Gebeliğe Hazırlık Ovulasyon dönemi nedir? Ovulasyon testi nasıl yapilir?

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.
Kızlar günaydın malesef yok bence😔 çünkü hem eczanedeki ucuz testlerden hem de ovu testlerinin yanındaki gebelik testlerinden ikisinden de yaptım üstelik çok koyu bir idrarla yaptım yani olsa çıkardı diye düşünüyorum.. bence ovunun gebelik testleri biraz yanıltıcı yani ikinci çizginin yeri mi belli ediyor neyse onu görmemek elde değil. Ama eczaneden aldığım gerçekten bembeyaz .. aklınızda bulunsun önümüzdeki aya kısmet artık 🙏 başını ağrıttım herkes için allah razı olsun ❤
Kuzum henüz 9. Gün olduğu için ben erken diyorum. Sen batı bekle. Regl gelmezse yaparsın test

Kızlar toplu cevap yaziyorum rana_murat ve aydodo cok güzel pik yakalamışsınız hayirli olsun kızlar piki degerlendirdiniz diye umut ediyorum yani dünü.. bugun test yapin ve catladigina sahit olalim.. catladigi gun arti 2 gun birliktelik yapacaksiniz.. sayet bugun de pikse bugun arti 3 gun birliktelik olacak kizlar. Semaknc canim bir an sen beni yanlış anladin sandim seni üzdüğumu düşünerek aciklama geregi duydum. Cevre hep konuşur canim takilma özelden de yazdim sana.. sağlığım yerinde oldukca burda herkese bu yolda destek olucam.. çünkü herkesin bu yolda bir şansı bir kısmeti var ve güzel günler yakın emin olun.. gec cevap yazdigim icin hepinizden özür diliyorum gece boyu uyumadım ağrıdan sebebini bilmiyorum olmasi gerekiyor diye çektim ağrıyı Allah hayirlisini versin hepinize guzel dilekleriniz icin tek tek teşekkür ediyorum.. sizleri tanimasam da bir anne adayi olmaniz en güzel tanima şekli benim için. Güzel günlere ulaşmak dilegi ile :KK68:
Çok teşekkür ediyorum canm dediklerini dikkate alicam sabah test yaptım yine koyuydu ona gore degerlendirme yapicam teşekkürler 🤗🌸

Kızlar sizce bugün de mi pik devam ediyor?
1F7D1BAA-BF3C-42B5-862E-D3B01867ACF2.jpeg

Merhabalar ben akıntımın değişmesinden dolayı dün yumurtlama testi yapmaya başladım dün. Adetten sonraki 9.günümdü ve çizgi çıktı fakat açık belirgin olmasana belliydi bugün yaptığımda çizgi kaybolmultı ve benim birden fazla yumurtam var . Geçen ay 12.gğnden itibaren test yakma başlamıştım ve 13gü. Yumurtladıydım gördüm ayni bu sebeple acaba 2 kez yumurtalıyır olabilir miyim geçen ay erkenden yapmaya başlasaydım emin olurdum fakat şimdi emin olamadım böyle bi durum yaşayan var mı acaba

Aselece ve deneyimli kizlar selam yorum alabilir miyim?

App hesaplamasina ve gecen aya gore 19 u (3 gun sonra yumurtlama gunum ama bu ay erken geliyor gibi ) sizce ne zaman pik yapar?

Ne zaman degerlendirmeli

15-17-19. Gunler seklindee dusunuyordum bugun dinlenme 🙈
2279369

Yorumlarinizi bekliyorum cunku gecen ay negatif sonuclandi 😃

Cok sevgiler herkese

Aselece ve deneyimli kizlar selam yorum alabilir miyim?

App hesaplamasina ve gecen aya gore 19 u (3 gun sonra yumurtlama gunum ama bu ay erken geliyor gibi ) sizce ne zaman pik yapar?

Ne zaman degerlendirmeli

15-17-19. Gunler seklindee dusunuyordum bugun dinlenme 🙈
Eki Görüntüle 2279369

Yorumlarinizi bekliyorum cunku gecen ay negatif sonuclandi 😃

Cok sevgiler herkese
Uygulamalara bağlı kalma canım.. uygulamalar ortalama hesap yapar olmasi gerektigi gibi yani.. ama her ay her kadin farkli günlerde yumurtlar.. neden dersen cevresel faktorler psikolojik durum hayat stresi etkiledigi icin yumurtlama gunleri oynar.. adetin biter bitmez mi basladin yoksa sadece 14. Gun mu basladin . Bu testlerde pik gorunmuyor canim pik gorene kadar testleri yapmaya devam etmelisin.. pik gorene kadar duzenli iliskiyi de birakma olur mu? Bu ay olmasa bile ki dilerim hamilelik olur piki de yakalariz olmasa bile diger ay mutlaka benimle irtibata gec adet bitiminden itibaren ovulasyon testlerinde ve iliski planlamasinda takip edelim seni.. bir ay daha bosa gitmesin canim

