Ovulayon testi konusunda kesin net bilgisi olan yardımcı olabilir mi?

brcubrcu0101

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
29 Haziran 2022
1.774
682
31
Benim gibi bir çok arkadaşın kafası karışmış bu konuda. Çok sade bir şekilde soruyorum;
-ovulsyon pik göstermeden önceki 2 gün ve pik yaptığı günler mi önemli ve değerlendirilmeli
-yoksa ovulsyonun pik yaptığı gün ve sonrasında gelen iki gün mü önemli
Evet hepsi önemli ama rn önemlisi sunduğum iki seçenekten hangisi?
Bazı yazılarda pik görünce pik günü ce sonrasındaki iki gün denirken, bazı uazılarda ise sperm daha fazla yaşadığı yumurta az yaşadığı için öncesi daha önemli diyor.
Şu meseleyi açıklığa kavuştıralım artık ama lütfen mantıklı gerekçesi ile cevaplayacak olab arkadaşlarımın yorumunu rica ederim

Pik günü ve sonrası tabii ki de önemli olan yumurtanın çatlaması piki gördüğünüz an ve sonrası döllenmeye uygun
Çatlamamış yumurta döllenemez ki

Pik günü ve sonrası tabii ki de önemli olan yumurtanın çatlaması piki gördüğünüz an ve sonrası döllenmeye uygun
Evet arkadasa katiliyorum, oncelik pik gordugunuz gun ve sonraki gunler ki bunlar siliklesmeyi gordugunuz gunler olacak, daha onceki topiklerde arkadaslara o siliklesmeyi de gorup ust uste 3 gun deneyip daha sonra bir hafta gun asiri denemeyi oneriyolar.

Ama size tavsiyem regl bitiminden sonra duzenli olarak haftada 3-4 iliskiye girmeniz gun asiri yapabiliyorsaniz ne guzel, bu sayede pik oncesi de icerde spermler olacagi icin sans artacaktir.

Bazen vucutta catlama birden oluyor bazense 36 saate kadar suruyor diyolar, o yuzden kacirmamak icin her yolu degerlendirmeli, ama ovulasyon testi varken benim tercihim oncelikle pik gunu ve sonraki takip eden iki gun olurdu (siliklesmeyi pikten sonraki gun gordugunuzu varsayarsak)

Ben şey olarak anlıyordum silikleşti mi çatladı anlamına geliyor. E çatladıysa da max 24-36 saat canlı kalacsğo için neden sonraki 2-3 gün deniyor diye.

Çatlamamış yumurta döllenenez ama sperm 3-5 gün yaladığı için öncesinden kalan spermleri dölleyebilir. Peki testin pik yapması demek yumurtladığımız anlamına mı geliyor yoksa pik yapması demek artık 1-2 gün yumurtlayıp çatlicağı anlama mı feliyor

Merhabalar, ben de bu durumlardan muzdarip olarak bilgilerimi paylaşayım. Özellikle yumurtlamadan iki gün öncesi çok önemliymiş( embriyolog önerisi) tabi ovulasyon kullananlar için bu. Yumurtlamada çift çizgi çıkınca da artık oldu değil de olacak demektir. Umarım yardımcı olmuşumdur

Teşekkürler. Maalesef bi kısmı öncesi önemli diyor bi kısmı sonrası önemli diyor asla net bi bilgi alamıyorum

Testin uzmanlığı yok koyulaştımı pik silindimi çatlama özü bu ama her pik illaki tutacak anlamınada gelmez
başka sebepler olabilir pko gibi yumurta tembelliği gibi ,eğer hiçbir sorun yoksa pikte değil çatlamada değerlendirilmesi
önemli yumurta çatladıktan sonra döllenir bazende çatlama 2-3 gün sürebilir pik dvam eder yani ,çatlama olduktan sonra
yani silinince değerlendirin dr,a gittiğinizde bile boyuta bakıp 36 saat sonra ilşki önerir iğne verirse yani çatlamada

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…