Ovulasyon (Yumurtlama) Testleri Hakkında Merak Ettikleriniz

arkadaşlar herkeste çift çizgi koyu olmuyor.ben 2 aydır ovü.kullanıyorum ikisinde de 2.çizgi hiç kopkoyu olmadı.adetlerim düzenlidir bu arada.hatta yumurtlamam bile geçen ayla aynı günde oldu ki akıntıdan da anlamıştım yumurtlayacağımı.ayrıca yengem de kullandı onda da 2 çizgi de kopkoyu değildi.yani bu şekilde de yumurtlama olabiliyor.

erken gebelik testinde de geçen ay eczacımla konuştum ilişkiden 1 hafta sonra çıkar dedi.ben adetime 3 kala yapmıştım tekrar almak isteyince hamile olsaydın kesinlikle çıkardı.ilişkiden 1 hafta sonra yapabilirsin demişti.hamile kalamadığım için doğruluğunu test edemedim ama inşallah 1 hafta sonra deneyeceğm.çıkarsa yazarım buraya...

ilişkiden 1 hafta sonra belli olur tamam da ya o gün döllenmediyse sonuçta spermler 3 gün vücutta yaşıyor. bunu nasıl hesaplayıp testi yapıcaz belki geç döllenme olucak :44:

ilişkiden 1 hafta sonra belli olur tamam da ya o gün döllenmediyse sonuçta spermler 3 gün vücutta yaşıyor. bunu nasıl hesaplayıp testi yapıcaz belki geç döllenme olucak :44:

yumurtlamayı ovu.testiyle ya da doktor kontrolünde öğrendikten sonra 1 gün var demektir.spermlerin 3 gün yaşaması bir şey değiştirmiyor döllenme yine o 1 günde oluyor.mesela çiift çizgiyi gördüğün günün ertesi günü yumurtla oluyor ya işte o günden itibaren 1 hafta sayarsın.öncesinde bulunan spermler zaten bekliyor yumurtlama gününe kadar içerde.

yumurtlamayı ovu.testiyle ya da doktor kontrolünde öğrendikten sonra 1 gün var demektir.spermlerin 3 gün yaşaması bir şey değiştirmiyor döllenme yine o 1 günde oluyor.mesela çiift çizgiyi gördüğün günün ertesi günü yumurtla oluyor ya işte o günden itibaren 1 hafta sayarsın.öncesinde bulunan spermler zaten bekliyor yumurtlama gününe kadar içerde.

anladım ben 10. 14. 16. gün ilişki oldu 11.ve 12. gün yumurtladım hangi güne göre erken gebelik testini yapsamki ?

anladım ben 10. 14. 16. gün ilişki oldu 11.ve 12. gün yumurtladım hangi güne göre erken gebelik testini yapsamki ?

Bence boşver canım bu gebelik Testi işlerini. Hamile kalırsan zaten regl olmayacaksın. Test yapmak sonuç olumsuzsa çok ii hissettirmiyo. Sen bekle derim. Eğer gecikirce yaparsın testi. Nasılsa bebişin olacak. Sakin ol yeter :))))

kızlar sımdı ben hiç blmiyorum yenı alcam bu testi.
Mesela aldım testı gün içinde yaptım 2 cizgi cıktı koyu cızgı o aksammı birlikte olmam lazım yoksa ertesi aksammı
birde silikte cıksa ilişki olması gerekıyormu ?

Yumurtlamadan önceki 2-3 gun ve yumurtlama sirasinda hamile kalma ihtimali var.bence emin olmak için 12 sini düşün.sanirim 19.gün cikar.ben de 1 hafta sonra deneyecegim bakalim

Mesela aldım testı gün içinde yaptım 2 cizgi cıktı koyu cızgı o aksammı birlikte olmam lazım yoksa ertesi aksammı

Tatlım cift çizgi ciktiginda 24 saat içinde yumurtlayacaksin demek. Ama o günüde degerlendirmende fayda var. Cunku spermler 3 gun yasayabiliyor. Ben 10 aralıkta yaptım. Pozitif cikti. Degerlendrdik o gunu. Ertesi gün tekrar test yaptim negatif cikti. Bekliyorum onumuzdeki hafta inşallah kırmızılari gormem. Allah sanada en yakın zamanda bebis nasip etsin..

En koyu yakaladigin iki çizginin ertesi günü diyorlar genelde.bazilarinda çok koyu olmuyor 2.çizgi.çift çizgiden 24-36 saat sonra yumurtluyoruz .ama ben çift çizgi oldugunda da denedim.ertesi günü en önemlisi.

