Gebeliğe Hazırlık Ovulasyon dönemi nedir? Ovulasyon testi nasıl yapilir?

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.
Evet canım geçen ay biraz daha koyuydu bu ay 13.günüm de epey koyuydu yani iki gün pik gibiydi 🤔 o günü de pik diye değerlendirmiştik

Yani 13 14 15 değerlendirildi bugünde şart mı 😄

Eklediğim foto da 13.güne ait pik sanmıştım 😏
Sorun yok canim son bugunu de degerlendirin sonra birakin Allahin izniyle tutar inşallah.

Bu ay olmadı mı canım bat ne senin. Benimki 30 mayıs. Kız dün attığım ovü fotosu ile Bugünkü ler arasında fark var da o yüzden sordum. Kırmızı iken pembe oluyor
Benim Bat1 haşzrqn sat 7 mayıstı bugün bitti adetim. Netten ovülaston testi aldım Ramazan diye değerlendirme şansımız düşük. Malum 32 aylık bebekle bi de enerji sıfır

Aselece Aselece canım kafama bişe takıldı şimdi 17.gün ve öncesi bişey yoktu somra 18 ve 19 da biraz koyu 20.gün silik gördüm sonradan koyulaşırmı devam etcem teste ama böyle olan varmıdır genelde herkesin koyu cıkmıs

Catlamis canim bugunle birlikte 3 gun daha degerlendireceksiniz.. benim de her ay ortasinda catlardi bazen de adet bitimi pik olurdu.. bu yuzden kimse kacirmasin diye adet bitimi baslayin diyorum canim degerlendir 3 gun daha gerisi Allahin takdiri..
Tamam canım hayırlısı ise olur inşallah...

Benim Bat1 haşzrqn sat 7 mayıstı bugün bitti adetim. Netten ovülaston testi aldım Ramazan diye değerlendirme şansımız düşük. Malum 32 aylık bebekle bi de enerji sıfır
Aslında testin olsa başlardın yine de bu ay. Bi bakardık. Olsun bi dahaki ay daha rahat olur. Ramazanda bizim için de zor oluyor ama durdum durdum ovüyü bu ay aldım.

Ben de pişman oldum, ilki gibi hemen hamile kalırım sandım. Neyse Allah böyle uygun gördü demekki vardır bi sebebi canım. Oğlumun kardeşi ile yaş farkı çok olsun istemezdim ama oldu artık inşAllah bu ay olur sağlıkla hepimizin

Ben de pişman oldum, ilki gibi hemen hamile kalırım sandım. Neyse Allah böyle uygun gördü demekki vardır bi sebebi canım. Oğlumun kardeşi ile yaş farkı çok olsun istemezdim ama oldu artık inşAllah bu ay olur sağlıkla hepimizin
İnşallah canım. Benimkilerin arasında 5 yaş olacak.. Fazla ara verdik. Aslında ben de olmayacağını düşünmedim hiç. Rabbim ne derse o olur...

Aselece Aselece canım kafama bişe takıldı şimdi 17.gün ve öncesi bişey yoktu somra 18 ve 19 da biraz koyu 20.gün silik gördüm sonradan koyulaşırmı devam etcem teste ama böyle olan varmıdır genelde herkesin koyu cıkmıs
Canim test pik olmadan yumurtlama var diyemeyiz. Mecbur testlere devam etmelusin. Bir de yumurtlama olmayabilir de bunu da öğrenir ona göre doktor kontrolune gidersin

gayet iyi yumurtluyom ya kaç senedir doktorlardayım zaten ☺️ Bakalım bugün nası olcak
Canim illa ki yumurtlamazsin demedim düzgün yumurtlayan kadinlar da bazen yilda bir defa yumurtlamayabilirler o yuzden dedim. Zaten ovulasyonu yumurtlama ogrenmek icin yapiyoruz bakalim insallah bir kac güne piki görürüz sende Allahin izniyle.

Canim illa ki yumurtlamazsin demedim düzgün yumurtlayan kadinlar da bazen yilda bir defa yumurtlamayabilirler o yuzden dedim. Zaten ovulasyonu yumurtlama ogrenmek icin yapiyoruz bakalim insallah bir kac güne piki görürüz sende Allahin izniyle.
İnşallah canım bakalım 1 de yapcam ama 21 inden sonra yumutluyosam çok şaşırcam çünkü biz bırakıyoduk çalışmaları 15 16.gün yumutladığımı düşünüyodum hep o yüzden çok merak ediyorum piki göremezsek öteki ay görürüz denemeye devam😊

Merhaba arkadaslar.
37 yasindayim,4 yillik evliyim.
2 yasinda kızım var.
Kizim için yaklasik olarak 1 yil calistik diyebilirim.
Simdi 2.düşünüyoruz Allah nasip ederse.
Ovulasyon testi sadece 2 tane kalmisti ve almak istemedim bu ay.

Regl döngüm duzenli değil,
28-30 gun arayla geliyor çoğunlukla.

Sormak istediğim konuya gelirsek;
Uygulamadan takip ediyorum,
Sat 1 mayis
Bat 28 mayis
(6 ayi baz aliyor ona gore gun belirliyor)
9-15 nayis arasi yumurtlama dönemi,
14 mayis yumurtlama gunu diyor uygulama.

Kalan 2 ovulasyon testini de sizlerle paylasmak istiyorum,bana bi akil verin.

Bu arada ilişki zamanlari da
8-11-13 mayis..

Sizce catlamis midir,
Catlamak uzere midir ?
Cok uzun oldu,bağışlayın.

:KK36:

Ne dusunuyorsunuz arkadaşlar?

Eklentiler

• 20190515_105617.jpg
    20190515_105617.jpg
    35,1 KB · Görüntüleme: 53
  • 20190515_105813.jpg