Gebeliğe Hazırlık Ovulasyon dönemi nedir? Ovulasyon testi nasıl yapilir?

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.
Gönlünüzü ferah tutun, yarın muhtemelen daha koyu olacak ve çatlama da cumayı bulacaktır. Ben ne olur ne olmaz diye öyle yazmıştım. Kendi testlerimi de ekledim belki bakmışsınızdır, bir gün sonra (yani dün) daha koyu olmuştu. Daha bugün silikleşmeye başladı, çatlama oldu. Hakkınızda hayırlısı olsun... Belki de tam doğru zamanı yakalamış olacaksınız, siz ne kadar rahat ve mutlu olursanız o kadar iyi, biliyorsunuz :KK16:
Ayyyyy çok çok teşekkürler içimi ferahlattınız o kadar mutlu oldum ki insalllah öyle olur sonucu atarım stres yaptım gerçekten evet gördüm testlerinizi

Canım sağol, piki gördüm de değerlendiremedim iyi mi... Çok hastalandım, acil serumlar falan bugün yeni toparlandım. En azından kendimi anlayabilmiş oldum, bir türlü anlamıyordum pik mi değil mi, test mi bozuk diyordum. Sonra o kadar koyu oldu ki, şüpheye yer kalmadı. Ama taaa 20. günde gördüm, hatta 21 daha da koyu oldu. Aynen devam et olur mu? Benim pikten önceki gün epey silikti. Umudumu kaybetmiştim ertesi gün o kadar koyulaşmasına çok şaşırdım (hatta foto ekleyeyim, fikir verir). 2-3 saat önceden sıvıyı kestim ve tuvalete de gitmedim. Belki o da daha net görmemi sağlamıştır. Ve saat 14:00 en net görünen saat. Bir de böyle dene istersen. Güzel haberlerini bekliyorum..
Eki Görüntüle 2302502
Canım sağol, piki gördüm de değerlendiremedim iyi mi... Çok hastalandım, acil serumlar falan bugün yeni toparlandım. En azından kendimi anlayabilmiş oldum, bir türlü anlamıyordum pik mi değil mi, test mi bozuk diyordum. Sonra o kadar koyu oldu ki, şüpheye yer kalmadı. Ama taaa 20. günde gördüm, hatta 21 daha da koyu oldu. Aynen devam et olur mu? Benim pikten önceki gün epey silikti. Umudumu kaybetmiştim ertesi gün o kadar koyulaşmasına çok şaşırdım (hatta foto ekleyeyim, fikir verir). 2-3 saat önceden sıvıyı kestim ve tuvalete de gitmedim. Belki o da daha net görmemi sağlamıştır. Ve saat 14:00 en net görünen saat. Bir de böyle dene istersen. Güzel haberlerini bekliyorum..
Eki Görüntüle 2302502
Eki Görüntüle 2302502
Gerçekten de 3 gün falan pik gorunuyor insallah benim de öyledir 🙏🏻💕insalalh sisin de ne muradınız varsa versin insallah hamile kalırsınız hayırlısı ile insallah 🙏🏻🧿

Değerlendirememene üzüldüm 😕 Ama sağlık her şeyden önce geliyor,çok geçmiş olsun dediğin gibi en azından artık net olarak görmüş oldun.Benim bu ay tüm düzenim alt üst oldu zaten neler oluyor anlamadım.Normalde reglim 4 en fazla 5 gün sürer ve her ay ovulasyon 14.Gün gerçekleşir,düzenlidir.Ama bu ay 8 gün reglim sürdü 11 ve 12. gün pik gibi bir koyuluk oldu değişik şeyler yaşadığım bir ay açıkçası 😁
Sıvı alımını 3 saat kadar durdurup o süre içersinden wcye gitmiyorum canım bünye alıştı artık 😂 14:00de yapmam imkansız gibi ama o imkanı oluşturmaya çalışacağım 🙏
İnşallah kısa zamanda güzel haberler veririz birbirimize 🥰
Benim de imkansız ama ben yapıyorum bizim kurumda alıştım artık 🙈🙈🙈 en doğru sonuç o saatlerde gerçekten

Değerlendirememene üzüldüm 😕 Ama sağlık her şeyden önce geliyor,çok geçmiş olsun dediğin gibi en azından artık net olarak görmüş oldun.Benim bu ay tüm düzenim alt üst oldu zaten neler oluyor anlamadım.Normalde reglim 4 en fazla 5 gün sürer ve her ay ovulasyon 14.Gün gerçekleşir,düzenlidir.Ama bu ay 8 gün reglim sürdü 11 ve 12. gün pik gibi bir koyuluk oldu değişik şeyler yaşadığım bir ay açıkçası 😁
Sıvı alımını 3 saat kadar durdurup o süre içersinden wcye gitmiyorum canım bünye alıştı artık 😂 14:00de yapmam imkansız gibi ama o imkanı oluşturmaya çalışacağım 🙏
İnşallah kısa zamanda güzel haberler veririz birbirimize 🥰
Çok teşekkür ederim:) Cidden en önemlisi sağlık, inşallah bir gün yakalarım yine piki.. Temmuz ayında da benim düzenim karışmıştı, 10 gün gecikti regl, yapısı değişti falan.. Az su içiyordum, o dikkatimi çekti, onu düzeltmeye dikkat ettim.
:) 3 saat çok iyiymiş:) Umarım saat 14:00'ü deneyebilirsiniz, ben de çalışırken zorlandım ama gerçekten farkını gördüm.

İnşallah..:)

Çok teşekkür ederim:) Cidden en önemlisi sağlık, inşallah bir gün yakalarım yine piki.. Temmuz ayında da benim düzenim karışmıştı, 10 gün gecikti regl, yapısı değişti falan.. Az su içiyordum, o dikkatimi çekti, onu düzeltmeye dikkat ettim.
:) 3 saat çok iyiymiş:) Umarım saat 14:00'ü deneyebilirsiniz, ben de çalışırken zorlandım ama gerçekten farkını gördüm.

İnşallah..:)
Deneyeceğim canım umarım yapabilirim o saatte 🤭

Kızlar silik çizgi var mı sizce ?

Eklentiler

• CF7B484F-3B34-4624-B14E-06517C101C0C.jpeg
    CF7B484F-3B34-4624-B14E-06517C101C0C.jpeg
    111,5 KB · Görüntüleme: 44
Az önce yaptım arkadaşlar saat 10 gibi sıralama 10 11 12 12 bugün adetimin 12.hün sanki daha koyulaşıyor yarında devam eder mi acaba insallah beklıyorum cumaya kadar çatlamasa ne güzel olcak

Eklentiler

• ABC24422-6C0A-4540-91AA-A3B53FDBFE66.jpeg
    ABC24422-6C0A-4540-91AA-A3B53FDBFE66.jpeg
    163,7 KB · Görüntüleme: 29
  • 164DC7BF-0640-4B5E-8BAC-63A974EAB037.jpeg
    164DC7BF-0640-4B5E-8BAC-63A974EAB037.jpeg
    96 KB · Görüntüleme: 25
X