Gebeliğe Hazırlık Ovulasyon dönemi nedir? Ovulasyon testi nasıl yapilir?

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.
Estagfurullah canim yeter ki guzel haberler alalim
Screenshot_20190805-160351_WhatsApp.jpg

İnşaallah nasip olur. Yumurtlama dünmüş demi bunu sıvıya dikkat ederek 15.50 de yaptım tam 16.00 da çektim.
En son ki halide 15650103474511568602399791399874.jpg böyle

Bu ay duzenli iliski ile bitirin gebelik olmazsa diger ay adet bitimi ovulasyona baslariz ve duzenli iliski ile ovulasyon takibi yumurtlama planli iliski plani cizer ona gore hareket ederiz canim.
Allah razi olsun canim benim şimdiki dururmuma bakarsam hiç bu ay umidim yok duzenli bi iliski olmadi gunleride kacirdim 10 11 17 bunlarla bu ay gebelik olacagina dair hic beklentim yok 😢 ovulasyon testini eczaneye sordum yok dediler internetten mi aliyorsunuz genelde testleri

Allah razi olsun canim benim şimdiki dururmuma bakarsam hiç bu ay umidim yok duzenli bi iliski olmadi gunleride kacirdim 10 11 17 bunlarla bu ay gebelik olacagina dair hic beklentim yok 😢 ovulasyon testini eczaneye sordum yok dediler internetten mi aliyorsunuz genelde testleri
Eczanelerde cok pahali zaten.. internetten toplu siparis verebilirsin gittigidiyorda hesapli var laboquick marka tam adini yazamamis olabilirim

Net pik yok daha ama aen testlere devam et yine de.. bu arda adetin basindan kacinci gun
Bence yumurtlama oldu ama bilemedim.fotoğraflar da net çıkmamışta olabilir.
Bugün 14.gün ilaç kullandığım için az çok kestiriyorum ne zaman olacağını. Hayırlısıolsun inşaallah Allah nasip eder

Normalde 33 gün falandı ama son 4 aydır 38 - 42- 36 gün sürüyor. 7 sene önce bıraktıgım sigara illetine tekrar başladım. Belki de onun etkisi 😔
Anladim canim benimde aynı 7 8 gundeyim adetin 1. Den sayarsak döngumuz ayni mi diye merak ettim benim 28 bazen 32 31 degisiyo

Slm kizlar ben buay gonalf le yumurta takibi yapiyorum ayni zamanlada ovulasyon testi kullaniyorum deneme amacli.diyecegim şuki sakin pik olmadi diye pes etmeyin.mesela benim cumartesi 9ml 10ml olan yumurtalarim. bugünki kontrolumde 15ml 12ml araliginda 2 yumurtam vardi ama ovulasyon testim cok cok silik.17ml _22ml arasi kaliteli yumurta oluyor. Kac gundur hic koyulasma yok.demekki testin koyulasmamasi yumurtanin büyümedigi anlamina gelmiyor biranda pik oluyor

Eki Görüntüle 2295879

Merhaba yine ben Aselece Aselece dun yaptigimda da iki cizgi koyu cikti. Bugun yapinca da koyu cikti . Hala catlamamis mi oluyor . 🤗🤗
Ne güzel test yapmissin öyle canim insallah sonucunda gebelik olur diyerek konuya gireyim. Bak canim son uc testine ilk ikisi T koyu yani pik sonuncu testinde T siliklesmis C cizgisi baskinlasmis farkettin mi yani catlamis canim hayirli olsun. Bu arada 13. 14. 15. 16. Gunler degerlendirilmeli canim.. yani pazar(dun) pazartesi salı carsamba degerlendirilmeli ara vermeyin. sonucu gebelik olsun insallah

Ne güzel test yapmissin öyle canim insallah sonucunda gebelik olur diyerek konuya gireyim. Bak canim son uc testine ilk ikisi T koyu yani pik sonuncu testinde T siliklesmis C cizgisi baskinlasmis farkettin mi yani catlamis canim hayirli olsun. Bu arada 13. 14. 15. 16. Gunler degerlendirilmeli canim.. yani pazar(dun) pazartesi salı carsamba degerlendirilmeli ara vermeyin. sonucu gebelik olsun insallah
Ayyy ağzından bal damliyor 😍😍😍oyle bi bilgin var ki sanki ovulasyon testini sen bulmuş gibisin cok tatlisin😍😍😍🤗🤗🤗insallah benim esimden kaynakli sorun ameliyat oldu degerleri düzeldi bu ay ovulasyon deniyoruz .tutmazsa obur ay asilama 🤗🤗🤗

X