Ovulasyon (Yumurtlama) Testleri Hakkında Merak Ettikleriniz

bende bu ay ilk defa kullanıyorum ama bildiğim şu ki: çift koyu çizgi çıkması demek = 24-36 saat içinde yani bu akşam yumurtlayacaksın demeeeeeeek:)
bu akşam mutlaka çalışmalısınız.ama keşke dün çalışmasaydın.iki gün üstüste olmasa daha iyiydi ama olsun sen bu akşam mutlaka çalış bence:)
ben çift koyu çizgiyi gördüğüm gün çalışmayıp bır gun sonrakınde calışmayı planlıyorum:)

hımmm ikinci sorunu bilmiyorum.yani yumurtlama bıtınce bata kadar testte ne cıkıyor bılmıyorum.

oncelikle cevap verdigin icin tesekkur ederim cnm.

ya senin dedigin daha mantikli. ama biz bu ay yum gunlerinde hic bos gecmeyelim dedik:KK1:
ki oyle hamile kalan cok var. spermler 3 gun yasiyor deniyor ama o birazda vajinanin durumuna bagli. vajinada uygun ortam bulursa o kadar uzun canli kalabiliyor. onun disinda ortalama 2-4 saat canli kalabiliyor. o yuzden riske atmayalim dedik. bakalim kismet sonuclar ne gelecek..

oncelikle cevap verdigin icin tesekkur ederim cnm.

ya senin dedigin daha mantikli. ama biz bu ay yum gunlerinde hic bos gecmeyelim dedik:KK1:
ki oyle hamile kalan cok var. spermler 3 gun yasiyor deniyor ama o birazda vajinanin durumuna bagli. vajinada uygun ortam bulursa o kadar uzun canli kalabiliyor. onun disinda ortalama 2-4 saat canli kalabiliyor. o yuzden riske atmayalim dedik. bakalim kismet sonuclar ne gelecek..

:) rica ederim:)))
benim anlamadığım birşeyde var.ya bu spermler 2-3 gun canlı kalabılıyor ama sabaha kadar kalmadan yatıyorum hatta üstümü bile kalmadan şekil şemal olarak giyiniyorum:))))))) ama sabah kalkınca löörk diye akıyor. eeee nerede hanimiş spermler?kanalizasyondaaaaaa:))))))))

Rica ederim canım ne demek. Bunun için burdayız birbirimize yardımci olmak bildikleriimizi paylaşmak için. Allah senden de razı olsun.

ben yine bir fotoğraf ile sorumu sorsam olur mu bugün doktora gittim 21 mm olmuş dedi ve sat 1 kasım 17 gün oldu yani çatlatma iğnesi vuralım demedi ben sordum ama ovu da tam kırmızı değil ne olacak benim halim?? :44:

Eklentiler

• $2013-11-18 18.02.03.jpg
    $2013-11-18 18.02.03.jpg
    49,3 KB · Görüntüleme: 21
:) rica ederim:)))
benim anlamadığım birşeyde var.ya bu spermler 2-3 gun canlı kalabılıyor ama sabaha kadar kalmadan yatıyorum hatta üstümü bile kalmadan şekil şemal olarak giyiniyorum:))))))) ama sabah kalkınca löörk diye akıyor. eeee nerede hanimiş spermler?kanalizasyondaaaaaa:))))))))

o akanlar meni cnm. spermin icinde bulundugu sivi. tabi her calismadan sonra saglikli bir erkekten 30 milyon sperm geliyor. bunlarin buyuk kismi daha vajina girisinde ölüyor. yumurtaya yaklasan sadece 25 sperm oluyor:) o yuzden ona o kadar takilma tatlim:KK34:

senin kacinci denemen bu arada:KK6:

o akanlar meni cnm. spermin icinde bulundugu sivi. tabi her calismadan sonra saglikli bir erkekten 30 milyon sperm geliyor. bunlarin buyuk kismi daha vajina girisinde ölüyor. yumurtaya yaklasan sadece 25 sperm oluyor:) o yuzden ona o kadar takilma tatlim:KK34:

senin kacinci denemen bu arada:KK6:

:)))))))
ben 1 yıl 8 aydır korunmuyorum sayılır:)))

ben yine bir fotoğraf ile sorumu sorsam olur mu bugün doktora gittim 21 mm olmuş dedi ve sat 1 kasım 17 gün oldu yani çatlatma iğnesi vuralım demedi ben sordum ama ovu da tam kırmızı değil ne olacak benim halim?? :44:

Canım bak yumurtan gelişmiş sen biraz daha devam et teste. Igneye gerek olsaydı doktor söylerdi. Ben gördüm çift çizgiyi şükür. Bu gece üçüncü gecem olacak üstüste çalışıyoruz. Ya tutarsa diye:) Dandinidandini diye bir arkadaş var o da çift çizgiyi görmedi ilişkiye devam etti ve simdi hamile canım.

merhaba kizlar. bende bu ay ilk defa ovu testi kullanmaya basladim.

