Ovulasyon testlerime lütfen yorum yazın

Geç döllenme olabilir tamamen bilgi sahibi değilim ama sonuçta yapmaktan zarar gelmez ama yapmamak kaçırmaya sebep olabilir o yüzden doktorlar gün aşırı diyor sperm kalitesini de korumak için
Evet geç döllenme mantıklı bir sebep olabilir teşekkür ederim :) yapmaktan zarar gelmez elbet zaten düzenli bi ilişkimşz var ama bir türlü kafamda mantığını oturtamıyorum o yüzden :) şimdide tekrar doktor yazılarını okudum araştırdım yumurta 24-36 saat canlı kalabilir ve ondan soneaki ilişkinin bir etkisi yok yazıuor . O zamam burda anlamam gereken tek şey kaldı, biz ovulsyon testinde pik görünce o pik ne anlama geliyor? Yumurtladığımız anlamına mı geliyor yoksa yumurtlayacağımız anlamına mı geliyor ya da tamamen silikleşince mi çatlama oljyor yani 24 saat yumurta canlı kalıyorsa biz o 24 saati testin hngi aşamasında başlatıyoruz

Pik hormonu LH yani yumurtlamayı tetikleyen luteinleştirici hormon ama vücudun anlık tepkilerine göre bile yumurtanın salım yani çatlama zamanı değişebilir, bazen vücutta LH olmasına rağmen yumurta gelişip çatlamıyor. Diğer hormonlar da etkili ve en önemlisi stres sempatik sinir sistemini çalıştırır ve yaşamsal olmayan faliyetleri baskılar gebelik de buna dahil. O yüzden stres olmamaya çalışın biliyorum zor bir süreç ama eşinizle ana odaklanın bu tavır çatladı hadi gel hemen yapmamız lazım vs onu da strese sokar ve erkeklerin de üreme sistemi stresten etkileniyor. Umarım güzel haberi bir an önce alırsınız.

Çok teşekkür ederim inşallah . Maalesef elde değil. Hee yolu denedim yuumrtlama takibini bıraktım stresssiz geçirdim yine olmadı. Yumurtlama ile nokta atılı yapayım dedim bu kez de pik olunca mı öncesi mi sonrası mı onu kavrayamadım . Hepsini değerlendirinxe de spermler kalitesizleşir diyorlar. Meyi değerlendirelim napalım bülmiyorum. Keşke ilk denediğimiz dönem olsaydı da ne bu testlere bulaşmak zorunda kalsaydım ne bu kadar araştıemaya gerek kalsaysı. Çoğu gebe kadına sprsan şu araştıedığım bilgilerin çeureğini bilmiyoedur. Nasip olmuş ve olmuş

Evet gerçekten öyle yumurta takibini bıraksak da stresi tamamen bırakamıyoruz burda çok gördüm tatile gittik o ay bıraktım denemeyi hamile kaldım diyenleri kafayı rahatlatmak gerek. Pikten 2 önce de ilişki olsa spermler canlı kalabilir ve yumurtlama pikten sonraki gün gerçekleşiyor yani bugün sizin pik olmuş bugün yapsanız sperm canlı kalır yarın yapsanız tam yumurtlamaya denk gelir. Her türlü şansınız var.

Peki çatlar çatlamaz döllenme için beklemeye başlmıyor mu? Yani aynı şey değil mi. Çatldıktan sonra da bir süre geçtikten sonra mı döllenmeye hazır hale geliyor?
hayır çatladıktan sonra 24-36 saat döllenme için bekliyor. yani çatladıktan hemen sonra da döllenenilir, 24 saat sonra da. zaman gectikce sans düser tabii ki. zaten döllenme olduğu an döllenen yumurta kendini dışarıya karşı kitler ve baska spermlerin içeri girmesini engeller. sonra iste döllenme süreci, tüplerde ilerleme, rahme gelme, yerleşme diye gidiyor

Tamam sonuç olarak max 36 saat döllenme Amanı var çatladıktan sonra . O zaman çatladıktan sonra max 36 saat şns var onu diyorum

Tamam sonuç olarak max 36 saat döllenme Amanı var çatladıktan sonra . O zaman çatladıktan sonra max 36 saat şns var onu diyorum
evet. yani testte silikleştiği ilk andan sonra 36 saat var. ama dediğim gibi zaman gectikce sans da azalır. tam yumurtlama günü ilişkiye girmekte sans %15. yumurtlamadan uzaklaştıkca sans azalır. yumurtlama dediğimiz pik olduğu an.

Benim 36 saatim henüz başlamadı di mi?

Eklentiler

• 744A1119-E778-435A-B22B-8867025B3A88.jpeg
    44,3 KB · Görüntüleme: 20
bir öncekinden silikse çatladı demek. illa tam silikleşmesi gerekmiyor
Zaten pij olması demek yumurtanın gelişmiş olduğu ve yumurtlayacağın anlamına geliyor. Zaten pik olduktan 24-36 saat içerisinde yumurtluyormuşsun sonrasında da 24-36 saatte canlı kalıyor . O senepten pik ve sonraki 3 gün öneriliyormuş . Pik oldu demek yumurtan geliştin yakında yumurtlayacaksın ve sonrasında çatlayacaksın anlamına geliyormuş

yani bence her gün ilişkiye girmek sperm kalitesini bozuyor. ama yumurtlama döneminde 3 gün üst üste değerlendirenler de var
Bi sağlıklı bilgi alsak dün gece ya da bu sabah çatladıysa 24 saat canlı kalcağı için bu gece son şansom. Yarın şansım kalmkyor diye biliyorum. O yüzden bugün yaparsam bir şey kaybetmem , yarın için sağlıklı sperm biriktirmeme gerek yok çünkü yarın kdar yumurta ölmüş olcak

yani doğru söylüyorsun

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…