Ovulasyon (Yumurtlama) Testleri Hakkında Merak Ettikleriniz

çok yeni evet :) ama evlenmeden de çocuk hastasıydım. çok istiyordum. adet düzensizliğim vardı doktora gitmiştim. evlendikten sonra gel deyip yollamıştı. bir başkası da hamile kalamazsan gel çünkü pkoslusun dedi. ben de o yüzden endişelendim. çevremde hamile kalamayan da çok. yediğimizden içtiğimizden midir bilmem. Allah isteyen herkese hayırlısıyla evlat versin inşallah.

hmm pko için tedavi olmadın mı? gerçi hemen tedavi vermezler tabi, en az 1 yıl denemek gerek diyorlar. bizim arkadaşta pko vardı bir-iki ay ilaç kullandı sonra hiç beklemediği bir anda hamile kaldı.ki ilk gittiği doktor senin hamile kalman çok zor yumurtanı dondurmamız lazım falan deyip moralini çok bozmuştu. olur yani üzülme:))adet tarihin yakınsa hamile olabileceğini düşünüyorum üstüste bu kadar koyu çıkması beni huylandırdı doğrusu:))

10 gün var adetime. az da değil. ama keşke hamile olsammmmm

10 gün var adetime. az da değil. ama keşke hamile olsammmmm

daha baya varmış canım o zaman sen daha ancak yumurtladın hamilesin diyemeyeceğim. şöyle bir ihtimal de var yumurta büyüyüp büyüyüp çatlamayabiliyor. sürekli pozitif çıkması ondan olabilir. zaten pko da biraz bu sebepten oluyor, çatlayamayan yumurtalar kiste dönüşebiliyor.başka bir topikte vardı pko luların ovulasyon testleri pozitif çıkabiliyormuş bu şekilde. gidebiliyorsan bir daha doktora git çatlamış mı bir baksın en azından çatladıysa anlaşılır ve gebelik ihtimalin olup olmadığı ortaya çıkar.

canım gebelik testinde silik çizgi çıkmıştı...aslında imkansız çünki adetim yeni bitmişti..internetten ovülasyon testi ile gelen gebelik testlerinden yapmıştım...sanırım gebelik testi hatalı...son kullanma tarihine göre normal ama silik çizgi çıkması testin hatalı olduğunu gösteriyor...şimdi onlarla gelen ovülasyon testini de yaptım eve onda silik ikinci çizgi çıktı...benim korkum gebelik testi hatalı olduğuna göre acaba gelen ovülasyon testleri de mi hatalı...

selam tesadüfen yazınızı gördüm....
bence başka bir güvenilir test alıp tekrar gebelik testinizi tekrarlayın içiniz rahat etsin kesin sonuç alın riske atmayın...2. çizgi silik de olsa gebelik oluyor genelde ve
adet sonrası ilişkiyle hamile kalan 2 tanıdığım var olmayacak diye bişey yok... adet dediğiniz şey üstüne görme de olabilir :) zaten üstüne görme durumunda test te gebelik silik çıkar... 4+5 falan olduğundan... tabi test hatalıysa hiç bişey çıkmaz C bölümü de boş çıkar.......

Son düzenleme:

canım bence bir gebelik testi daha yap, ben dün akşam baya bi araştırma yaptım normal adet görüp sonra hamile olduğunu öğrenen çok insan var. sanırım geç yumurtluyorsan ve adet tarihinden hemen önce döllenme oluyorsa gene adet görüyormuşsun.yani teorik olarak mümkün değil gibi görünüyor ama forumda bi çok arkadaş yazmış çoğu da ilk ay adet gördükleri için hiç üzerine düşmemiş 2. ay adet görmeyince anlaşılmış hamile oldukları ay 6. aya kadar normal adet gören var ya, 6 ay sonra anlaşılmış hamile olduğu, ne iyi demi hemen 3 ay sonra doğur

