Gebeliğe Hazırlık Ovulasyon dönemi nedir? Ovulasyon testi nasıl yapilir?

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.
kizlar bi sorum war sacma geleblir ama kafama takildi 🙈🙈 yumurtlama donemi havuza girmek hamileligi engeller mi acaba ?

Ilk ay tatilde denizden havuzdan kacip durdum bebis olmadi bu ay valla kendi havuzumuza girdim (disaridan kimse girmiyor gerci) denizede girdim bakalim hayirlisi. Biseylerden kactikca daha zor sanki hersey. Bu ayda olmazsa sporada donucem ondan kac bundan kolla sanki daha cok stres yapiyor. Ama mikrop kapmamaya bak cocuk havuzuna falan dalma tabi:)

Daha cok şuna seviniyorum kimyasal yaşayıp üzülen arkadaslarim dedigim gibi ertesi ay saglikli gebelik haberi ile geliyorlar veee bu da gosteriyor ki kimyasal yasayan arkadaslarim üzülmesinler güzel günler böyle yakın işte.. yeter ki umutlar sönmesin.. daha da aratacak gebe sayimiz ben inaniyorum siz de inanin.. olmaz diye bir sey yok Allah ol diyor oluyor.. bizler sadece dua ediyor azmi elden birakmiyoruz.. dualarim diger arkadaslarima..
Ah kimyasal da yaşayamadim ben. Üzülmesinler bence de en azından hamile kalabiliyorlar...

2283562
@aselecanim hala yok gittikce daha siliklesiyor

Adetten hemen sonra Hergun yapiyorum ama daha goremedim gittikce siliklesiyor
Alaalla testlerınmı bızuk ılk kezmı denıyosun cnm adet dongun nekadat sen genede pes etme belkı test bozuktur devam et ılıskıye de adet olmazsan beta verırsın negatıf cıkarsa baktır yumurtan catlamadımı dıye ama olumsuz dusunme bak benım dongun 27 30 gun 20 22 arası yumurtlardım ılacla one cektım druma gore yapıyorum dongum kısa bebek tutunması sıkıntı olmasın dıye

Alaalla testlerınmı bızuk ılk kezmı denıyosun cnm adet dongun nekadat sen genede pes etme belkı test bozuktur devam et ılıskıye de adet olmazsan beta verırsın negatıf cıkarsa baktır yumurtan catlamadımı dıye ama olumsuz dusunme bak benım dongun 27 30 gun 20 22 arası yumurtlardım ılacla one cektım druma gore yapıyorum dongum kısa bebek tutunması sıkıntı olmasın dıye
Nasil ilacla one cektin canim

Bnmde dongum 28 32 arasi
Ama testlerim bozuk degil cnm
Kimyasal yasadim bu ay oyuzden yumurtlama belki olmaz diye dusunuyom ama yinede degerlendiriyorum

Her ay 13-14-16 mutlaka görürdüm pik. Bu ay inofolic combi verdi doktor o mu etkiledi anlamadım canım çok sıkkın
Canım 3 gün kala bile gören var folik asit kalitesini etkiler yumurtanın ama olmamasını sağlamaz bence devam et testlere bide bu ay boş gecmiştir belki yılda bir iki defa boş gectiği olurmus

Bnmde dongum 28 32 arasi
Ama testlerim bozuk degil cnm
Kimyasal yasadim bu ay oyuzden yumurtlama belki olmaz diye dusunuyom ama yinede degerlendiriyorum
He kımuasal yasadıysan uzayabılır dongun cnm ama hemen hamıle kalırsın progestan kullanıyorum dongum kosa oldugu ıcın bebek turunsun dıye eger olursa o hormon bıraz gec catlatıyo benım yumurtayı

Canım 3 gün kala bile gören var folik asit kalitesini etkiler yumurtanın ama olmamasını sağlamaz bence devam et testlere bide bu ay boş gecmiştir belki yılda bir iki defa boş gectiği olurmus
Salı günü randevum var bakalım ne diyecek doktor. Aman hsg çekildiğim ayı mı buldu kuzum boş geçecek 🙁

Canımmm Aselece Aselece ilk sana haber vereceğim demiştim, bir bakabilir misiniz kızlar! Resimde net çıkmadı ama çook çok silik blr pembe çizgi var bi de sıvı tüketiminden hemen sonra yaptım test yapmadan 10dakika öncede tuvalete gitmiştim o yüzden bu kadar silik çıkmış olabilir mi?
Oooo haziranın uğuru mikemmel geldi yaaaa gelsin bebişler :rolleyes: kan ver canım çizgin var

X