Ovulasyon (Yumurtlama) Testleri Hakkında Merak Ettikleriniz

Kizlar merhaba.

Oncelikle hepimizin gecmis kandili mubarek olsun. Allah ettigimiz dualari hayirlisiyla bir an once kabul eylesin, bizim , kocalarimizin ve varsa cocuklarimizin butun gunahlarini da bagislasin.

Benim bilgisayarimda bir sorun oldu bir suredir giremiyordum. Bugun duzeldi nihayet. Umarim herkes iyidir okuyamadim yazilarin hepsini

Bu ayki hesaplamama gore 26 gunluk dongude SAT 18 Aralik - BAT 13 Ocak idi. Yani bugun 27. gunum ama su saat itibariyle reglim baslamadi. Bu ay yaptigim ovulasyon testimde 17. gun gulen surati yakalamistim. Buna gore de 31 gunde regl olmam gerekiyor eger bebek yoksa.
Bu ay yine cok umutluyum. Ama erken hamilelik testi yapmak istemiyorum . Insaallah Allah hayirlisiyla daha fazla bekletmeden guzel haberi almayi ve herkesle paylasmayi nasip eder...
Ve insaallah bir an once hayirlisiyla sizlerin de guzel haberlerini aliriz buradan amiiin :))))

Sat - Bat nedir?

Sat - Bat nedir?

Ovulasyon gunu hesaplamasina gore 26 gunluk dongu icin tahmini ovulasyon gunum 30 Aralik , SAT 18 Aralik - BAT 13 Ocak idi. Ama yaptigim ovulasyon testinde 30 Aralik yani 13. gunde degil , 03 Ocak yani 17. gunde , ya da testte gulen surat ciktiginin ertesi gunu yumurtlama gunum oldugunu varsayarsak 04 Ocak yani 18. gunde yumurtladim. Testi dikkate alacak olursam da BAT 17-18 Ocak olarak degismis oluyor ...

Hayır göstermez.onun kullanim amaci başka çünki.canim predictor early hassas testi var onu kullan adete 4gun kala kullanabilirsin güvenle çıkıyor.

Başka markada alabilirsin. Fiyati fazla gelirse.hassas erken gösteren diyeceksin ezcaneye ok

sen tecrübe etmediğin için bilmiyor olabilirsin canım ama ovi.testi adete yakın yine yumurtlama zamanı gibi koyu çizgi olursa gebeliği gösteriyor ben ilk gebeliğimi öyle öğrenmiştim benim gibi öğrenen çok arkadaş da var ama bazı arkadaşlar yeterince koyu olmadığı halde ümitlenip sonra üzülüyorlar.önemli olan çizginin koyu olması

Ovulasyon gunu hesaplamasina gore 26 gunluk dongu icin tahmini ovulasyon gunum 30 Aralik , SAT 18 Aralik - BAT 13 Ocak idi. Ama yaptigim ovulasyon testinde 30 Aralik yani 13. gunde degil , 03 Ocak yani 17. gunde , ya da testte gulen surat ciktiginin ertesi gunu yumurtlama gunum oldugunu varsayarsak 04 Ocak yani 18. gunde yumurtladim. Testi dikkate alacak olursam da BAT 17-18 Ocak olarak degismis oluyor ...

Canım kusura bakma ben anlamadım :KK50::26:

Canım kusura bakma ben anlamadım :KK50::26:

haklisin biraz karisti hesap kitap

soyle anlatmaya calisayim: internette ovulasyon gunu hesaplamasi buldum. Oraya SAT tarihini ve adet dongunu yaziyorsun sana tahmini ovulasyon gununu ve tahmini BAT tarihini veriyor.

Benim en son adetim 18 Aralik ta basladi. Yukarida bahsettigim hesaplamaya gore tahmini yumurtlama gunum adetimin 13. gunu yani 30 Aralik , tahmini BAT da bundan 14 gun sonrasi yani 13 Ocak.