Eki Görüntüle 895898 Eki Görüntüle 895899

KIZLAR ilk fotoda 11. ve 12. gün yumurtladıysam ikinci fotodaki test ise buün yaptım tekrar koyulaşıyor 2. çizgi gene mi yumurtluyorum ben?
ayrıca 10. 14. 16. gün birlikte olduk şimdi ben ne yapcam bilemedim kafam çok karıştı :44:

canım benimde seninki gibi olmuştu 15.gün koyu çift çizgi ve 1 hafta sonrası da aynı koyulukta çift çizgiydi ve hamile kalmıştım .ben ovi.testi ile öğrendim hamileliğimi ama düştü maalesef:KK43:inşallah senin durumunda düşük hariç benimkine benzer:)

Yumurtlamadan önceki 2-3 gun ve yumurtlama sirasinda hamile kalma ihtimali var.bence emin olmak için 12 sini düşün.sanirim 19.gün cikar.ben de 1 hafta sonra deneyecegim bakalim

anladım yarın sabah yapayım bende bakalım ne çıkcak hiç zannetmiyorum çift çizgi çıkmaz gibi ya kısmet bakalım yarın yazarım durumumu :)

canım benimde seninki gibi olmuştu 15.gün koyu çift çizgi ve 1 hafta sonrası da aynı koyulukta çift çizgiydi ve hamile kalmıştım .ben ovi.testi ile öğrendim hamileliğimi ama düştü maalesef:KK43:inşallah senin durumunda düşük hariç benimkine benzer:)

inşallah canım anlam veremedim 18. günümdü dün gene koyulaşıyor testte bugün de yapıcam bakalım ne çıkacak yarın sabah'ta erken gebelik testi yapayım diyorum aslında bugün yapsam olurmu ki bilmiyorum?

clearblue (dijital) 10'lu 99 tl
predictor 7'li 59 tl 5'li 47 tl
medismart BUNU BULAMADIM
vula 20 adet 21 tl
fortel 5 adet 41 tl
fertiltime 25 tl
babystart 20 adet 29.50 tl
LaboQoıck 20 adet + 2 erken gebelik testi 23 tl
surelab 20 adet + 2 erken gebelik testi 22 tl
Bunlar int fiyatları ben LaboQoıck kullandım sonuç aldım fakat değerlendiremedim şimdide surelab aldım bakalım bu ay olmazsa diğer ay kullanıcam inşallah sana yardımcı olmuşumdur :)

inşallah canım anlam veremedim 18. günümdü dün gene koyulaşıyor testte bugün de yapıcam bakalım ne çıkacak yarın sabah'ta erken gebelik testi yapayım diyorum aslında bugün yapsam olurmu ki bilmiyorum?

test için çok acele etme bence bekle biraz daha ama ovi.yapabilirsin bakalım nasıl çıkacak.hakkında hayırlısı olsun inşallah:)

Arkadaşlar bişi danışmak istiyorum.Ayın 21 inde yaptığım test kontrol çizgisi kadar belirgin olmasa da epey koyuydu,herhalde bi sonraki gün daha koyulaşır diye düşündüm ama 22 sinde yaptığım daha da silikleşti ve dün yaptığımda çok çok az görünüyodu 2.çizgi.Bu arada tabii biz her ihtimale karşı 20-21-22 çalıştık :) ama kafam karıştı.Şimdi ben yumurtladım mı yoksa yumurtlamadım mı?yumurtlamasam bile çizgi o kadar koyulaşır mı?Deneyimli arkadaşların yardımına ihtiyacım var...
kestane kebap acele cevap :)))

Merhaba kızlar size bir sorum adet dongum 25 yumurtlama 11. gün olmasi lazim 13. gunum hala tek çizgi uzuldugum su oglumda test kullanmistim adet bitiminden itibaren ikinci çizgi silikti ovulasyon gunu koyu oldu ve o ay hamile kaldim simdi ikinci cizgi silik bile değil neden olabilir :KK43:(

sat1 aralık bat 1 ile 5 ocak arası olacak öle düşünüyorum.
testler ekte. sizce yumurtlama var mı?
ben zaten teste guvenmeyıp gun aşırı ilişki yaşıyorum.. doğru mu yapıyorumm

Eklentiler

• $1481983_1440644346154538_955604614_n.jpg
    $1481983_1440644346154538_955604614_n.jpg
    24,8 KB · Görüntüleme: 34
  • $image.jpg
    $image.jpg
    16,5 KB · Görüntüleme: 44
X