Mrb kizlr benimde bir sorum olack ovalasyn testnde cift cixgiyi yskslsmk mutlaks yumurtladign anlsmina gelir mi bif arkads yasams cift cizgiye ragmen yumurtalari cstlamams bendde catlamamasndn korkuyorm adet belirtisi gibi arada kasiklarmda san i olyo gogusldrm hassaslasti akintim az oluyo adetm duzenszdr 35gunde olurm ama 18gunxe test koyu cikti 21,gun yumurtlamam lazmms normalde en gec bir haftada adet olmam lazm kafam cok karisk

kesin yumurtladığın anlamına gelmiyor aslında yumurtlama için gerekli olan hormonun yükseldiğini gösteriyor koyu çizgi çıkması. bazen yumurtluyoruz ama yumurta çatlamayabiliyormuş. eğer testte sürekli olarak pozitif çıkıyorsa yumurtan çatlamamış olabilir, istersen doktora git.kasıklarda sancı, göğüs hassasiyeti,akıntı aynı zamanda gebelik belirtisi diye biliyorum ama. adet öncesinde de oluyor benzer durumlar.ovulasyon testin varsa yapmaya devam et bakalım pozitif çıkacak mı?

Benim yaptığım testler de hep pozitif çıkıyor.Yaklaşık 6 gündür test yapıyorum.İlk pozitif ayın 12 sinde çıktı.Yumurtam çatlamadı sanırım :/
Üzüldüm bu duruma.Ateşimi de ölçüyorum 36,4'ten 36,6 ya çıktı sonra 36,5'a düşmüş bu sabah
Testleri yapmaya devam edeceğim ama çok moralim bozuldu. Diyorum umudunu kes,oluruna bırak ama yapamıyorum.Şeytan dürtüyor :/
Takıntı yapmaktan çok korkuyorum.Sanırım stresliyim de bu aralar işten dolayı.
Moralim yerlerde.

sürekli pozitif çıkıyorsa hamile de olabilirsin, ovulasyon testi ile hamile olduğunu öğrenenler çok var :)

Umarım öyledir ama ateşime bakarak pek ihtimal vermiyorum.Zaten hamileysem bile 1-2 günlük falandır.Hemen belli olurmu ki?

1-2 günlükse belli olacağını pek zannetmiyorum zaten döllenme en erken 24 saat içinde gerçekleşiyor ve döllenmiş yumurtanın rahme yerleşmesi 3-7 gün sürüyor. yerleşme gerçekleştikten sonra bhcg salgılanmaya başlıyor yani ilk bir hafta 10 gün testlerin negatif çıkma olasılığı çok yüksek.ama inşallah hamilesindir canım buradan haberlerini ver bize :)

İnşallah :/
Tabii yazarım buraya hamile olup olmadığımı.Pek ümidim de yok ama artık zaman gösterecek.
Bri ayrıntı daha var,dün değil evvelsi gün ovülasyon testi silik çıktı,ovülasyon geçti dedim kendi kendime.Sonra dün yaptım yine testi kontrol çizgisiyle aynı çıktı.Bilmiyorum işte kafam karıştı iyice

arkadaslar bana acil cvp verebilirmisiniz ben c.tesi günü catlatma iğnesi oldum bir kac gundur 4 gundür yumurtlama tesiti yapıyordum pozitif cıkıyordu bugunde negatif cıktı ve kasıklarımda acayip agrılar ve şişlik var sizce yumurtlamış olabilirmiyim...

Cok sagol canm iste aradigm c cvp buydu testi biraktm canm 3.gun acilmaya baslamstm biraktim bir hafta oldu birakali simdi denesm olur mu acaba

canım ben çatlatma iğnesi konusunda pek bişey bilmiyorum ama iğne olanlar ovulasyon testlerinde pozitif çıktığını yazmışlardı başka başlıklarda. yumurtlamış olabilirsin tabi. kasıkta şişlik yaşayıp doktora giden bir arkadaşım da hamile olduğunu öğrenmişti. hayırlısı olsun canım :)

ya bana da benzer bir şey oldu şaşırdım ben de.27. günümde test pozitif çıktı. ben de ertesi gün yumurtlamışımdır diye düşündüm ve testim negatif çıktı. elimde son bir test vardı 29. gün öylesine yaptım son testimi o da pozitif çıktı. ben de bir anlam veremedim bu duruma doğrusu. hatta hamile miyim diye düşündüm, ertesi gün gebelik testi yaptım silik çizgi vardı ama yaklaşık 3 gün sonra adet gördüm, değilmişim hamile falan:)

Üstüne görme gibi bir durum olamaz değil mi seninki?

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…