Ovulasyon Testleri Gebeliği Öğrenmek İçin Kullanılabilir mi?

bugün eşim gidip birtane test almış ama iyimi kötü mü bilmiyorum ya açıkcası olsa en dandik testte bile çıkar bence ne biliyim ben baya umutsuz vakayım
Bende öyle Iki ay önce adetim bir gün geçince ovü testi yaptım ikinci çizgi daha koyu çıktı hatta eşime müjde bile verdim..sonra gebelik testinde gölge şeklinde ikinci çizgi belirdi kan testi negatif çıkınca şok oldum sonuç...11 gün gecikmeli delirtecek sancılarla adet oldum...1 senedir uğraşıyorum ama bende anladımki umutsuz vakayım....

Kuşum 11 gün sonra adet olduysan muhtemelen sen iki kere yumurtladin o ay.. Çünkü yumurtlamadan 12 gün sonra adet olunuyor

ahh ahhh Allah hepimizin yardımcısı olsun..

Kuşum 11 gün sonra adet olduysan muhtemelen sen iki kere yumurtladin o ay.. Çünkü yumurtlamadan 12 gün sonra adet olunuyor
Adetin 19.günü ovü testi koyu olunca çalışma olmuştu...Sonra işte 34.gün adet olmayınca test koyu çıktı...Çok sıkıldım artik kızım 8 yaşında iki yıldır kardeş diye ağlıyo 1 yıldırda uğraşıyorum ve çok sıkıldım artik...

Canım sabretmek çok zor siz bayağıdır da beklemissiniz ailecek..
Peki doktora gorundunuz mu? Hani bir yıl doğal yollarla deneyince Dr dan destek alın diyorlar ya..

Canım sabretmek çok zor siz bayağıdır da beklemissiniz ailecek..
Peki doktora gorundunuz mu? Hani bir yıl doğal yollarla deneyince Dr dan destek alın diyorlar ya..
Hiç bi sıkıntımız yok...Doktor bekle diyo ama işte her ay bi umutla sonu hüsran..Incir kürü soğan kürü hayıt tohumu vs.. Rabbim bilir tabiiki ya verecek yada vermicek ..

Hiç bi sıkıntımız yok...Doktor bekle diyo ama işte her ay bi umutla sonu hüsran..Incir kürü soğan kürü hayıt tohumu vs.. Rabbim bilir tabiiki ya verecek yada vermicek ..
Karamsarlığa kapılma bence. Bizim bir aile dostumuz beş sene denediler. Kaç kere tüp bebek yaptılar tutmadı. En sonuncusu tuttu ikiz bebeklere. Doktor gebelik riskli deyip ikizlerden birini kürtajla aldi. O hamilelikten bir kızları oldu. Sonra beş sene sonra kendi kendine hamile kaldı kadın. Hem de yine ikizlere! İlk dört ay hamile olduğunu bile anlamamış. Dr kürtaj için çok geç artık. yatacaksın hamilelik sonuna kadar dedi. Kadın bir wc ye gitti üç ay boyunca. Ama sağlıkla kucağına aldı ikizlerini. Hiç çocuğum olmucak derken üç tane birden oldu. O yüzden üzme tatlı canını. Herşeyin hayırlısı :)

Allah razı olsun....

kızlaaar daha bata 7 gün var ovulasyon testi çok silik gölge gibi ikinciyi gördüm.. hamile miyim Allahım lütfen öyle olsunn... beni bi aydınlatın

kızlaaar daha bata 7 gün var ovulasyon testi çok silik gölge gibi ikinciyi gördüm.. hamile miyim Allahım lütfen öyle olsunn... beni bi aydınlatın
Tatlım ovulasyon testi yaptığında t çizgisinin c kadar koyu olması gerekiyor.t cizgisinin sişik olması yeterli değil malesef. İnşallah hamilwsindir. Hayırlısı olsun.

Canım ben bu haycanı okadar çok yaşadımki ovü testlerim hep pozitif çıkıyordu ve hatta bi kere kopkoyu oldu ama malesef...Hamile değilmişim....o yüzden telaş etme adetin geçsin kan ver ....

