Ovülasyon testime bakabilir misiniz :)

onbirmayis

Güzel günler çok yakın 🌤
Kayıtlı Üye
30 Mart 2022
5.189
2.921
Merhaba, ilk kez bu ay ovülasyon testi kullandım,fotoğrafını ekte paylaşıyorum. Son iki aydır adet döngüm 40-45 güne çıktı. Hormonlarıma baktırdım,herşey normal çıktı. Adet bitiminden beri yani 5. Günden beri günde 2-3 tane kuru incir tükettim ve bugün adetimin 15. Günü ama ben 12. Günde pik gördüm. Normalden de erken dönemde mi yumurtladım acaba deyip kuru incire bağladım ama yine de anlayanlar yorumlarsa çok sevinirim. Sizce 12. Günde yumurtlama olmuş mudur çünkü ben sadece 13. Günü değerlendirdim ve sadece bu 3 günü paylaşıyorum sonrakiler hep yok denecek kadar silik çıktı çünkü.

Eklentiler

• 9B413690-7A9D-49DD-9F48-10ED7563D506.jpeg
    163,3 KB · Görüntüleme: 703
Merhaba bana ovülasyon testini anlatır mısınız

Merhaba bana ovülasyon testini anlatır mısınız
Merhaba eczanelerden çoklu yada tekli satın alabilirsiniz. Markasına göre değişiyor aşırı pahalı birşey değil. Ben 5 li kutuyu 45₺ ye almıştım.Adet döngünüze göre başlayabilirsiniz. Mesela ben adetim düzensiz olduğu için biter bitmez başlıyorum. Hergün aynı saatte gebelik testi gibi idrar damlatarak yapıyorsunuz. Ama sabahın ilk idrarı olmaması gerekiyor. Gün içinde ikinci üçüncü idrar olursa daha iyi olur ve testi yapmadan 2 saat öncesinde sıvı almayı bırakmalısınız. Yumurtlama günü değilse ikinci çizgi silik çıkar. Hergün yaptığınızda çizgi git gide koyulaşır. Tam iki çizgi de birbirinin aynısı koyulukta olduğunda yumurtlama gününüzdür. O günü be takip eden 2 günü değerlendirmeniz önerilir. Çünkü çizgiler yeniden silik çıkmaya başlarsa yumurta çatlamıştır demek oluyor. Başka sorunuz varsa özel mesaj atabilirsiniz seve seve cevaplarım

Çok teşekkür ederim bu ay adet olursam alıp denicem

merhaba benim testlere de bakar mısınız ? 2 gündür deniyordum sanırım bugün yakaladım. Alttaki bugün. Bundan sonra ne yapmam gerekiyor acabaEki Görüntüle 3116727
Testiniz pik olmuş yani yumurtanız çatlamak üzere. Önümüzdeki iki günü hatta 3 günü değerlendirin. Test silikleştiğinde yumurtanız çatladı demektir sevgiler

Benim bugün de pik test sonucum dün değerlendirmiştik bugün de yapmamız gerekiyor mu yoksa günaşırı yapsam yeter mi
İkimci çizgi silik olana kadar gün aşırı deneyin. Hergün birlikte olursanız sperm kalitesi düşük olur diyorlar. O yüzden 1 gün birlikte olun 1 gün olmayın diye giderseniz mutlaka yumurtaya denk gelecektir.

Merhaba son 4 günümün testleri bunlar en alttaki bugün. Sizce bugün çatlamış mı?

Eklentiler

• E203D86E-969E-4F4E-B543-4C9EAA6658A3.jpeg
    67,3 KB · Görüntüleme: 73
Hamile kaldinizmi peki o ay bendede catlamadan sonra testler bu şekilde

Evet canım hamileyim. Stres yapma test yapma ama o daha çok stres yapıyor
Adete 2 gun var ovulasyon koyu çıkmıyor ondan sordum sizinde öyle çıkmış gebemisiniz diye Rabbim banada yaşatsın inşallah bide libido yükseldi hiç böyle olmazdim sadece rahim üstü cok hafif sızı var baskada belirtim yok umarim bende gebeyimdir ayni marka aldim sizin testten yani bakiyorum kimisininki aşırı koyu cikiyor benimkilerde sizinki gibi normal çıkıyor yumurtlama öncesi gibi

İnşallah hayırlısı ile . Benim koyu çıkıyor artık

Eklentiler

• IMG_20220823_135235.jpg
    133,8 KB · Görüntüleme: 69
İnşallah hayırlısı ile . Benim koyu çıkıyor artık
Gebelik ilerleyincemi koyulaşıyor acaba erken dollenenlerde o zaman adetten once çıkıyor ama ben adetten 3 gün sonra pik gördüm 4.cu gün çatladı 2 gün kaldi adetime olmadimiki acaba neyse zaman gösterecek

Gebelik ilerleyincemi koyulaşıyor acaba erken dollenenlerde o zaman adetten once çıkıyor ama ben adetten 3 gün sonra pik gördüm 4.cu gün çatladı 2 gün kaldi adetime olmadimiki acaba neyse zaman gösterecek
Gebeliğe yakın ve sonrası koyu çıkıyor canm hayırlısı herşeyin hayırlı vakitte gelsin inşallah

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…