Gebeliğe Hazırlık Ovulasyon dönemi nedir? Ovulasyon testi nasıl yapilir?

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.
Merhaba kızlar :KK200: bebegimizle evimize dönüş yapmış bulunmaktayız. Dualariniz ve destekleriniz icin hepinize tek tek tesekkur ederim. Rabbim hepinizin kucagini minnoslarla doldursun veee tabiki şu dakikada oglus uyurken eski mesajlardan baslayarak cevaplamaya basliyorum. Sizleri seviyor ve öpüyorum :KK68:
Hayirli olsun saglikla nice senelere annesi

Benim de böyle olmuştu. Böyle çıktığı için ben erken test alıp 6 gün kala yapmıştım negatif çıkmıştı. Ancak iki gün kala yaptığımda erken gebelik testinde çift çizgiyi gördüm.
Yumurtlamam boyle deisik sonuclar versigi icin adet tarihimide kestiremiyorum bi takvim 4ü diyo biri 6si bu sabah yaptim yine negativ cikti :KK43:

Merhaba kızlar :KK200: bebegimizle evimize dönüş yapmış bulunmaktayız. Dualariniz ve destekleriniz icin hepinize tek tek tesekkur ederim. Rabbim hepinizin kucagini minnoslarla doldursun veee tabiki şu dakikada oglus uyurken eski mesajlardan baslayarak cevaplamaya basliyorum. Sizleri seviyor ve öpüyorum :KK68:
Çok sevindim canım benim maşallah sübhanallah ❤

Adetin ne zaman? Gebelikte dr rahim duvari kalinlasiyor adet zamani da kalinlasiyor.
Gebelikle ilgili bir şey demedi doktor. Ama bugün itibariyle kasık ve bacağa vuran ağrım var. Bu ay soğan kürü yapıyorum şimdi adetin 18. Günündeyim. Eğer gebelik varsa ultrasonda hemen kalınlaşması görülür mü? Bu ay ovulasyon yapmadım eşim artık kasılıyor hep şartlı mi olacak diye söylenmeye başladı haklı olarak. Adetime 12 gün var

Gebelikle ilgili bir şey demedi doktor. Ama bugün itibariyle kasık ve bacağa vuran ağrım var. Bu ay soğan kürü yapıyorum şimdi adetin 18. Günündeyim. Eğer gebelik varsa ultrasonda hemen kalınlaşması görülür mü? Bu ay ovulasyon yapmadım eşim artık kasılıyor hep şartlı mi olacak diye söylenmeye başladı haklı olarak. Adetime 12 gün var
Gebelikte ultrasonda görünür rahim kalinlasmasi. Ama testlerde ogrenmek icin 12 gun cok erken yumurtlama da da kalinlasma olur büyük ihtimalle yumurtlama olabilir degerlebdirin bu gunleri

Merhabalar ;
Regl dönemlerim düzenli olmasına rağmen bu ay 21.gün yumurtlama 22.gün çatlama gerçekleşti.Önemli tarihler değerlendirildi.Regl olmazsam (ki sanırım geç yumurtlama olduğu için reglim geç olacak) en erken ne zaman test yapmaliyim ? Elimde ovulasyon testlerim ile birlikte gelen 1 adet erken gebelik testi var.Ne zaman yapmalıyım? Aselece Aselece müsait olunca yazar mısın canım ? Bilgisi olan arkadaşlar da yazarsa çok sevinirim 🙏

Merhabalar ;
Regl dönemlerim düzenli olmasına rağmen bu ay 21.gün yumurtlama 22.gün çatlama gerçekleşti.Önemli tarihler değerlendirildi.Regl olmazsam (ki sanırım geç yumurtlama olduğu için reglim geç olacak) en erken ne zaman test yapmaliyim ? Elimde ovulasyon testlerim ile birlikte gelen 1 adet erken gebelik testi var.Ne zaman yapmalıyım? Aselece Aselece müsait olunca yazar mısın canım ? Bilgisi olan arkadaşlar da yazarsa çok sevinirim 🙏
Catlamadan sonra 14.gun cnm ama sabret bn 18 de yapmistm ins sennde oyle olur😘

AMinnn bakalim sali gunu detaylımız var bizimde ins guzel haberler aliriz bizde sizde🙏Yeni istemeye basladiniz sanirim hic stres yapmayin ovulasyon candir ben ovulasyon la hamile kaldim ins darisi size🤰🤲

Merhabalar ;
21 22 23 24. Gunler degerlendirilmeliydi canim. Catlama hangi gun olduysa onun ustune 14 gun say adet tarihin. Catlamadan en az 12 gun sonra gebelik testi yapabilirsin canim

Ayy canım doğummu yaptın epeydir giremedim buraya bende
Erkenmi geldi paşa?
Gözünüz aydın hayırla sağlıkla büyüsün inşÂllah Allah analı babalı büyütsün mâşallah diyelim bide😍 inşallah göğüs yaraların çok yoktur ben çok çekmiştim o konuda
Mercimek, kayısı, hurma, incir, tahin, bulgur, bol bol su ve yeşillikler bunlar hem sütünü hemde kalitesini arttırır
Yarasın paşaya☺️

Bugun 22.gun yumurtlamami kizlar yardimci olursaniz sevinirim

Eklentiler

• 20190929_145403.jpg
    20190929_145403.jpg
    52,7 KB · Görüntüleme: 27
AMinnn bakalim sali gunu detaylımız var bizimde ins guzel haberler aliriz bizde sizde🙏Yeni istemeye basladiniz sanirim hic stres yapmayin ovulasyon candir ben ovulasyon la hamile kaldim ins darisi size🤰🤲
M3rhaba bende ovulasyon testi ve doktor takibi ile denedim bu ay siz catladiktan sonra da ilişkiye girdiniz mu ben ilişkinin ertesi günü gittiğim de doktor çatlamış yumurtan dedi sonrası da ilişki olmadi olması gereklimiydi

X