Canım ben bu haycanı okadar çok yaşadımki ovü testlerim hep pozitif çıkıyordu ve hatta bi kere kopkoyu oldu ama malesef...Hamile değilmişim....o yüzden telaş etme adetin geçsin kan ver ....
evet bi taraftan öle biliyorum ama bi tarftan umutlanıyorum elimde değil

OVULASYON TESTİNİ KAÇINCI DENEMENİZDE HAMİLE ALDINIZ?? BU BENİM OVULASYON TESTİYLE İLK DENEMEM..HEMEN TUTACAK DİE UMUT EDİYORUM.. BEBİŞİNİZ HAYIRLI OLSUN,SAĞLIKLA KUCAĞINIZA ALIN..DARISI BİZE..

kızlar adetim 2 gündür geçti bende gidip kan testi verdim sağlık ocağındaki doktor erken gibisinden bişeyler dedi hani bir kaç gün daha geçsin diye ben yaptırdım yinede bu ay tedaviye başlicam adetin 3. günü dua edelim bende ovulasyonu ilk kez denedim sürekli kahverengi lekelenmem oldu bu ay ama yinede yaptım yoksada ilacımı alayım dedim ALLAH yardımcımız olsun

Merhaba ovulasyon testleri ile ilgili araştırma yaparken tesadufen buldum burayi yeniyim henüz 6aydir cocuk denemelerini birakmistik simdi tekrar denemeye basladik en son adetim 22 nisan pcosum var gecenlerde doktora gittim bana adet olmami saglayan bi ilac verdi ilaci bitirdim adet olmayi bekliyorum ovulasyon testlerini de hergun yapıyorum iki gündür mide.bulantisi ve bas donmesi var heveslendim ben de hamileyim diye ama yine tek cizgi umudumu kaybediyorum niye bu kadar zor hamile kalmak

Bende dün test yaptım tek çizgi. Çok ümitliydim ilk aydan hamile kalacağıma ama galiba olmayacak. Bat a 7 gün var gerçii. İlk hamileliğim ilk ayda olmuştu.

Az önce ovulasyon testi yaptım ikinci çizgi çıktı bata 5-6 gün var. 3 gündür deli gibi bel ağrım var. Birde 2 gündür tek çizgiydi. Çok heyecan yaptım. Fotoyu yükleyemiyorum. Yeniyim diye mi acaba ?

Az önce ovulasyon testi yaptım ikinci çizgi çıktı bata 5-6 gün var. 3 gündür deli gibi bel ağrım var. Birde 2 gündür tek çizgiydi. Çok heyecan yaptım. Fotoyu yükleyemiyorum. Yeniyim diye mi acaba ?
tatlim ne kadar dogru bilemiyorum ama okuduklarimi aktarayim sana... ovulasyon testlerinin gebeligi gosterme nedeni lh molekullerinin hcg molekullerine cok benzer olmasiymis. ama yine de ovulasyon testlerinde ki hcg yakalama seviyesi gebelik testlerine gore cok yuksek. yani bu demek oluyor ki ovulasyon testlerinde hamileligi yakaladiginda, gebelik testlerinin zaten pozitif sonuc veriyor olmasi lazim. ayrica ovulasyon testlerinde gebelik belirlendigi zaman ikinci cizgi control cizgisine gore daha koyu ve daha kalin olmaliymis. yani ikinci cizgi bariz belirse bile hamilelik olmayabilir o. kadinlarda her zaman biraz lh oldugundan, onu yakalayabiliyor ovu testleri.
bir de gercekten ovulasyon yasiyor olabilirsin. ikinci kez yumurtluyor olabilirsin. o yuzden aslinda en guzeli bu gunleri degerlendirmek...

benim gecen ay 24. gunum cok koyuydu, ben de oyle heyecanlandim gebe kaldim diye. ama bir baktim ki aslinda yumurtluyormusum! normalde 29 gun olan periyodum, 38 gune cikti. tam da ovulasyondan 14 gun sonra adet oldum bileydim, o gunleri degerlendirirdim, en azindan daha fazla sansim oldu. o yuzden aslinda cok basit bir sekilde ovulasyonda pozitif sonuc elde edersek, yapmamiz gereken yatak odasinda mum yakmak :)

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…