Gebeliğe Hazırlık Ovulasyon dönemi nedir? Ovulasyon testi nasıl yapilir?

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.
Kizlaar merhabaa:)) bende araniza yeni katildim ovulasyon konusunu cok bilmiyodum da yazilarinizi okuyunca sayenizde ogrendim biseyler ☺☺ yada tam ogrenemedim mi acaba regl duzensizligi var da bende bu testi yapmaya kacinci gun baslamaliyim acaba 🙄🙄🙄

Yaa ne güzel Allah nasip eder bana da bir evlat verir, sağ salim kavuşmak da nasip olursa 2. İçin çok beklemeyeceğim sağlığım elverirse beklemek ne zormuş☺ Allah size de evladınızla uzun sağlıklı bir ömür nasip etsin kardeşi de hemencik geliversin inşallah🥰
Amin canım sağlıkla doğsun hepimizin minnoşları 😍😍

Kizlaar merhabaa:)) bende araniza yeni katildim ovulasyon konusunu cok bilmiyodum da yazilarinizi okuyunca sayenizde ogrendim biseyler ☺☺ yada tam ogrenemedim mi acaba regl duzensizligi var da bende bu testi yapmaya kacinci gun baslamaliyim acaba 🙄🙄🙄
Hoşgeldin bu ay olur insallah :) ben de bu ay ilkkez yaptim. Adet duzensizligin varsa adet biter bitmez başlasan iyi olur diye düşündüm ama aselece arkadaşımız daha iyi bilgi verir size 😊

Hoşgeldin bu ay olur insallah :) ben de bu ay ilkkez yaptim. Adet duzensizligin varsa adet biter bitmez başlasan iyi olur diye düşündüm ama aselece arkadaşımız daha iyi bilgi verir size 😊
Yaaa?? Ama bende sinirli sayida test var ve bulundugum yerde satilmio 😥😥😥😥

Regl dönemindeyim de şimdi vakti kaçırmadan ön bilgi amaçlı soruyorum :KK48:
Hoşgeldin:) regl biter bitmez başlaman gerekiyor yumurtlamayı kaçırmamak için o yüzden elinde test olsun bolca. Dilersen netten sipariş verebilirsin ben öyle yapmıştım toplu aldım.

Canim adet biter bitmez baslamalisin.. testi duzenli hergun yapmalisin. Test yapmadan 2 saat onceden sivi alimini birakmalisin. Testi her gun saat 12 ile 16 arasinda uygun saat secip hergun ayni saatlerde yapmaya calis..Testlerin uzerine adet basindan kacinci gun oldugunu yaz. Arkadaslarin orneklerinde var bakabilirsin. Mesela adetin 6 gun suruyor sen testi 7. Gun basladin yaptin test uzerine 7. Gun saat 2.00 diye yaz.. test pik yapmasi demek yumurtlamanin baslamasi demek catlamasi demek yumurtlamanin sona eriyor olmasi demek.. pik yapinca T cizgisi C cizgisinden koyu cikmali. Ertesi gun yaptigin testte T cizsi siliklesecek C koyulasmaya baslayacak ve yumurtlama fiilen gerceklesmis olacak.. sen pik oldugu gun iliskiye basliyorsun catladigi gun arti 2 gun daha iliski yapiyorsun yani totalde 4 gun ara vermeden iliski yapiyorsun.. test resimlerini atarsan yardimci olurum.. ayrica sormak istedigin konulari sorabilirsin

kızlar merhaba.bende hamile kalmaya çalışıyorum uzun süredir fakat olmadı hala, bi sıkıntımız da yok oyüzden ovulasyon testi almak istiyorum bilgim yoktu bu konuda yeni öğrendim sizlerden:) internetten bakınca bir sürü marka çeşit çıkıyor.sizler hangisini kullanıyorsunuz acaba bana bi öneride bulunursanız sevinirim

kızlar merhaba.bende hamile kalmaya çalışıyorum uzun süredir fakat olmadı hala, bi sıkıntımız da yok oyüzden ovulasyon testi almak istiyorum bilgim yoktu bu konuda yeni öğrendim sizlerden:) internetten bakınca bir sürü marka çeşit çıkıyor.sizler hangisini kullanıyorsunuz acaba bana bi öneride bulunursanız sevinirim
Merhaba :) Laboquik benim kullandığım canım. 30 tane ovü test, 5 adet gebelik testi 35 TL’ye almıştım.

X