oyuncaklar

n_karak

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
14 Mayıs 2007
68
0
41
kızlar
bebişleriniz için ne oyuncaklar aldınız?tepkileri nasıl?
ben dönence aldım 2 ay evvel ama hala korkuyor.bu ayda ne oyuncaklar alınmalı sızce?
bir de cıngıragı var onu sevıyor tutmaya calısıyor ama benım cocuklugumdakı gıbı ıcınde boncuklar olan cıngıraklardan degıl bu cagın cıngırakları bıla kaba yaa...

Merhaba Canim Bizimki Yaklaşik Iki Aydir Dönenceyle çok Güzel Oynuyo Ben Yatiriyorum Beşiğine Gülüyo Tepiniyo Cingiraklarlada Oynuyo Hatta Yanindan Kendi Aliyo Tabi Ağzindan Birakmiyo Ben Bide Işikli Oyuncak Aldim Yerde şarki Söyleyerek Dönüyo Oda Yakalamaya çalişiyo Sinir Oluyo

benimki dönenceyle 2. ayında falan oynadı şimdi sarmıyo hanımı.veriyorum bende bebek bekleyen birine sepetle beraber.hiçö yatmadı bile sepetinde

dönencesi doğduğu günden beri karyolasının başında duruyor ama dönenceyi oyuncak olarak değilde uyukuya dalması için yardımcı bi araç gibi görüyor yani ayıkken çok ilgisini çekmiyor
ağza alınabilen kumaş hışırtılı bikaç çıngırağımız var birde o kadar

dönence çıngırak ve ses çıkaran yumuşak oyuncaklarla oynadı hep..ama bu aralar en gözdemiz rengarenk dişlikler...hatır hatır kaşıyıp duruyor.....şutarafagitti

ben kızıma çıngırak ve rengarenk müzik aletletri sesleri çıkaran kitap aldım.bir kaçta sesli oyuncakları var.gayet keyifle oynuyor

benim kızımın doğduğundan beri dönencesi tepesinde duruyor ilk zamanlardan beri çok seviyor konuşyor onlarla.
çıngırak bende çok aradım ama yok öyle eskisi gibi şeyler.
toyikiden aldım şimdi bi kaçtane ismini yazayım bak istersen. biri yürüyen sevimli kaz (yürümesini göremedik hala) biride balık.özellikle kaza bayılıyor boğazından tutup oynuyor.ibiğini falan ısırmaya çalışıyor.

ya sormayın eskisi gibi çıngıraklardan bulamıyorum abuk subuk şeyler
yine de bisürü çıngırak var ilgisi çektiği de oluyo çekmediği de tinylove dan iki tane oyuncak aldık ayına ğöre onlar pek ilgisi çekiyo çok seviyo hışırtılı sallayınca cikcikcikgokgokgok ses çikaran bi güvercin bi de alttan çekince kanatların çırpan kelebek en büyük oyuncağı salıncağımız o kelebeği de takıorum arada çeko bırakıyo falan,,ama şaşırdım ben de ne alınmalı yaa yoksa renkli tbe tv ye takılıp kalıyo bazen ama tv bağımlısı olcak allah korusun korkmaya başladım ama tam dik oturmadan ya da emeklemeden çok da alıncak bişi yok şu aşamada hep aynı şeyler,,,
geçen albümlerdeki resimlere ilgisi çektirdim aa bak bu buymuş şu anneymiş şu babaymış falan die:)
tesadüf kulağıma sarkan küpeler takmıştım üstüne eğilip kafamı salladıkça çok güldü değişik küpeler takıp güldürüyorum falan

bızımkıde cıngırakla oynamasına onu elınde sallamasına bayılıyo dıs kasıyıcılı hareket ettıgınde ses cıkara oyuncak dugmelerınee basılınce otuyor ama tabı daha ona basmayı beceremıyor bıde anakucagına astıgım bı oyucak var oda dıs kasıyıcılı onu cekınce muzık calıyor bunu cok sevıyor kendı kendıne cekmeyd ebecerıyor zıllı bıde gene ana kucagına asılılan balık var alttan cekınce cırpınıyor bıde aslancıklı masal var her yerıne dokundugunda cadır cudur sesler cıkarıyor encok ılgısını ceken bunlar bıde kızlar ben artık sallanan kupe takamıyorum cok fena cekıyor valla okadarda severdım kue takmayı

cnm ben oyun halısı almıştım onun asılı oyuncakları var bazen yatırıyorum bakınıyo.dönencesini sevmedi.birkaç tane eski tip çıngıraklardan var. hışır hışır olan oyuncak kitabı var bi tane.onun dışında sesli dişleri seviyo.ses çıkaran ve renkli oyuncakları seviyorlar cnm.playskoolun sitesinde aya yaşa göre oyunckları görebilirsin.toyikiden de bakabilirsin cnm

benim kızım dönencesine bayılıyor, hem beşiğinde hemde karyolasında var, onunla konuşuyor, çığlık çığlığa, birde oyun halısında çok eğleniyor, o sarkan oyuncakları itiyor, çekiyor, konuşuyor bağırıyor onlara, hiç sevmedi çıngırak olayını, küçük peluş gibi bebekler için birkaç oyuncağı var onlarında iki tanseini çok seviyor. her çocuk farklı tepki gösteriyor,
en iyisi bebekle oyuncak almak, neye tepki gösterirse onu alabilirsin , böylece oynayamayacağı şeyi boşuna almamış olursun :)

bizimkide oyun halsını çok seviyo onda asılı olan oyuncaklarna vutruyo bi tanesinin ucunda top var döndürünce müzik çalıo ilk ldıgımız gnden beri onu öğrendi eli hep o topta müzik bittikçe döndürüo daha önce aldıgım çıngırlarla pek oynamazdı geçen bidaha verim dedim oyun halısındaki gibi toplu olanları çok sevdi ben tutuyom o topu döndürüo :) dişliğini ağzına almazdı 1 haftadır elinden düşmüo bide şu hışır hışır içinde poşet olan oyuncagını çok sevio..

X