Ovulasyon (Yumurtlama) Testleri Hakkında Merak Ettikleriniz

inş. ikimizde bu ay hayırlı haberleri alırız cnm senin içinde dua edeceğim bende son testimi bugün akşama doğru yapacağım bi yandan da ateş ölçümü yapıyorum ateşim bugün düştü muhtemelen 1 2 gün içinde yumurta çatlayacak çatlamadan önce biraz düşüyor ya ısı inş. bu ay tutturabiliriz :)))

ınsallah bak sımdı bende heycanlandım sonucu yazmayı unutma sen ın ıcın due etcem allahım ınsallah olur :))

ya ben hiç anlamadım bu işi 5 test vardı bugün son testi yaptım ilk gün 2. çizgi hiç çıkmadı sonra ki günlerr giittikçe koyulaştı 3. 4. gün diğer çizgiye yakın bi koyulukta oldu bugün yine ilk günkü gibi silik çıktı ama içinde pozitif olması için ikisinin ya aynı ya da 2. çizginin daha koyu olması lazım yazıyo 3. ve 4. gün çok yakındı koyulukları ama 2. çizgi birazz daha silikti şimdi ben yumurtlamış mı oluyorum yoksa yumurtlama olmadı mı of yaaa üzüldüm şimdi

tamam ıste bu gun tam gunu !!!! koyu cızgıyı yakaladıktan sonrakı 24 saat dıyor yanı o gunde cızgı cıkmıcak demk bu gun catlıyor bu da gebelık ıcın mukembel zamanlama :))))

tamam ıste bu gun tam gunu !!!! koyu cızgıyı yakaladıktan sonrakı 24 saat dıyor yanı o gunde cızgı cıkmıcak demk bu gun catlıyor bu da gebelık ıcın mukembel zamanlama :))))

ay inş. canım yaaa :) ama işte aklımı karıştırdı içinde aynı koyulukta olmalı diyor bi de ben 7 aydır şu otomatik hesaplayıcılardan bakmıştım yumurtlama günümü çıkan çizgiden 6 gün önce çıkıyordu bizde o dönemlerde çalışıp sonra bırakıyorduk meğer olmuyormuş ki görüyor musun şimdi anlıyorum :))

son 3 sayfayı okudum mausi sen bu konuda bilgilisin bugün adet oldum bende alıcam bu ay testten anlamadığım bişey olursa seni bulurum artık:)banada yardımcı olursan sevinirim

canım sen hangi marka kulanıyosun.nerden aldın?

arkadaşlar lütfen yardım edin ben bu ay ovulason testi kullanıyorum ilk defa coretest kullanma klavuzunda 2.cizgi ilk çizgyle aynı tonda yada daha koyu olması gerekiyor cift cizgden 48 saat sonra yumurtlama gercekleşiyormus 4 gundur test ediyorum ilk gun tek cizgi 2.gun belli belirszi 2.cizgi dün ise ilk cizgiye yakın ama daha acık 2.czigi cıktı dun aksamı degerlendirdik bu aksam tekrarladım ben daha koyu 2.cizgi beklerken daha acık 2.cizgi cıktı şimdi bu ned emek oluyor karnımdad hafif agrılar başladı 2gundur akıntım var ben sabahı bekleyım mı daha kaliteli sperm için yoksa gecmi kalmış olurum bu aksammı deneyım

aynı sorun bende de var okuduysan canım bende aynı kalınlıkta çizgileri yakalayamadım ama yaklaşınca 1. çizgiye değerlendirdim bugün ise iyice silikleşti ama bu geceyi de değerlendireceğim bence sende bekleme çünkü silikleşmesi zaman geçiyor demek bence

kızlar kusura bakmayın eşım gelınce bılgısayar basına oturamıyorum :) evet bu konuda bılgım var bu testlerle hamıle kalan arkadasım var ayrıyeten doktoruma da danıstım. Cızgının koyuya dogru yaklasıp daha sonra sılıklesmesı ama aynı koyulukta olmamasının sebebı ; ya testı kullanmadan oncekı ıkı saat boyunca sıvı tukkentınız kı bunu yapmasanız daha ıyı olur cunku ıdrarı sulandırıyor halı ıle hormonu daha az bı sekılde tespıt edıyor. bırde soyle bır durum var kullanma kılavuzundakı aynı koyulukta olması gerekır denen ıfade bırazcıkta sunla ılgılı zaten her teste cok sılık bır sekılde ıkıncı cızgı bellı oluyor bunun yanılgısına dusmememk bunu prozıtıf olarak degerlendırmemek ıcın. ve her kadın farklılık gosterebılıyor bırınde asırı koyu ıken dıgerınde o kadar koyu olmayabılır. cıgı koyulasmaya basladıktan sonra tekrar acıga dogru kayarsa 24-48saat ın ıcıne gırmıs bulunuyorsunuz demektır yanı o gun en uygun gun. yınede test sonucundan emın degılsenız duzensız yumurtluyor olabılırsınız bu dururmda da 4-5 gun degılde bır ay boyunca her gun bı test yapın sonucları degerlendırın olmadı doktorunuzdan yumurta takıbı ısteyın :) umarım yardımcı olabılmıssımdır.

artık buluttan nem kapar olduk acaba acaba derken kafayı yiyeceğiz galiba :)))
Allahım aratmadan nasip etsin hepimize inş.

bi şey soracaktım canlarım yaa şimdi biz ovulasyon testinde yakaladık ya pozitifi ama benim yumurta akı gibi akıntım gekmedi ve ateşim geçen ay ki gibi daha yükselmedi şimdi çatlamamış mı oluyor yumurta (((((

daha önce yazmıştım buraya bnde aldım o testlerden adetimin altıncı günü vede 14. günü yumurtladım hangisi doğru bilmiyorum.her ikisindede sanki adet görcekmişim gibi eklem ağrısı oldu.ama beyaz akıntım 14. günü gldi.emin olamadım ve bugün dr a gittm.bugün adetimin 15. günü yumurtam 2 cm miş.normalmi sizce .doktor adetinin 2. günü bi daha gel o zmn belli olur dedi.merak ettm.yardımcı olurmusunz

herkese merhaba...15gün önce folik asit kullanmaya başladım ve internette araştırma yaparken ovilasyon testini sizlerin sayesinde keşfetim.12.günden itibaren yapmaya başladım.ilk günler ikinci çizgi silikti .bugün 15.gün ve ikinci çizgi oldukça koyulaştı ancak hala ilk çizgi ile eşit değil ama bugün yumurta akı gibi akıntı oldu. sanırım yarına test iyice koyulaşır. sperm kalitesi düşmesin diye bugün denemiyeceğiz.yarına çalışmalara başlamayı düşünüyoruz. herkese bol şans...

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…