Oynatmaya Az Kaldı..Doktorum Nerdeeeeeee

hidennisko

çiçekli böcekli :))
Pro Üye
14 Eylül 2007
5.494
237
kızlar ya..bizim kusma sorunumuz ciddi boyutlara vardı..
her memeden ve mamadan sonra kusuyoruz..:çok üzgünüm: :çok üzgünüm:
hemde oyle boyle degil..
gaz cıkarırken bazen fıskırıyor yani..
doktor normal demisti, mide kapakcıkları calısmazmıs bebeklerin..
ama bizimki aştı..:uhm:
sizdede varmı bu sorunlar..
ne yapmam gerekiyor, geceleri uyuyamıyorum ya kusarda bogulur diye

canım ben henüz doğum yapmadım ama 1 tanede evde var ondan tecrübeliyim..kusması normal yemeklerden sonra ve gaz çıkarırken oluyosa ama normalde fışkırır tarzda kusuyosa ozaman bi doktor tavsiyesi gerekirr:1hug:
bide yan yatması için destekleyici yastık kullanmıyosan tavsiye ederim yan yattıklarında kussalarda boğazlarında kalmaz yatağa akar..geçmiş olsun canım bide bebekler fazlasını kusarlar unutma makul saat aralıklarında 20-30 dakikalık emzirmeler ona yeter ve eğer ayağında veya kucağında sallıyorsan ondanda vazgeçŞeniz

Canım bence tekrar doktorla görüş benim bebeğim neredeyse hiç kusamadı ama bebekler sık sık kusabilir yanlız fışkırır şekilde oluyor diyorsun sen tekrar bir doktorunuzla görüş istersen yine bir araştır içinde rahatlar.

kızlar ya..bizim kusma sorunumuz ciddi boyutlara vardı..
her memeden ve mamadan sonra kusuyoruz..:çok üzgünüm: :çok üzgünüm:
hemde oyle boyle degil..
gaz cıkarırken bazen fıskırıyor yani..
doktor normal demisti, mide kapakcıkları calısmazmıs bebeklerin..
ama bizimki aştı..:uhm:
sizdede varmı bu sorunlar..
ne yapmam gerekiyor, geceleri uyuyamıyorum ya kusarda bogulur diye

canım benım gule gule buyut bebegını allah bagıslasın
gecmıs olsun canım
bırde hava sıcak dıye soguk su ıcıyorsan sutten bebege gecmıs mıdesını usutmus olabılır canım
cok kusması normal degıl
bunada dıkkat et sekerım
gecmıs olsun tekrardan canım

ay evet ben cok soguk su icerim,
etkiler mi gercekten
walla hemen sıcak su içmeye baslayacagım..

destinacım,yan yatmayı cok seviyor zaten..reflü yastıgı bile aldım, tam yatay yatırmıyorum..salı gunu gidicem doktora soracagım..

cnm benimkide gaz çıkarmayınca sütün fazlalığını azıcık çıakrıyor ama fışkırma tarzında değil doktoruna bir sor bencede bende kusar diye yan yatırıyorum sürekli bir sağa bir sola kafası düzgün olsun diye:))

duygucum cay veriosan bebege mama yedikten en erken 1 saat sonra ver canim . mide de cay ve mama karisinca cok kusarmis bebekler ..

hidencim biz de de aynı sorun var bugün mesela çok kustu çok kustuğunda bu sefer tekrar emzirsemmi diye düşünüyorum yoksa cidden fazlasını mı kusuyor ki bilmem

inanmıcaksın ama bebeklerde de reflü olabiliyor.bi araştır istersen.arkadaşımın bebeğinde vardı.ona göre mama verdi.beslenmeden sonra yarım saat dik tuttu.daha iyi şimdi.

duygucum cay veriosan bebege mama yedikten en erken 1 saat sonra ver canim . mide de cay ve mama karisinca cok kusarmis bebekler ..

çay mı??
yok kız ne çayı?
ben mamayı bile ödüm koparak zar zor veriyorum..
yok karar verdim benimki oburlugundan kusuyor..
bütün günüm sıpaya meme vermekle geciyor..kafamçokkarıştı

inanmıcaksın ama bebeklerde de reflü olabiliyor.bi araştır istersen.arkadaşımın bebeğinde vardı.ona göre mama verdi.beslenmeden sonra yarım saat dik tuttu.daha iyi şimdi.

biliyorum arkadaşım oluyor
bende de var reflü düşünmedim degil..
ama şu an da bunu bilemeyiz çünkü ilk 1 ay kapakçık zaten çalışmazmış..
yani her bebek reflü gibi yani..
ben he rihtimale karşı reflü yastıgı aldım..
fındık kurdumu gunduzleri onda yatırıyorum bazen..
ama işe yaramıyor:1no2:

hah pardon doğrusunu hatırladım bazı bebeklerin inek sütüne alerjisi olabilirmiş, anne eğer inek sütü yada ürünü yyip içiyorsa bebek bu şekilde kusabilirmiş.Bir süre koyun peyniri yemeyi deneyebilirsiniz.

bide bebegin kafasi yüksekte olsun yani kafasina yastik yokmada süngerin altina koy yatagi nin bas tarafi daha yüzsek dursun ayak tarafindan bu yatis sekli öksürük oluncada iyi geliyo yani balgam sorunu olursa bebeklerde

X