Ama ben bu ay ovulasyon testi yaptim ve test sonucuna gore tahmini yumurtlama gunum 03-04 Ocak arasi, yani 13. gun degil 17-18. gun yumurtlamis oluyorum. Yumurtlamadan 14 gun sonrasi da tekrar adet gormem gerekiyor eger hamile degilsem. buna gore de yeni BAT 17 veya 18 Ocak .
Anlasilir yazabildim mi bilmiyorum. Kisacasi internetteki hesaplamayla yaptigim test birbirini tutmuyor su an icin...

http://yumurtlama-donemi.hesaplama.net/

haklisin biraz karisti hesap kitap

soyle anlatmaya calisayim: internette ovulasyon gunu hesaplamasi buldum. Oraya SAT tarihini ve adet dongunu yaziyorsun sana tahmini ovulasyon gununu ve tahmini BAT tarihini veriyor.

Benim en son adetim 18 Aralik ta basladi. Yukarida bahsettigim hesaplamaya gore tahmini yumurtlama gunum adetimin 13. gunu yani 30 Aralik , tahmini BAT da bundan 14 gun sonrasi yani 13 Ocak.

Ama ben bu ay ovulasyon testi yaptim ve test sonucuna gore tahmini yumurtlama gunum 03-04 Ocak arasi, yani 13. gun degil 17-18. gun yumurtlamis oluyorum. Yumurtlamadan 14 gun sonrasi da tekrar adet gormem gerekiyor eger hamile degilsem. buna gore de yeni BAT 17 veya 18 Ocak .
Anlasilir yazabildim mi bilmiyorum. Kisacasi internetteki hesaplamayla yaptigim test birbirini tutmuyor su an icin...

http://yumurtlama-donemi.hesaplama.net/

Sağol canım anladım teşekkür ediyorum.ben 24 günde bir oluyorum birkaç aya kadar 25 di fix sonra 25,24,25,24....24e döndü 10.gün çift çıktı yapmadım ertesi günü yaptık çatlama o günmüymüş ne işte.şu an çokk akıntım var beyaz sarı gibi desem

sen tecrübe etmediğin için bilmiyor olabilirsin canım ama ovi.testi adete yakın yine yumurtlama zamanı gibi koyu çizgi olursa gebeliği gösteriyor ben ilk gebeliğimi öyle öğrenmiştim benim gibi öğrenen çok arkadaş da var ama bazı arkadaşlar yeterince koyu olmadığı halde ümitlenip sonra üzülüyorlar.önemli olan çizginin koyu olması

Bu ovolosyon testini sen ne zaman yapmıştın hangi zaman diliminde? içindeki kağıda da yazıyordu ve buradaki arkadaşlarda ov.testine hamilelik testi gibi yapılmasın diye.bi deneme yapıcam sana danışayım dedim

Merhaba KK. Ben de ovulasyon testini yarin kullanmaya baslicam.su an adet goruyorum ve 10.uncu gundeyim.genelde 28 gunde bir dongum olur ama son dongu 21oldu ve 4 araliktan beri adet goruyorum.adeylerim heo uzun surer. Kafam karisti ben ne zaman testi yapmaya baslamaliyim? Yardimci olursaniz sevinirim.

Son düzenleme:
Merhaba KK. Ben de ovulasyon testini yarin kullanmaya baslicam.su an adet goruyorum ve 10.uncu gundeyim.genelde 28 gunde bir dongum olur ama son dongu 21oldu ve 4 araliktan beri adet goruyorum.adeylerim heo uzun surer. Kafam karisti ben ne zaman testi yapmaya baslamaliyim? Yardimci olursaniz sevinirim.

28 ise döngün 10 dan 20 hatta biraz daha uzun tutabilirsin.çünki adet günlerin uzun diye dedim farklı bir tablo çıkabilir sabah ilk idrarla yapma sabah 6'30 gibi kalk yap sabah 10 da tekrarla ve akşam 18,00 deyapabilirsin ama 4saat yeme içme yok önemli bu test için 12-18 .günlerde daha dikkatli bak fotoları Çek numarandır kıyasla o gün ona göre çift çizgide yap akşam daha koyu çıkıyor genelde temas olsun.ve çift çizginin 24 saatten fazla öncesi sperm kalitesi için temasda bulun onlardan sonra gün aşırı yap böyle işte kolay gelsin....:)

kızlar bu ay ovülasyon testi aldım bende normalde 30günde bir oluyorum regl. 12.gün başladım test yapmaya bugün 2. yapışım. ilk yaptığımda silik bi çizgi çıkmıştı bugün hiç çizgi çıkmadı. bu testide pek anlayamadım ama bi yardımcı olursanız...
çift çizgi görebilirmiyim diğer 5gün içinde?
birde çift çizgi gördüm diyelim genelde sabah saat 11 gibi yapıyorum o akşam mı birliktelik lazım yoksa ertesi gün mü? :26:

Bu ovolosyon testini sen ne zaman yapmıştın hangi zaman diliminde? içindeki kağıda da yazıyordu ve buradaki arkadaşlarda ov.testine hamilelik testi gibi yapılmasın diye.bi deneme yapıcam sana danışayım dedim[/QUOT

temmuz ayında ilk defa kullanmıştım.bak resimleri koyuyorum anlayabilirsin dediğim gibi koyu olması önemli.inşallah sende bu ay ovi ile öğrenirsin hamileliğini.arkası siyah $IMG147.jpg $IMG106.jpg olan 16 sı ovi günü diğeri 28 i adetten 2 gün önce

Son düzenleme:

adetin uzun sürüyormuş canım sen bittiği gibi hemen başla yapmaya hatta gün aşırı başla çalışmaya bak ben çift çizgiden 2 gün önce olan ilişki ile hamile kaldım sonrasında olmadı o yüzden bekleme bence..inşallah hamile kalırsın bu ay:)

Bu ovolosyon testini sen ne zaman yapmıştın hangi zaman diliminde? içindeki kağıda da yazıyordu ve buradaki arkadaşlarda ov.testine hamilelik testi gibi yapılmasın diye.bi deneme yapıcam sana danışayım dedim[/QUOT

temmuz ayında ilk defa kullanmıştım.bak resimleri koyuyorum anlayabilirsin dediğim gibi koyu olması önemli.inşallah sende bu ay ovi ile öğrenirsin hamileliğini.arkası siyahEki Görüntüle 931532 Eki Görüntüle 931531 olan 16 sı ovi günü diğeri 28 i adetten 2 gün önce

Sende lopeqick kullanıyomuşun.son 5 gün kullansam çıkarmı bu velet :) yaptım bugün t sıfır yok çizgi neyse iyi geceler :)) teşekkür ederim.bu arada kaç damla atıyorsun idrar olarak 3-4 damlamı fazlamı ben 8 falan atıyor :KK66:)

Son düzenleme:

temmuz ayında ilk defa kullanmıştım.bak resimleri koyuyorum anlayabilirsin dediğim gibi koyu olması önemli.inşallah sende bu ay ovi ile öğrenirsin hamileliğini.arkası siyahEki Görüntüle 931532 Eki Görüntüle 931531 olan 16 sı ovi günü diğeri 28 i adetten 2 gün önce

Sende lopeqick kullanıyomuşun.son 5 gün kullansam çıkarmı bu velet :) yaptım bugün t sıfır yok çizgi neyse iyi geceler :)) teşekkür ederim.bu arada kaç damla atıyorsun idrar olarak 3-4 damlamı fazlamı ben 8 fazla atıyorum da:)

günaydın kızlar,bugün adetin 15.günü dün akşam testi yaptım ama tek çizgi hala,halbuki geçen ay 14.gün çift olmuştuakıntıda yok,ama umudumu kesmicem allahtan,çalışmalar devam yani

Sende lopeqick kullanıyomuşun.son 5 gün kullansam çıkarmı bu velet :) yaptım bugün t sıfır yok çizgi neyse iyi geceler :)) teşekkür ederim.bu arada kaç damla atıyorsun idrar olarak 3-4 damlamı fazlamı ben 8 fazla atıyorum da:)

yok bu test surelabtı.3 damla yeter 8 damla nereye sığsın:)4 saat hiç birşey yemeden içmeden saat 18.00 de yapıyordum.zaten benim çizgimde yavaş yavaş koyulaştı birden değil bakarsın seninkide koyulaşır

Arkadaşlar ben 10 gündür testi yapıyordum. 2.çizgi silik çıkıyordu ama dün daha da silik çıktı. Koyulaşması gerekmiyormuydu

Arkadaşlar ben 10 gündür testi yapıyordum. 2.çizgi silik çıkıyordu ama dün daha da silik çıktı. Koyulaşması gerekmiyormuydu

neolacagı nasıl olacagı hiç belli olmuyorki,bendede öyle oluyor,dün 14.günüydü hala yok bişey,önceki gün silikte olsa vardı çizgi

X