Popüler Konu ÖZMUAYENE

Bir de eklemek istedim muayene şekillerinden biri var ilk sayfada diğer ikisi de benden olsun :)

Eklentiler

• ayakta-üç-orta-parmağınız-ile-elle-muayene.jpg
    ayakta-üç-orta-parmağınız-ile-elle-muayene.jpg
    21,8 KB · Görüntüleme: 106
Gebelik dönemindeki öz muayene ile ilgili bilgi veren herkese tesekkürler.

ben bilgilerimi kazene gönderdim. inşallah kimsede sorun çıkmaz. çok faydalı buldum bu konuyu kimin aklına geldiyse teşekkür ederim. :KK66:

Ben bir sey sormak istiyorum çok emziren annelerde meme kanseri cok görülmezmis doğru mudur??

Ben bir sey sormak istiyorum çok emziren annelerde meme kanseri cok görülmezmis doğru mudur??
Menopoza girmeden önce yani erken yaşta görülen meme kanserlerinin görülme riskini azaltır. İleri yaştaki meme kanserlerinde bi koruyuculuğu yok.

bencede çok önemli bir durum ve lütfen senede bir kere hem göğüs hemde vajinal muaynesi olmayı ihmal etmeyin sadece hafta içi bir gününüzü ayırarak geleceğinizden kaç yıl uzatabilirsiniz bir düşünün

Sağ göğsümde saat 12 yönünde farklılık hissederek doktora başvurdum. Ultrasonla yapılan muayenede sağ tarafımda içi sıvı dolu kist solumda saat 3 yönünde ele gelmeyen bir kitle tespit ettiler. Biyopsiden sonra alınmasına karar verildi. Sağ tarafımdaki kisti o gün iğne ile sıvısını çekip aldılar. Kitlede ameliyatla alındı sonucu temiz çıktı çok şükür. Tüp bebek tedavisi görüyorum. Göğüs yapım bunlara müsaitmiş ilaçlarla beraber tetiklemiş dendi. Ameliyattan 3 ay sonra (bu ay ) kontrole gittim temiz dedi Dr um. İnşallah hamile kalırsam 3 ayda bir kontrole gelmem gerektiğini söyledi... Hamilelik olmazsa 6 ayda bir dedi.

Daha 5 dk once esimin arkadasinin haniminin meme kanseri oldugunu ogrendim ve siteye girince bunu gordüm daha bi kötü oldum bugunden itibaren baslayacagim kontrole

Güzel konuya değinilmiş teşekkür ederim ben daha geçen gün mamografi çekildim temiz çıktı çok şükür hayat ağacımızda var çünkü meme kanseri ..Herkese sağlıklı ömür diliyorum

Bu konuyla daha ilgili olacağım Sonsuz teşekkürler düşünen emeği geçen herkese

Merhaba..benimde sol gõğsümde sirtimdan siddetlenip kol altimdan gogsume yayilan bi agrim vardi doktor muayenede iki tane beze var dedi. Bir sure agri siddetle devam etti bir suredir agrimiyor dokundugumda aciyan nokta var ama kitle kanser kitlesi degil dedi bunu sadece elle muayenede soyledi herhangi bir ornek alma veysa rontgen cekilmedi bunu nasil anlarim.. bu arada emziriyorum

çok başarılı bir çalışma teşekkür ederim gayet herşey yolunda problem yok:)

Üniv.deyken bir kitle vardı kocaman simdi ne alemde bilmiyorum. O zamanlar o korkuyu yaşamıştım. Bir tane kendini bilmez dr sırf para için yada performans için bana kanser olma ihtimali var yada kanser yaa falan dedi acilen ameliyat dedi, bunları hic tetkik yapmadan söyledi. Günlerce ağlamıştım korkudan. Sonra bi dr ye gittim prof du devlette yok ya ne kanseri dedi ama alalım dedi, e tabi korkudan kaçtım. Simdi bilmiyorum. O doktora çok beddua ettim hayatımı zindan etmişti.

Risk grubudayim.toplamda irili ufaklı olmak üzere 12 fibro kistlerim mevcut.6 aylık rutin kontrollerim var.Bakalım:)

Benim annen geçirdi meme ca reseptorler üçlü negatif ben ve ablam 1.derece riskliyiz ama Suan kötü bi durum yok bizde

Slm bu konu benim için hassas bir konu açıkçası annemi bu hastalıktan kaybettim bu muaneyi yapmak bile beni çok korkutan bişey ama korkunun ecele faydası yok o yüzden herşeye ultrason çektiriyor şuan için bir sıkıntı yok şükür

X