Ozellikle Cocuk Baktiranlar ya da Bakanlar Yorum Yaparsa Sevinirim.

sosyo çevre çok önemli ben normal türkiye şartlarından bahsettim ben sıradan bir devlet kurumunda çalışıyorum burda kaç yıllık şeflerin aldğı maaşlar 4000 altında nerdeyse

Okul zamani uc gun kucuk cocuk ateslenmisti. Ve aileler iste!!! Ablami aradim boyle boyle ne yapabilirim. Annenin verdigi ilac 1 yasindan sonra etki etmiyormus. Baska ilac aldi geldi. Verdim atesi dustu. Dusa falan soktum bu arada aile geldiginde ayaktaydi. Hani bunu lutufmus gibi anlatmiyorum ama insanlarin 3/4u ailenin verdigi ilaci verip akssma kadar basinda bekler giderdi. Cocuklari sevmedigimi dusunuyorsunuz benim verdigim bir izlenim belkide bilmiyorum ama bir arkadas cevrem sureklo MARMELAT SEN KESINLIKLE ANNE OLMALISIN diyen tiplerden olusuyor. Cocuklarla bir yere giderken surekli takim giyinmr eglenme modundayiz cunku seviyorum bu durumu. Ama buyuk cocugun bence psikologluk olan tavirlarini yazarken sinirlenmem burda KOTU BAKICI VAKASI konumuna getirdi:) Cok enteresaniz gercekten. Ama dedim ya buraya yazarken bunu goze aldim. Tesekkur ederim yorumlar icin. Eve geldik su an cocuklarla ilgilenecegim. Firsat bulursam girmeye calisirim.

Dedikleri gibi en az asgari ücret isterdim açıkçası. Sonuçta iki çocuğun sorumluluğunu alıyorsun.
Daha az teklif ederlerse sizin de çok ihtiyacınız varsa belki en az 1800-2000 derdim. Ama daha da düşmezdim. Eğer sizden memnunlarsa vereceklerdir.

Sgk istemiyorum 2 cocuk oldugu ve gercekten hani ders odev kitap spor vs ugrastigim icin 2000den asagisi olmamasi gerektigini dusunuyorum. Aile 5000 alsin ya da 15000 bu kisimla ilgilenmiyorum. Hi olur bana derler Marmelat durum bu bu ancak bu kadar verebilirim. Uyar ya da uymaz cikarim. Ama bu surecte yeni birini bulmalarini beklerim.

sosyo çevre çok önemli ben normal türkiye şartlarından bahsettim ben sıradan bir devlet kurumunda çalışıyorum burda kaç yıllık şeflerin aldğı maaşlar 4000 altında nerdeyse
İnsanlar memurun 10000 aldığını falan düşünüyor ben lisans mezunuyum sağlıkçıyım memurum bölümüm riskli bölüm onun farkıyla 5000₺ alıyorum düz memur arkadaslarım 3700 falan oda çocuk yardımı bilmem neyle bu insan 3000₺ bakıcıya verecekse otursun evde annem asgari ücretle çalısıyo sabahtan akşama kadar ayakta fabrikada çalısıyor harıl harıl 300 kişiye yemek çıkarıyor hergün

Bence size yeteri kadar ücret önerilse de çocukların mizacından kaynaklı sorun yaşayacaksınız. Severek, isteyerek yapılmayan işe dünyaları verseler ne fayda...

Fakat lütfen aniden bırakmayın yüzüstü... bir ay sonra bırakacağım, yapamıyorum deyin onlar da zor durumda kalmasın siz de...

Kadın bir tabir kullanmış siz de amma abartmışsınız.
Biraz daha zorlasalar bende dovdugume inanacagim. Gecen gun yatakta gidiklarken dirsegim kizin gozune geldi morardi biraz. Babasi geldiginde saka yollu ben dovdum dedim kiz kendisi hemen atladi gulerek hayir dirsegi gozume geldi diye. Bu arada baba da acik acik diyor odev yaparken gelseydi kendi ortaligi ayaga kaldirirdi dovdu diye.

Asgari ücretin aşşağsını kabul etmeyin emeğinize az ama fazlasıda bana göre çok..

Gercekten cok zor ve sorumlulugu agir bir is yapiyorsunuz. 2 binin altinda bence de calismayin. Baska bir yere girseniz asgari ucret alirsiniz en azindan sigortaniz da odenir.

Sosyal medya ve bu tarz mecralarda aşırı duyar kasanlar her zaman olacaktır...

Yok o durumda soylerim bulana kadar ama sinir koyarim 15 gun falan diye gecen sefer ben cikana kadar hic arastirip bulmadilar. Ya soyle bagiris olayindan nefret ediyorum bu benim yapim geregi sanirsam evde de sesler yukselince geriliyorum. Hoslanmyorum bu durumdan. Onlarda bagirisip ciglik atinca otomatikmen uyariyorum. Bende bagirsam bu defa yuz goz olacagiz. Onu da istemiyorum.

Anne babaya mı ?Bakıcıya mı acaba
Hepsi. Anne, baba işte zaten.
Bakıcı sonuçta iş olarak görüyor. Bu işleri meslek olarak seçenlerin çocuk sevgisi fazla olmalı. Tabi bu bir iş ve para kazanacaklar. 2.000 TL çok az. Bu iş zor ve çok sabır istiyor. Yine de bu işi çocukları gerçekten çok sevmeyenler yapmamalı. Sevgi bu zorluğu kolaylaştırıyor çünkü. Çocuklar bu sevgiyi çok güzel hissediyorlar ve sakinleşiyorlar.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…