Ovulasyon (Yumurtlama) Testleri Hakkında Merak Ettikleriniz

tesekur ederim tatlim bi topikte gecen sene bebek bekledigni yazmissin canim varmi bebisin senin

geçen yıl 1 yıl bekledikten sonra hamile kalmıştım fakat 2 aylıkken düşük oldu malesef
sonra tekrar korunduk 8 ay. şimdide 6 ay olmak üzere korunmayı bırakalı. beklemedeyiz canım, İnşallah çok bekletmezler minik sıpalarımız

ben de bu ovulasyon testlerinden aldım.bugün adetimin 6. günü bir deniyeyim dedim ve çift çizgi böyle olanlar varmı aranızda?çok merak ettim

inşallah canım herkese nasip etsin Allah.

Arkadaslar merhaba bayadir ovulasyon testi almak istiyordm yeni kismet oldu simdi bisey sormak istiyorum mesela 14.gun ayni koyulukta cizgiler cikti ve dollenme gerceklesti diyelim ama adet gecene kadar haberimiz olmicak ham oldugumuzdan.. Sormak istedigim dollenmeden sonra yine ovulasyon testinde cift cizgi devam edermi yoksa dollenme olsa bile ikinci cizgi yok oluyormu

oncelikle merhaba canim...gecen sene ovulasyon testi aldim marketten(bu arada ben yurtdisnda yasiyorum burda marketlerde bile bulunuyor)sanirim uc tane falandi ilk yapmamla cift cizgi yakaladim tamamen tesaduf gun falanda hic hesaplayarak yapmadim iki gun calistim hic umudumda yoktu basit bir testti yanilma payi cnk yuksek die dusundum ama o ay bir testle hamile kaldim hamileligimde gebelik testi elimde olmayinca diger ovulasyon testlerinden gebe oldugumu ogrenmistim yani dedigin gibi hamileligide saptiyor bu testler...bu ayda bu testen kullandim adetimin basladigi gune kadar hep cift cizgiydi ama hergun siliklesiyordu taki regl gunume kadar ogun tamamen kayboldu yani bu demek oluyorki regl gunune kadar silikte olsa cift cizgi cikabilir o xuzden bu testlere ovulasyondn sonra yapma bence insani cok strese sokuyor hamileyim ha dilim derken stres harbi geciriyorsun...

bu arada buraya bisi danismak icin geldim yardimci olursaniz cok sevinirim ben normalde 35-37 gunde bir regl olurum yumurlamamda genellikle 20-21.gun arasinda olur...son reglimide 25 ekimde oldu bugun tam onbes gun oldu...az once laf olsun diye test yaptim iki cizgide iki uc dakika icinde belirdi (fotosunuda cektim eklerim birazdan)yani bu ay teste gore bes alti gun erken yumurtladim simdi sorum su test pozitif gosteriyorsa gercekten yumurtluyorumdur erkenden dimi?birde bu ay bal tarcin corekotu karisimi yedim sizce bu erken yumurtlamama neden olmusmudur?

bu da bugun yaptigim testlerim...

Bilgi icin tesekkur ederim cnm o zaman hamile oldugumuzu anlamak icin ikinci cizginin daha mi koyu olmasi lazim
Ben de bugun tekrar yaptim dune gore daha silik di ((

Bilgi icin tesekkur ederim cnm o zaman hamile oldugumuzu anlamak icin ikinci cizginin daha mi koyu olmasi lazim
Ben de bugun tekrar yaptim dune gore daha silik di ((

ovulasyon testi hemen gebelgi gostermez LH hormonu beta hcg hormonuna cok benzer bu yuzden ovulasyon testleri bu hormonu lh sanip testte pozitif gosterir ...beta hcg de saptanabilir duruma gelmesi icin yumurtlamadan yaklasik 10-14 gun gecmesi gerekir yani gebelik varsa ancak beklenen adet tarihnden ancak bir iki gun once gosterir...lh yumurtlma oncesi tavan yapar yumurtlamayla dususe gecer (bu gunlerde cizgiler siliklesir)eger dollenme varsa beta hcg salgilanmaya baslar idrararada minimum on gunde gecmeye baslar idraraya gecmeye baslayinca ovulasyon testide saptayabilir o yuzden ovulasyon testleri yumurtlamadan sonra cizgileri siliklesir sonra tek cizgi cikar minimum on gunden sonra eger tekra kalin cift cizgi cikiyosa anlaki hamilesin canim ama suan cizgilerin silik cikmasi gerekir cok normal yani olmasi gereken bu...moralini bozma sabirla bekle zordur biliorum ama kafana takma gercek sonuc icinse adet gecikmesini bekle

lh artisi vucudun ovulasyondan hemen once salgiladigi bir hormon olsa da ovulasyon her zaman gerceklesmeyebilir...yani yumurtlama hic bir sorun olmasa bile yilda bir-iki ay gerceklesmeyebilir, ama regl gorulur...tam bir nedeni yokur...yabanci dil varsa istersen referans bir yazi bulabilirim okuman icin...

