Ovulasyon (Yumurtlama) Testleri Hakkında Merak Ettikleriniz

Arkadaşlar bugün normal şartlar altında ovulasyon günüm oluyor. Ama test yaptım ve lh silik çıktı. 2gün önce çok olmasa bile koyu çıkmıştı. Bu arada dün gece ve bugün yumurta akı kıvamında akıntım oldu. Ama lh'm düşük.Bu ne demek oluyor? Neden bugün koyu çıkmadı?

kızlar bu ay ilk kez test kullandım..
yumurtlamamın üzerinden 3 gün geçe test yaptık çok çok silikti..
bugün yani 6 gün geçince yine yaptım baya bi artış vardı..bu şekilde hamile old. anlayanlar okumuştum..
sizce olabilir mi..adetime daha 7 ya da 9 gün var test yapmak için çok erken..

ben de okudum bu şekilde hamile olduğunu anlayanlar var bence sen de hamile olabilirsin,elinde test varsa iki gün sonra tekrar yap derim;ama bazı kadınlar ayda iki kez yumurtlama yaşıyormuş,hadi hayırlısı.inşallah hayırlı,müjdeli haberlerini alırız:)

kızlar merhaba,

bırseyı merak edıyorum bende uzun 2 yıldır bebek ıcın ugrasıyorum. bu ay ılk defa ovulasyon testı kullandım. benım adetlerım hep 28 gunde bır olur.hesaplayıcılara gore ayın 17sınde yumurtlama zamanımdı. ben bugun yaptım ıkıncı cızgı cok sılık cıktı. benım sorum su, ovulasyasyon olduktan sonra cızgıler sılıklesıyormu yoksa ben daha yumurtlamadım mı?

cevaba cok ıhtıyacım var cevaplarsanız cok mutlu olurum:26:

kızlar merhaba,

bırseyı merak edıyorum bende uzun 2 yıldır bebek ıcın ugrasıyorum. bu ay ılk defa ovulasyon testı kullandım. benım adetlerım hep 28 gunde bır olur.hesaplayıcılara gore ayın 17sınde yumurtlama zamanımdı. ben bugun yaptım ıkıncı cızgı cok sılık cıktı. benım sorum su, ovulasyasyon olduktan sonra cızgıler sılıklesıyormu yoksa ben daha yumurtlamadım mı?

cevaba cok ıhtıyacım var cevaplarsanız cok mutlu olurum:26:
canım 17sindeçift koyu çizgiyi gördüysen çizgilerin silikleşmesi normal bildiğim kadarıyla

yaşasın ovulasyon testi..
ben bu ay ilk kez kullandım..
bugün çook silik bi 2. çizgi gördüm gebelik testinde..
inşallah sağlıklı bi bebektir...
rabbim isteyen herkese versin inşallah..

Ben hamile olduğumu ovülasyon testiyle anladım.Daha doğrusu 30 Mayısta adet gördüm.Ovülasyon testini hergün yaptım ve 15 haziranda yumurlamam gerçekleşti.Yani 2.çizgi çok koyu çıktı.Ben ilk kez ovülasyon testi kullandığım için hergün testi uyguladım.Yumurtlamam 3 gün sürdü. Ben bu yumurtlama sürecinde eşimle beraber oldum.Tabi testi yinede hergün yapmaya devam ettim. 30 haziranda bir baktım 2.çizgi yine kopkoyu.Hatta ben 2. kez yumurladığımı düşündüm.Ama internette biraz araştırdığımda hamilelik durumunda da bu durumun oluştuğunu öğrendim.Hemen bir hamilelik testi aldım ve pozitif çıktı.Ben 2.kez anne oluyorum.4 yaşında bir oğlum var.İnşallah 2.bebişime de mart ayında kavuşacağım.Yüce Rabbim isteyen herkese bu güzel duyguyu tattırsın.(Bu arada ovülayon testi kullanma nedenim de şu: Benim adetlerim çok düzensizdir.Oldum olası bazen 40 bazen 50 bazen 60 günlük periyotlarla geliyord.Yani yumutlala tarihimi hesaplamam olanaksız gibiydi.Bu test sayesinde bebişimiz bizi hiç bekletmedi:)
:nazar:hangi marka test kullandin canim?

canım tebrik edrim çizgi silik çıktığında da yaptınız mı birde adet bittikten sonra hemen yapmaya başladım mı birde çift çizgiyi görünce kaç gün yaptınız çok soru kusura bakma

maşallah canım çok güzel bir haber bu inşallah bize de nasip olur,gelişmelerden bizi de haberdar et olur mu

canım tebrik edrim çizgi silik çıktığında da yaptınız mı birde adet bittikten sonra hemen yapmaya başladım mı birde çift çizgiyi görünce kaç gün yaptınız çok soru kusura bakma

teşekkür ederim ben 10. gün başladım yapmaya..15. gün çift çizgiyi gördüm
sanırım 14. günde çiftti ama evde değildim yapamadım sanırım iki gün çiftti yani..
10. günden 16. güne kadar yaptım
16. gün artık yine silikleşmişti
10. günde silikti..
çift çizgiden itibaren 3 gün birlikte olmak gerekiyo sanıyorum..
bi de bildiğim kadarıyla sabah birlikte olmak şansı arttırıyo..

Son düzenleme:
canım 17sindeçift koyu çizgiyi gördüysen çizgilerin silikleşmesi normal bildiğim kadarıyla

cnm cok tesekkur ederım cevapladıgın ıcın.. ne kadar sıkıntı cektıgımı anlatamam su ıkı yıl ıcınde ard ardına dıs gebelık dusuk kımyasal gebelık yasamadıgım sey kalmadı. su mubarek gunlerde umarım Allah ım hıc bırımızın dualarını bosa cevırmez.

ben 17 sınde yapmadım ılk defa dun kullandım. ondada sılık cıktı bugun yıne yaptım yıne sılık cıktı. o zmn benım gectı sanırsam:KK43:

umarım yakalamısımdır:26:

cnm cok tesekkur ederım cevapladıgın ıcın.. ne kadar sıkıntı cektıgımı anlatamam su ıkı yıl ıcınde ard ardına dıs gebelık dusuk kımyasal gebelık yasamadıgım sey kalmadı. su mubarek gunlerde umarım Allah ım hıc bırımızın dualarını bosa cevırmez.

ben 17 sınde yapmadım ılk defa dun kullandım. ondada sılık cıktı bugun yıne yaptım yıne sılık cıktı. o zmn benım gectı sanırsam:KK43:

umarım yakalamısımdır:26:

rica ederim,inşallah yakalamışsındır bu sefer ve sağlıklı,hayırlı bir gebelik geçiririz hepimiz:)ben de kimyasal gebelik yaşamıştım Rabbim bir daha yaşatmasın(amin)

ben de ovulasyon testi siparisi vermistim ve 1-2 gün önce aldim. nedense heycanlandim. umarim bu vesile olur Allahim nasip eder bu ay. bi sorum olacakti. benim BAT tarihim 14 hazirandi ama 17sinde oldum. aslinda cok düzenlidir adet döngülerim. ama bu ay gecikti. ben 14 gününü mü dikkate alayim yoksa 17sinden mi hesaplamaya baslayayim sizce? bir de son 2 aydir 2 gün sürüyor sadece... gerci türkiyede yasarken yurtdisina geldim, hava su yemekler hersey degisti onun da etkiledigini düsünüyorum. mesela 17sinde oldum yarin test yapmaya basliycam bitti yani reglim. arada böyle düzensizlikler yasayan oldu mu?

X