Ovulasyon testi kullanan var mı??🙏

mmatmazellll

Üye
Kayıtlı Üye
7 Ekim 2024
106
39
21
Kızlar aranızda ovulasyon testi kullanan kullanıp hamile kalan var mı sipariş verdim adet bitiminden iki gün sonra kullanmaya baslaniliyomus ama hiç bı bilgim yok bilen varsa anlatabilirmi ilk kez kullanıcam 🥹🥹🫶

ben ilk hamileliğimde kullanmıştım. Adet bitiminden itibaren her gün aynı saatte belirtilen damla kadar idrarından damlatıyorsun. testi yapacağın saatten 2 saat önce sıvı alımını bırakıyorsun. iki çizgi de koyulaşmaya başladığında yumurtalama zamanın gelmiş oluyor. değerlendiriyorsun. sonrası kısmet :)

İki çizginin ya aynı koyulukta olması lazım yada t çizgisinin c çizgisinden daha koyu olması lazım yakalandın mi onu gun asiri ilişkiye girdin mi nasipse olur

İki çizginin ya aynı koyulukta olması lazım yada t çizgisinin c çizgisinden daha koyu olması lazım yakalandın mi onu gun asiri ilişkiye girdin mi nasipse olur

Sonrasında T çizgisi silik çizgiye dönüşünce de yumurta çatlamış mi oluyo adet duzensizligim var bu sebeple yumurtlama gününü hesapliyamiyorum bunu tercih ettim inşallah sonuç alırım

Kist aslinda ama endişe edilecek kist değil birsürü mink minik kistin oluyor buna da polikistik over sendromu deniliyor bazen kistin olmasa da hormonel olarak pcos (polikistik over sendromu) oluyorsun
Anladım bu ay deniyim dediğiniz gibi hiç pik olmazsa eğer dediğiniz gibi o zmn muayeneye giderim 🥹

Günaşırı ilişki olmasına özen göster en fazla 2 günde 1 bu uygulamaya da regl günlerini gir sana ortalama yumurtlama günlerini gösteriyor ama ovulasyon da dene
IMG_5724.png

Aslında 4 5 aydır düzenliydi ama korunmasız ilişki yaşadık diye mi bilmiyorum bu ay bı hafta geri geldi sizin bı rahatsızlığınz var mıydı yoksa sebepsiz yere mi
Benim regl döngüm sorunlu 4 ayda bir olurdum ben bekarken kendi kendime çok zor oluyorum pcos teşhisi konuldu 3 çatlatma denedim olmadı rahim filmi çektirdim sorun çıkmadı en son bu ay da ovulasyonla deneyelim dedim pik olmadı

Benim regl döngüm sorunlu 4 ayda bir olurdum ben bekarken kendi kendime çok zor oluyorum pcos teşhisi konuldu 3 çatlatma denedim olmadı rahim filmi çektirdim sorun çıkmadı en son bu ay da ovulasyonla deneyelim dedim pik olmadı
Bende bekarken aşırı derecede kanamam oluyordu hatta 3 ay boyunca bile durmadan regl devam ediyodu normal ped yetersiz geliyordu ama bi teşhis koyulmadi çok şükür temiz çıktı evlenirse düzelir dendi gerçekten de öyle oldu şimdi 6 7 gün oluyorum öyle aşırı olmuyorum çok şükür çok düzenli sayilmasa da eskisine göre iyi bence

X