selam kızçelerim
ovulasyon testi ile ilk denememde hamile kaldım
darısı tüm isteyenlere nasip olur inşallah
artık bende hamişimmmmm

ya kızlar ben çıldırıcam geçen ay da galenik ovulasyon testi kullandım ama geç kalmıştım sanırım çünkü hiç çift çizgi göremedim. bu ay 11. gün başladım bu gün falan yumurtlamam olması gerekir ama hala çift çizgi yok. idrar akışına tutun yazıyor kaba alsak da olur mu ki ?off ya başka hangi marka alsam ki?ilk test denememle hamile kaldım dedin ya canım hangi marka idrar mı tükürük mü? Gözünaydın Allah sağlıkla kucağına almayı nasip etsin bize de tabi :S pıffffff

canım benimde adet döngüm ortalama seninki gibi.ama geçen ay bal çörekotu yapmıştım 28 günde adet oldum.erken yumurtlama yapıor bence,etkiiyor kesinlikle.

kızlar iyi geceler

benim bat tarihim normalde 8 kasımdı.glukofen+duphaston kullanıyorum.Ancak adet olmadım.sarımsı akıntım var tam 5 gündür.5inde bhcg yaptırdım negatif.dün idrar testim negatif.ovulasyon testi almıştım bu ay kullanayım diye şimdi onu denedim 2.çizgi neredeyse ilk çizgi kadar koyu.bu tam olarak ne anlama geliyor kızlar?kafayı yicem yaa.tekrar bhcg mi yaptırsam

sabirlii ol adetin duzenli olsa bile illa ayni zamanda yumurtlucaksin diye bisi yokki bu ay belki 15. gun olucaksin bellimi olur ornegin gecen ay ben 21 gunu yumurtladim bu ay 16.gun yumurladim ustelik bir iki gunluk fark da dil bes gun once yumurtlamisim ogun tesadufen test yapmasam bu ayda 21. olurum diye ogunu beklesem bende kacirirdim birde tavsiyem herhangibir karisim tuketiyosan testte baya erken baslaman lazim birde ovulasyon testi sormussun ben kit denilen cubuk testlerden cok memnunum tavsiye edrim son derece kullnisli ve daha ucuzlar ama maddi imkanin varsa clearblue nun ustune tanimam ustelik yirmili paketleri daha hesapli oluor internetten arastir istersen canim...

canım benimde adet döngüm ortalama seninki gibi.ama geçen ay bal çörekotu yapmıştım 28 günde adet oldum.erken yumurtlama yapıor bence,etkiiyor kesinlikle.

bende oyle dusunmustum zaten demikki dogru tahmin ettim...adetlerim bu aralar duzensizdi hem duzene sokar diye hemde yumurta kalitesini artirsin diye kullandim sanirim az cok ise yaramis:)

bence elinde varsa gebelik testini tekrarla hemde kan testi yaptir burda eskilerden bir arkadas vardi bekledigi adet tarihinden iki gun once kanda baktirdi 2.11 cikti bayada uzuldu adet gecikmesinin ertesi gunu gitti 20'li civarlarda bisi cikti meger bebekleri ikizmis dis gebelik turu bisi olucakken yeni rahme yerlesme olmus o yuzden baya gecikmeli cikmis kandada bu tur seyler olabiliyor hatta bende ikinci gebeligimi adet tarihimden yedi gun sonra silik cizgiyle ogrendim adeti bekledigim gun yaptim negatif cikti bir gun iki gun derken bir hafta gecikince tekrar test yaptim baya silik bir cizgi cikti...dedigim gibi bana kalirsa testini yenile insallah hamilesindir de guzel bir supriz olur sana...bu arada bizide haberdar et unutma

evet canim bunu duymustum hatta neden olarakta yeterince gelismedikleri icin kist olarak rahimde yer eetiklerinide soyleyen arkadaslar olmustu belkide dedigin gibidir kimbilir ingilizce kaynaklardanda arastirdim pek bisi bulamadim ingilizcemde yeterli dil acikcasi o yuzden fazlada ustune dusmedim saol ama teklifi icin...

kizlar bisi sorucam elimde fazlaca test bulundugu icin ben testimi sabah ve gece olmak uzere gunde iki kere yapiyorum bu testelerde carsamba gununden beri yapip siraladigim testler bu testlere gore yesil kalemle leke yaptigim testte ovulasyon oldu oyle dilmi ben oyle yorumladim ama birde siz bakin...birde bu sabah yaptigim testte cizgi soluklasmisti bu catlamanin oldugunun gostergesimi?

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…