Gebeliğe Hazırlık Ovulasyon dönemi nedir? Ovulasyon testi nasıl yapilir?

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.
Bende polikistik over sendromu var canım ondan diyorlar ama bende daha anlamış değilim 🤦‍♀️
Bende de pco var canim sebebi lh hormonunun yuksek olmasi pco da yuksektir cunku ovulasyon testi de lh hormonunu olcer maalesef bende anlamis degilim

Testleri attım ki ise yaramaz diye ovulasyon testi yumurtlama olmasa bile çift çizgi mi çıkar adet bitiminden diğer adet başlama gününe kadar yaptım hepsind3 de çift çizgi çıktı 🤦‍♀️
Hepsinde çift cizgi cikmasi normal çünkü yumurtlasan da yumurtlamasan da vucutta lh mutlaka vardır.. sadece yumurtlamada seviyesi yukselir ve T cizgisi C cizgisinden daha koyu olur.. bu yumurtlamanin basladigini gösterir ki yumurta olgunlasmis anlamindadir daha sonraki gunde de T cizgisi acilmaya C tekrar daha koyu hale gelmeye başlar ki bu da yumurtanin catladigini gosterir. Iliski yumurtlama baslangic gunu yani pik gunu, catladigi gunu ve ardindaki 2 ekstra gun daha degerlendirilmesi gerekir.

Testleri attım ki ise yaramaz diye ovulasyon testi yumurtlama olmasa bile çift çizgi mi çıkar adet bitiminden diğer adet başlama gününe kadar yaptım hepsind3 de çift çizgi çıktı 🤦‍♀️
Evet ovulasyon da hep çift çizgi çıkar her zaman kanda LH vardir.
Yunurtlama zamanı miktarı bayagı artar. Sonra tekrar eski seviyelere iner buna LH pik yaptı diyoruz.
YUMURTA olgunlasınca folikülden çıkar yumurta kanalına atılır. Bunun olması için işte LH nin pik yapması lazım.
Yaptıgınız testlerde her zaman LH göreceksiniz önemli olan LH miktarının pik yapması yani T nin C den daha koyu çıkması ve bir sonraki LH testinde T nin C den silik çıkması gerekiyor ki yumurta olgunlasıp kanala geçti diyebilelim (yumurta çatladı)

Kızlar mrb yazdan beri hamile kalamıyordum geçen yıl bir düşük yaptım kimbilir kaç tane ovulasyon testi yaptım aylarca ama geçen adetimde hormon testi yaptırdım prolaktinim 40 cıktı diğer değerlerim normal doktor dosterix verdi düşer dedi böyle bir durum yaşayan var mi ondan mi hamile kalamiyorum

Teşekkürler arkadaşlar anladım şımdı nasıl olması gerektiğini daha yeni başladım sayılır ovulasyon testlerine pek anlamıyorum 🤦‍♀️🤷‍♀️

Kızlar mrb yazdan beri hamile kalamıyordum geçen yıl bir düşük yaptım kimbilir kaç tane ovulasyon testi yaptım aylarca ama geçen adetimde hormon testi yaptırdım prolaktinim 40 cıktı diğer değerlerim normal doktor dosterix verdi düşer dedi böyle bir durum yaşayan var mi ondan mi hamile kalamiyorum
Aynen hormon degerleri hamileligi etkiler. Prolaktin yani sut hormonun yuksek cıkmış ki engeller dostinex i duzenli kullan düşer mutlaka obulasyona devam et canim hamile kalabiliyorsun yine kalirsin önce saglik diyoruz. Senin sagligin yerinde olursa bebis de saglikli olur. Bir de dusugun sebebini arastirdiniz mi

Aselece Aselece merhaba, günaydın.
Testim pik mi acaba cevaplarsan sevinirim. Bana pik gibi geliyor ama daha önce buna benzer testimin pik olmayabileceğini söylemiştin ve haklıydın da. O yüzden cevabın önmeli benim için.
1814C242-EC13-4410-92B6-91FCB78B7FF4.jpeg
Bu dün akşamki testim.
143D635A-2D23-42A7-9338-61CC64D0B9EC.jpeg

Bu da az önce yaptığım

Selamlar teste bu ay başlayacağım ama çalıştığım için iş yerinde yapamayacağım akşam eve gidişim 18:30u buluyor o saatlerde yapmam uygun olur mu?

Herkese merhabalar kızlar benim de testlerime bakar mısınız? Yukardaki dün , aşağıda olan resim bugün

Eklentiler

• 07CAA0B8-05AE-4C8F-BD49-67E87F935EAB.jpeg
    07CAA0B8-05AE-4C8F-BD49-67E87F935EAB.jpeg
    42,5 KB · Görüntüleme: 33
  • A94A9151-8A6D-49C0-9F6F-0D73C6E4F4C5.jpeg
    A94A9151-8A6D-49C0-9F6F-0D73C6E4F4C5.jpeg
    48,5 KB · Görüntüleme: 36
X