10. gunumde teste basladim ve 13. gunumde yani dun cift koyu cizgiyi yakaladim. testten 1 saat sonra calisma yaptik.

bugunde testi uyguladim ve ikinci cizginin siliklesmeye basladigini gordum. bu aksamda calisma olacak.

simdi kafama takilan bikac soru var.birincisi yumurta catladiktan sonra mi cizgi siliklesmeye basliyor. ikinci ise yumurta atildiktan 24 saat sonra kendiliginden yok oluyor ya. o zamanda ikinci cizgi hic cikmiyor mu?

testi dun gunduz 3 te yapmistim,(cift koyu cizgi yakaladigim). bugunde gunduz 2 de yaptim. (ikinci cizginin siliklesmeye basladigi) bu aksam calismak icin en uygun zamanlama dimi kizlar..

beni bilgilendirirseniz cok sevinirim. simdiden tesekkurleer:KK16:

Ovulasyon testlerine göre hareket etme.Şahsen ben ekimin 27sinde koyu çizgiyi yakaladım yani adetimin 14.gününde.Sırf yumurtlama günümü bilmek için merakımdan 1 ay denedim. Adet olmam gereken günden 3 gün öncesinde de koyu çizgiyi yakaladım.Gebelik varsa eğer yumurtlama günündeki gibi koyu çizgi çıkarmış.Gebeyim sandım.Halbuki yine yumurtlamışm,boş geçmemişti neyseki yeni evli olduğumuzdan.Adet olmam gereken günde kan tahlili verdiğimizde gebelik çıktı,doktora gittiğimizde de 3-4 günlük bir gebelik bu dedi. Çok şaşırdım ovülasyon testine göre 15 günlük olmalıydı diye :KK9: Adet olacağın güne kadar yap.İlaveten 2. çizgi herdaim silikte olsa çıkar vücudumuzda lh olduğundan

Sağolasınnnn canımmmm benimmmmmm ayyy heycandan öleceğim yaaaaaaaaaaa

:KK24: Çok güzel bir haberrrr ALLAH hayırlısıyla kucağınıza almayı nasip etsiiin inşALLAHHHH.O silik çizgiden ben ne çektim enaz 10 test yapmıştım hep siliiiikkk ,başkası söylese pozitif dersin kendi başına gelince insan duymak istiyor pozitif bu diye hep eczanelere tahlil yapanlara sormuştum :KK9:

Çok mutlu oldum,darısı keseyi görmeye kalp atışlarını duymaya inşALLAH :26:

yeni girebildim canım evet keseyi çarşamba gördük 4mm bugün 12mm olmuş ama dün kahverengi lekelenmem oldu:KK43:

Lekenlenmeyi adet günümde yaşamıştım bende.Yerleşme kanamasıdır büyük ihtimal ,birde kahverengi lekelenmeden korkmayın deniliyor,kanla karışık olursa mutlaka doktora görünün diye.Sürekli gelmiyorsa ve İlaveten şiddetli kasık ağrılarında yoksa hiç kafana takma ALLAHın izniyle

sonucum 41,79 çıktı :)

Tebrik ederim canimmmm ccooookkkk sevindim senin adina Allah saglikli bi sekilde kucagina almani nasib etsin

kizlarr masaAllahiniz var bu iki haftadir kacinci mujdeli haber bu ALLAH daha da arttirsin ben ne zaman burdan HAMMİİİLLEEEYİİİMMM diye haykiracam yaaaaa ALLAH hepimize nasib etsin en kisa zamanda hayirlisiyla

Tebrik ederim canimmmm ccooookkkk sevindim senin adina Allah saglikli bi sekilde kucagina almani nasib etsin

kizlarr masaAllahiniz var bu iki haftadir kacinci mujdeli haber bu ALLAH daha da arttirsin ben ne zaman burdan HAMMİİİLLEEEYİİİMMM diye haykiracam yaaaaa ALLAH hepimize nasib etsin en kisa zamanda hayirlisiyla

gözün aydın canım:) Allah sağ salim kucağına almayı nasip etsin

:KK24: Çok güzel bir haberrrr ALLAH hayırlısıyla kucağınıza almayı nasip etsiiin inşALLAHHHH.O silik çizgiden ben ne çektim enaz 10 test yapmıştım hep siliiiikkk ,başkası söylese pozitif dersin kendi başına gelince insan duymak istiyor pozitif bu diye hep eczanelere tahlil yapanlara sormuştum :KK9:

Çok mutlu oldum,darısı keseyi görmeye kalp atışlarını duymaya inşALLAH :26:

ayyyyy çok çok çooook mutlu olduuuum.saglıklı sıhhatlı kucagına almak nasıp etsın allah.

tebrıkleeer ayy cok sevındım senın adına:)))))))))))))))))))))

Ayyyyyy cok mutlu oldum bacimmm canım ya kiz dua et nolur valla gozlerim doldu . Bu ne mübarek bir ay kurban olduğum Rabbim bizede hayırlısıyla nasip eyle Allahım .

tebrikler canım...darısı tüm çocuk sahibi olmak isteyenlerin başına...

Teşekkürler kızlar Allah'ım isteyen herkese nasip etsin hergün dua edeceğim size. Ama ovulasyon testini ihmal etmeyin ben 1 kere kullandım sonuç pozitif Şükürler olsun ...

Şuan çok tuhafım hiçbirşey hissetmiyorum :) Etrafa boş boş bakıyorum :)

X