Ovulasyon testi tam koyulaşmadan neden silikleşir ?

Sedayg

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
14 Nisan 2022
528
102
Kızlar merhaba. Ben 4 ay klomen tedavisi gördüm. 5. Ay da aşılama ancak tutmadı. Bu ay adetin 2 veya 3. Günü bayrama denk geldiği için doktora gidemedim. Şimdi adetin 14. Günündeyim bu ayı ovulasyon testi yaparak geçirmek istedim. Fakat kafam çok karışık. Dün yaptığım bir test biraz koyu çıktı. Tam hadi bakalım az kaldı inşallah derken bugün yaptığım test siliklesti. Üstelik belki ben yanlış yapmışımdır veya testte bir yanlislik vardır diye bir kaç tane yaptım hepsi silik. Bakın ekte gönderiyorum 13. Gün ve 14. Gün yaptığım testleri

Bu 13. Gün testim

Eklentiler

• IMG_20230502_174219.jpg
    51,1 KB · Görüntüleme: 305
Ve bu da bugün yani 14. Gün testlerim

Eklentiler

• IMG_20230503_184110.jpg
    56 KB · Görüntüleme: 240
Yumurta tam olgunlaşmadan catlama olmuş olabilir ama yinede devam edin test yapmaya
Ben her ihtimale karşı biraz koyu gördüğüm günü de değerlendirdim ama.. benim genel de tek yumurtam gelişir eğer olgunlaşmadan catladiysa bu ayı da boş geçtik demektir

İlk yaptığımda bende dd öyle oldu. Pcos var bende. Geç yumurtluyorum. 12.gün biraz koyulaşıyor ama 30. Gün pik oluyor
Canım benim ki öyle değil işte. Adetlerim düzenli. 28-30 günde bir adet görürüm. Gecikse bile en fazla 1,2 gün gecikir

Ben her ihtimale karşı biraz koyu gördüğüm günü de değerlendirdim ama.. benim genel de tek yumurtam gelişir eğer olgunlaşmadan catladiysa bu ayı da boş geçtik demektir
İyi yapmışsınız değerlendirmekle zamanla koyulasacaktır inşallah pik görürsünüz

İyi yapmışsınız değerlendirmekle zamanla koyulasacaktır inşallah pik görürsünüz
Biraz umudum kırıldı açıkçası. Çünkü forumda da çok baktım yani yok böyle tam koyulaşmadan silik gören... Zaten 4 ay klomen kullanıp 5. Ay olumsuz bir aşılama da yaşayınca umudum kırıldı biraz

Ben yasiyorum ovulasyonda tam koyu olmadan test silikleşiyor o kadar doktora da gittim hiç tedaviye baslamadılar bu ay tekrardan ovulasyon testine başlıcam umarım yine aynı şeyi yaşamam

Ben yasiyorum ovulasyonda tam koyu olmadan test silikleşiyor o kadar doktora da gittim hiç tedaviye baslamadılar bu ay tekrardan ovulasyon testine başlıcam umarım yine aynı şeyi yaşamam
Peki silikleştikten sonra koyu görüyor musun ? Benim yumurta takibim yapıldı. Yumurtamın gereken zamanda gerektiği kadar geliştiği tespit edilmedi o yüzden tedaviye başlamıştım

benimde bu ay tam pik olmadan silikleşti bu neden kaynaklanıyor olabilir

Peki silikleştikten sonra koyu görüyor musun ? Benim yumurta takibim yapıldı. Yumurtamın gereken zamanda gerektiği kadar geliştiği tespit edilmedi o yüzden tedaviye başlamıştım
Tam pik olmadan silikleşiyor test yapmayı o zaman bşrakıyorum aradan 10 gün falan geçiyor tekrardan test yaptığım zaman yine ayni şekilde oluyor böyle olduktan sonratest tamamen negatifoluyor

Ben birşey diyeyim mi bu testler de bir tuhaf. Ben dün akşam artık kafayı yiyecektim çünkü akıntılarım da başlamıştı tam yumurtalama belirtisi kalkıp akşam test yaptım yine daha koyu çıktı. Sanki en mantıklısı 10. Günden itibaren gün aşırı değerlendirmek... Olursa zaten öyle olacak

Test yanıltabiliyor aslında dediğiniz gibi gün aşırı ilişki yada 2 günde bir ilişkide bulunmak inşallah bu ay nasip olur hamilelik. Adetimden sonra incir kürüne başlamayı düşünüyorum ve gün aşırı ilişki

Bende bu ay adetim bittikten hemen sonra bal , propolis, arı sütü karışımına başladım da bakalım testler doğruysa pek bir faydasını göremedim heralde

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…