Gebeliğe Hazırlık Ovulasyon dönemi nedir? Ovulasyon testi nasıl yapilir?

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.
yahu aselece ne yuregi buyuk kadınsın valla sana helal olsun hep dua ediyorum valla sana ovulasyonda cektin kahrımı sımdı kalp için taciz edip duruyorum her konuda rabbmde senn yardımcın olsun
Duydun mu kalp atışı ne zaman gidiyorsun doktora

Kızlar aşırı sivilcelenme gebelik belirtisi olabilir mi? 2 günde ergenliğimde çıkmayan sivilcelerim çıktı

Arkadaslar merhaba,
Ben bu ovulasyonla ilgili pek bişey bılmıyorum. bugun netten
Laboquick Ovulasyon Testi aldım. bana bıraz anlatırmısınız lütfen.napıcam
Merhaba canim hosgeldin.. ovulasyon testine adet bitimi hemen basliyorsun.. ayni gebelik testi gibi yapiyorsun C ve T cizgileri belirecek.. T cizgisi C cizgisinden koyu oldugu gun pik olmus oluyor yani yumurtlama basliyor demek.. ertesi gun yine test yapiyorsun T bu sefer siliklesiyor C koyulasiyor yani yumurta catladi demek oluyor.. her gun duzenli olarak test yapiyoruz pik olana kadar.. testlerimizi 12 ile 16 saatleri arasinda yada aksam 8 ile 10 saatleri arasinda bir saatte yapiyorsun.. test yapmadan 2 saat onceden sivi alimini birakiyoruz ve sivi hic bir sey almyoruz.. testleri yaptikca atma ustlerine adet basindan kavinci gun diye tek tek yazmalisin mesela adetin 7 gun suruyor 8. Gun testi yaptin ustunr 8. Gun yaz 9. Gun diye yaz

ben yaptıkca buraya görsel göndersem bana yardımcı olurmusunuz? çok sukur suan herhangı bı sorun yok.sadece sasırabilirim diye korkup günü geçirmek istemiyorum. birde yumurta çatladıgı gün ve ertesi günümü ilişki olacak sadece. yoksa t ve c koyu gördüğüm zaman başlıyormuyum.

Kızlar pıhtılasma yokmus rahatladım ama bıbrek ıcın randevu aldım tam yumurtlama zamanı fıtol berdı dr ılıskı yasak dedı amaben ıkı gunu degerlendırıp oyle kullancam hamılelıge zarar vermıyomus yenı ovu testım bana lutfen cvp yazın napcamı sasırdım

Eklentiler

• image.jpg
    99,5 KB · Görüntüleme: 29
Test yaptikca resim at testleri yorumlayim canim.. tabi pik oldugu gun arti 3 gun degerlendirilmeli.. sen testleri yaptikca zaten degerlendirmen gereken gunleri yazarim sana.. bir de pik olana kadar duzenli iliski mutlaka yapmalisiniz.. 2 gune 3 gune 1 iliski olmali.. pik olunca 4 gun ara vermeden iliski olacak canim.. hayirlisiyla bu ay insallah gebelik sonucuna ulasiriz

Bugun arti 3 gun ara vermeden degerlendir canim

Allah razı olsun çok sağol..regli olacagım daha.bittiği gibi başlıycam diymi..27-28 günde bir oluyor.5gün sürüyor zaten.

Allah razı olsun çok sağol..regli olacagım daha.bittiği gibi başlıycam diymi..27-28 günde bir oluyor.5gün sürüyor zaten.
Evet canim bittigi gunden sonraki gun hemen baslamalisin.. yumurtlama hangi gun olacak bakalim..

Evet canim bittigi gunden sonraki gun hemen baslamalisin.. yumurtlama hangi gun olacak bakalim..
Canım Aselece benim 14. Günüm ve testlerim aşırı aşırı silik. ilk yaptığım günkü gibi hep çok çok silik ve hepsi aynı. Hsg mi düzeni değiştirdi acaba bir fikrin var mı?

Canım Aselece benim 14. Günüm ve testlerim aşırı aşırı silik. ilk yaptığım günkü gibi hep çok çok silik ve hepsi aynı. Hsg mi düzeni değiştirdi acaba bir fikrin var mı?
Her ay yumurtlama günü degisebilir de ayni kalabilir de canim stres yapma.. olabilir hsg cekinirken ister istemez strese girdigin icin olabilir etkilenirsin canim olsun bu ay 14. Gun olmaz 16. Gun olur farketmez yeter ki degerlendirecek pik günümüz olsun dimi

Evet öyle canım yeter ki pik görelim. Çok çok silik çıkıyor en baştan beri, hiçbir zaman böyle görmemiştim o yüzden tedirgin oldum

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…