Ovulasyon (Yumurtlama) Testleri Hakkında Merak Ettikleriniz

öğlenleri yap sabah negatif çıkarsa sonra akşam üstü pozitif çıkabiliyor ben hep öğlen 14.30 gibi yaptım ve pikleri yakaladım lh hormonu sabah saatlerinde başlıyor akşama kadar yükseliyor ama hergün aynı saatte yap sıvı tüketme idrarını tut aldığın testte yazıyordur zaten kaç saat su içmemen gerektiği......:KK49::KK49::KK49:

Canim ben arastirdim tam haftamda yaptim ama iki cizgide silik cikiyor acaba yumurtlama baslamadimi yada bittimiki ilk 6si silik ins 4u pozitif cikar

Canim ben arastirdim tam haftamda yaptim ama iki cizgide silik cikiyor acaba yumurtlama baslamadimi yada bittimiki ilk 6si silik ins 4u pozitif cikar

Canım adet döngüne göre kaç günde başlaman gerektiği testlerin prospektüsünde yazıyor. Umarım ona göre başlamışsındır. Ben geçen ay yaptığımda ta 26. günü görmüştüm çift çizgiyi, bir keresinde hiç göremedim, bu defa yaptığımda 13. günümde gördüm. Yani belli olmuyor. Belki bu ay yumurtlaman gerçekleşmeyedebilir.. Sabırla adete kadar yapmaya devam edeceksin.

Arkadaslar 3 aydir anne olmak istiyorum 2 ay basarisiz oldu bu ay.ovulasyon.testini ogrendim ve aldim adetlerim hep duzenlidir 28 bazen 27 gunde bir olur son adet gunum 22 subat bugun 17. Gunum ve ben hala ovulasyonda cift cizgi gormedim hep silik cikti bu normal mi siZCe gec mi.yumurtluyorun ?

Canım adet döngüne göre kaç günde başlaman gerektiği testlerin prospektüsünde yazıyor. Umarım ona göre başlamışsındır. Ben geçen ay yaptığımda ta 26. günü görmüştüm çift çizgiyi, bir keresinde hiç göremedim, bu defa yaptığımda 13. günümde gördüm. Yani belli olmuyor. Belki bu ay yumurtlaman gerçekleşmeyedebilir.. Sabırla adete kadar yapmaya devam edeceksin.

Cevabin icin tsklr canim ins 26.gorurum hic gormemek cok uzer beni hepimiz icin hayirlisi olsun ins herkesin ortak dilegi gerceklesir

Nurcum ben de bu ay soğan suyu yaptım ilk 15 i bitirdim 5 gün aradayım şu anda. Gerçekten de akıntımı artırdı benim. Bi de geçenlerde Saraçoğlu'nu dinledim, iç çamaşırlarınızı öyle 90 derecede falan yıkamakla olmaz , tencerede fokur fokur kaynatacaksınız, anca bu şekilde arınır o mantarlar, 90 derecede yıkadığınızda hiçbir faydası olmuyor, çamaşırı giydiğiniz an mantarı tekrar vücudunuza alıyorsunuz dedi.. Bir de böyle dene istersen canım.

benim akıntımda bi deişiklik olmadı yaa:KK50: gerçi 11-12 gün içebildim tamamlayamadım 15 güne.açıkçası bide ovülasyonda hala çift çizgiyi yakalamayınca o yüzden bırakmıştım..şimdi de baya bi ara verdim.tekrardan mı başlasam?.bi de acaba hamilelik falan olsa düşüğe sebep olur mu ? annem önceden hep öyle yapardı.kazanda kaynatırdı beyazları..çok yoruluyo çok uğraşıyo diye yapmasını istemezdik..ne varsa eski yöntemlerde var galiba..en iyisi bende kaynatayım bundan sonra...sağlığımızdan önemli mi sanki..ha bide benim yumurta çatladıktan beri kasıklarımda bi ağrı var..ara ara ağrıyo.sanki adet olacakmışım gibi.yumurta çatladığına göre kist falan olmamıştır demi?

İyiyim canim sen nasilsin adacayi ne ise yariyormus incir kuru düşünüyordum ben

İltihab fslan varsa onun atılmasini sagliyormus yanliz yumurtlama zamanina kadar iciliyor yumurtlamadan sonra icmemek gerekiyor hamilelere sakincali cunki.benim reglimin sin gunleri bugun basladim pazar gunune kadar icip birakicam kismetse.

Canim 7aydir korunmuyoruz daha önce hamileliğim olmadi Rabbim inşallah tez vakitte saglikli bebisler nasip etsin hepimize

Anladim canim bence sende bi adacayini ic belki iltihabin falan vardir olmadi daha sonra incir yada sogani yapariz :KK66: iyiyim bende yeni aya hazirlaniyorum allahin izniyle sende bozmak yok moralleri herseyin hayirlisi bizimde siramiz gelicek allahin izniyle

Anladim canim bence sende bi adacayini ic belki iltihabin falan vardir olmadi daha sonra incir yada sogani yapariz :KK66: iyiyim bende yeni aya hazirlaniyorum allahin izniyle sende bozmak yok moralleri herseyin hayirlisi bizimde siramiz gelicek allahin izniyle

İltihap vardi bende Dr ilaç vermişti kullandim geçti başka bi sorun yok dedi Dr bakalim nasip

Kızlar yanlış anlamayın da bende ilişkiye girdikten sonra çok fazla idrar sıkışması oluyor idrar a çıkmanın spermlere zararı olur mu??

Kızlar yanlış anlamayın da bende ilişkiye girdikten sonra çok fazla idrar sıkışması oluyor idrar a çıkmanın spermlere zararı olur mu??

obende de oluyor patlayacak gbi oluyorum ama bi saat kalkmiyorum belimde yastik beklyorum ama daynamiyor gdyorum 1saat sonra bilmyorm oylede sorn olur mu bi yerde okudm kadn tup bebek icn dr lerin idrara sksk gelmesinin gerektgini soylems

obende de oluyor patlayacak gbi oluyorum ama bi saat kalkmiyorum belimde yastik beklyorum ama daynamiyor gdyorum 1saat sonra bilmyorm oylede sorn olur mu bi yerde okudm kadn tup bebek icn dr lerin idrara sksk gelmesinin gerektgini soylems

Evet doğru cnm tüp bebek tedavisinde transfer olacağı zaman sıkışık olmak lazım

Slm kızlar.Yumurtlamadan önce tüplerde sperm olması gerekiyor , diye düşünenler için fikrimi belirtmek isterim.Zaten ovülasyon testinde LH değeri çift çizgi olduğunda yumurtladığımız anlamına gelmez.Bu değer artışından 24-48 saat içinde yumurtlama olacak anlamına gelir.Yani çift çizgi olan gün ilişki olduğunda, 10 saat süren bir yolculuktan sonra sperm tüplere ulaştığından ve bu süre geçene kadarda yumurtlmaya hazır hale geliyoruz.Tabi bu 24 saat içinde yumurtlamyacağımızı varsayarsak. Öte yandan çift çizgnin ertesi günnüde olan ilişki ise, 48 saat içinde gerçekleşecek olan yumurtlamayı değerlendirmek içindir.Yani ekstradan ovül.gününden bir gün önce ilişki gereksiz.Çünkü sperm zaten yumurtlamaya kadar ölmüş olacak.Hiç olmazsa sayısı azalmasın.
Benim reglim düzenli 30 gün.15.gün ikinci çizgi çok koyuydu ve sonrasındaki günler silikleşti.15.ve 16 günler ilişki oldu.Umarım işe yaramıştır.

X