Uygulamalara bağlı kalma canım.. uygulamalar ortalama hesap yapar olmasi gerektigi gibi yani.. ama her ay her kadin farkli günlerde yumurtlar.. neden dersen cevresel faktorler psikolojik durum hayat stresi etkiledigi icin yumurtlama gunleri oynar.. adetin biter bitmez mi basladin yoksa sadece 14. Gun mu basladin . Bu testlerde pik gorunmuyor canim pik gorene kadar testleri yapmaya devam etmelisin.. pik gorene kadar duzenli iliskiyi de birakma olur mu? Bu ay olmasa bile ki dilerim hamilelik olur piki de yakalariz olmasa bile diger ay mutlaka benimle irtibata gec adet bitiminden itibaren ovulasyon testlerinde ve iliski planlamasinda takip edelim seni.. bir ay daha bosa gitmesin canim

Ovulasyonun uzerinde yazan Gunler normal tarih gunleri canim haziranin 14u 15 i diye yazdim

Adetim 4 haziranda baslamisti ben 10. Gun ovu testi yapmaya basladim 3 gundur yani suan git gide koyulasiyor hergun yapip buraya eklicem 🙏 cok tesekkur ederim. Gecen ay tsh im daha yuksekti belki ondandir daha gec koyulasmaya baslamisti bu ay daha erken koyulasmaya basladi cunku benim adet dongum 30-32 gun gibi. Insallah sayende guzel haberlerlede gelirim suanda 2 gunde 1 iliski yasiyoruz canim 🙏

Birde gecen ay ben adet olmadan 2 gun once yaptigimda yine lh koyuydu acaba iki kere yumurtlamis olabilir miyim gecen ay? Bu ayda yumurtlama olduktan sonra yine de ovu testi yapmaya devam etsem mi 🙈

Bu arada umarim bugun daha iyisindir🙏

Ben de bu ay ilk kez yapıyorum. Belirtilerime göre yumurtlama zamanım geldi ama testte hep aynı çizgi görüyorum 🤷🏼‍♀️Eki Görüntüle 2279373

Bir yandan degerlendiriyor musun gunlerini aselece daha iyi anlar ama 12 de acaba catladida 13 de silinmeye mi basladi .. bende biraz once yukarida paylasip sordum aseleceye daha pik yapmadi ama 2 gunde 1 fln bu haftayi degerlendirmeye calisicaz

Bir yandan degerlendiriyor musun gunlerini aselece daha iyi anlar ama 12 de acaba catladida 13 de silinmeye mi basladi .. bende biraz once yukarida paylasip sordum aseleceye daha pik yapmadi ama 2 gunde 1 fln bu haftayi degerlendirmeye calisicaz

11-12-13 ü değerlendiremem şehir dışında pik olduysa da gidiyor bu ay demek ☺️
İnşallah sen yakalarsın bakalım 🙏🏼

11-12-13 ü değerlendiremem şehir dışında pik olduysa da gidiyor bu ay demek ☺
İnşallah sen yakalarsın bakalım 🙏🏼

Dur bakalim aselece yorumlasin o daha iyi anlar sen devam et testini yapmaya kaciydi senin adet gunun benim 4 hazirandi asagi yukari ayni gibiyiz sanirim. Kacinci deneme ayin:) esin ne gunu geliyor donsun sehir disindan ehhehehe 🤗

Dur bakalim aselece yorumlasin o daha iyi anlar sen devam et testini yapmaya kaciydi senin adet gunun benim 4 hazirandi asagi yukari ayni gibiyiz sanirim. Kacinci deneme ayin:) esin ne gunu geliyor donsun sehir disindan ehhehehe 🤗
Benim de 4 hazirandı 😍 2. Ayım ilk defa bu ay ov testi yapıyorum. benim 28-30 gün döngüm beraber mi beklicez acep 🙏🏼
Yarın sabah geliyor akşama kadar ben çalışıyorum 🤷🏼‍♀️

Benim de 4 hazirandı 😍 benim 28-30 gün döngüm beraber mi beklicez acep 🙏🏼
Yarın sabah geliyor akşama kadar ben çalışıyorum 🤷🏼‍♀️

Ay beraber beklicez gercekten :) benim 30-32 gibiydi ama bu ay erken koyulasmaya basladi gecen aya gore bakalim asagi yukari ayniyiz bu hafta 2 gunde 1 iliski yasayalim her ihtimale karsi bence ♥️🥰

X