Gebeliğe Hazırlık Ovulasyon dönemi nedir? Ovulasyon testi nasıl yapilir?

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.
Kizlar bir sey öğrenebilir miyim ilk kez bu testleri bu ay kullandım. Yumurtlamayı yakaladığımi dusunuyorum fakat yakalasak sahi hamile kalamama gibi bir ihtimal var mi. Daha once bu testleri birkaç kez denemek zorunda kalan oldu mu

Var tabi ki, ben de yakaladığım halde gebelik oluşmadı

Atıyorum canım.Yalnız 17. ve 19.günlerin görseli yok fotoğraflarını çekmedim ama onlarda 18.gün ile aynı idi.Eki Görüntüle 2302779
Aselece Aselece Merhaba canım,bugün 22.Gün dün olduğu gibi bugünde akıntım devam ediyor ama bugün daha kremsi gibi.Artık testleri gündüz saatlerinde yapmaya çalışıyorum ama bugün ovulasyon testimi evde unutmuşum 😕 Yine öncekiler gibi 19:30da yapsam olur mu sence ?
Bu da dünkü yazım ;
Aselece Aselece Tekrardan merhaba canım seni sürekli rahatsız ediyorum kusura bakma hakkını helal et 🙏 Bugün 21.gün sabahtan beri afedersin şeffaf yoğun akıntım var(kokusuz,standart yumurtlama akıntısı gibi) bende 11.Gün tam pik olmamıştı ya bugün kesin yumurtlama günüm diye düşündüm. 2.5 , 3 saat sıvı almadan ve wcye gitmeden 13.30 civarı ovulasyon testi yaptım sonuç bu ben şok 🤣🤣🤣

IMG_20190829_141302.jpg
IMG_20190830_142123.jpg

Kızlar bu test dünden daha silik çıktı. Bozuktur diye tekrar yaptım ama yine aynı 🙁

Ya bu birinci ikinci denemede hamile kalanlar nasıl değerlendirdi günlerini acaba kızlar???
Dört deneme boş çıktı bende beşinci ovulasyon denemesini yapıp yapmamakta kararsızım 😔

Sorununuz var mı sebepsiz mi hamile kalamıyorsun?
Başta sayı ve hız sorunumuz vardı şuan hiçbir problemimiz yok. Gerçi sayı ve hızı düşük olup ılk denemede gebe kalan o kadar çok okudum ki 😏 kimyasal olsam ona bile sevinicem yani ovulasyon yapsam ayrı stres yapmasam acaba şansımı mı azaltıyorum kendi kendime 😖

Ya bu birinci ikinci denemede hamile kalanlar nasıl değerlendirdi günlerini acaba kızlar???
Dört deneme boş çıktı bende beşinci ovulasyon denemesini yapıp yapmamakta kararsızım 😔
Canım ben ilk denemem de hamile kaldım ovulasyon testi ile tam zamanını da bilemediğim için pik ne zaman yapar diye her gün değerlendirdik biz eşimle biraz yorucu oldu tabi 7 gün falan üst üste değerlendirdik piki gördüm ertesi gün silindi ben pikden önceki gün pik günü ve çatladığı günü değerlendirdim sonra bıraktım şükür 5 haftalık hamileyim

Başta sayı ve hız sorunumuz vardı şuan hiçbir problemimiz yok. Gerçi sayı ve hızı düşük olup ılk denemede gebe kalan o kadar çok okudum ki 😏 kimyasal olsam ona bile sevinicem yani ovulasyon yapsam ayrı stres yapmasam acaba şansımı mı azaltıyorum kendi kendime 😖
Bizde de hız problemi var bende adet düzensizliği var geçen ay düzenli oldu ilk denemem olacak benim de.

Canım ben ilk denemem de hamile kaldım ovulasyon testi ile tam zamanını da bilemediğim için pik ne zaman yapar diye her gün değerlendirdik biz eşimle biraz yorucu oldu tabi 7 gün falan üst üste değerlendirdik piki gördüm ertesi gün silindi ben pikden önceki gün pik günü ve çatladığı günü değerlendirdim sonra bıraktım şükür 5 haftalık hamileyim
Sizde sorun var mıydı?

Bizde de hız problemi var bende adet düzensizliği var geçen ay düzenli oldu ilk denemem olacak benim de.
İnşAllah gebelik olur canım. Valla sayı hız morfoloji o kadar çok okudum ki sorun olup hemen gebe kalan. Benim yok yok olmuyor anlamadım 😵

MaşAllah ne kadar güzel bebeğiniz sağlıcakla gelsin 🌸 ben de değerlendirdim hemen duş almadım vs ama olmadı. Şimdi eşim takip et diyor takip edince de ister istemez stres oluyoruz kararsız kaldım. Gün aşırı değerlendirdik Geçen ay değerlerimiz de çok iyi çıkmıştı ama yine olmadı maalesef 😔

Merhaba arkadaşlar. Benim her yıl ağustos ayında başlayan alerjik rinitim var. Alerji hapı ve fıs fıs kullanıyorum. Alerji ilaçlarını kullanorken hamile kalmak sıkıntı olur mu acaba bilen var mı?

X