Gebeliğe Hazırlık Ovulasyon dönemi nedir? Ovulasyon testi nasıl yapilir?

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.
Kistten korkma korkarsan oluşsa dahi kurtulamazsin ben kistten birkaç defa ameliyat oldum cikolata kisti. O zamanlar bekardim. Stresli gunler tekrarlatiyordu. Sonra stresi biraktim yine kist olustu ama cikolata kisti degil normal aylik eriyen kistti. Evlenene kadar devam etti en son hamileligimden once vardi. Dedim ki kendime sakın stres yapip da 15 sene oncesine dönme diyordum. Sonra enfeksiyonlar çıktı derken tiroit cikti şeker çıktı. Sakin ol diyordum kendimi hep baska aktivitelere veriyordum. Mesela kitap okuyordum oyun oynuyordum anlayacagin hic bir seyi stres yapmadim. Sadece bir gun ben de bebegimi sevecegim dedim. Abartmiyorum diger ay Hastaneye gittim ne enfeksiyon ne seker ne tiroit kalmisti. Diger ay dedim yumurtlama gunumu bilmiyorum ovulasyon testi yaptim ama adetten itibaren diger adete kadar ben iki gune bir iliski yapmistim. Rabbim bilir elimden geleni yapayim dedim. Ovu gunu 4 gün sonra ara verdik. Ve adete kadar iki gune bir iliski devam etti.ta ki yerlesme kanamasi olana kadar. Diyecegim o ki hic bir seyden korkma ben basimdan gecmese tavsiye etmem hic bir seyi. Umudunu kaybetme stres yapmamaya calis. Bu ay olmayabilir olabilir de her sey Rabbimden.. basini agrittim kusura bakma

Üstüne düşme kuzum olur bunlar damar sıkışması olabilir.. sana degisik olarak geldiyse çünkü vücudunu bir tek sen bilirsin tanirsin hangi gunler yasadiysan bunu not olarak al. Uyusuklugun usune düşme stres yapma sadece bugun oldu de notunu al baska düşünme bir de ne olursa olsun bir adetten diger adete kadar kesinlikle ilac almayin grip olsaniz bile..agir kaldirmayin ev supurme isini bir aylik askiya alin.. vucudunuzu yormayin canim ben biraz cok yaziyorum bas agritiyorum ama sizlerin hamile olmanizi siz kadar en az kendim kadar cok istiyorum Allah biliyor ya..

Allah razı olsun canım estağfirullah asıl biz baş ağrıtıyoruz. Çok sağol canım Rabbimiz güzel niyetini kabul etsin burada insanlara yardımcı oluyorsun güzel hayır yapıyorsun
Rabbimiz evladını hayırla kucağına almayı nasip etsib onu çok çok hayırlı evlat etsin inşallah ❤

Tamam canım not olarak yazayım :) evet kendimi dinleme günlerim başladı sanırım
Belirti peşine düşüyorum direk
Geçen ay mide bulantısı yaşamıştım bide baya gecikince ümit etmiştim ama olmadı bu ay Rabbimiz nasip ederse olur inşaAllah..

Aminn kuzum. Belirti pesine dusme notunu al bir kenarda dursun bakma bile. Oldu gecti say.. inan o kadar rahat olacaksin ki bu arada beslenmeyi ihmal etmeyin. Aksam esinle birlikte kuruyemis keyfi yapin ceviz ve kabak cekirdegini hayatinizdan eksik etmeyin. Dunya bir yana siz bir yana olsun.. bebisler sevginize koşa koşa gelsin hayatiniza Rabbim sizlere de saglikli gebelik yasatsin en kisa en hayirli zamanda..

Kabak çejirdeğini bilmiyordum canım çok sağol inşallaaah
Amin amin Allah razı olsunn

Ama ben yine de yaşadığım belirti tarzı şeyelri sana sorsam olur mu

Mesela şuan da hafif adet ağrısı gibi ağrım var acaba döllenme falan gerçekleşiyor mu yaa çok heyecanlıyım çünkü adetime daha çoook var

Yumurtlaman olmusmuydu? Tabi aklina gelen her seyi sor canim. 4 gun degerlendirdiniz mi? Adete cok varken adet gibi agrin oluyorsa o gun ve ertesi gun mutlaka iliski olarak degerlendirin canim. Duzenli iliskiyi birakmayin

Canım bu pik mi anlamadım. Daha yeni yaptım testi. Eki Görüntüle 2258419
Pik degil kuzum bugun saat 5 te testi tekrarlar misin canim koyulugun ilerleyisine bakalim. Iki saat onceden sivi alimini durdur kuzum. 5 teki teste gore iliski yapip yapmicana karar verelim. Bir de son ilişkinden sonra kac gun gecti. Uzun sure ise bugun iliskiyi mutlaka yapin

Yumurtlaman olmusmuydu? Tabi aklina gelen her seyi sor canim. 4 gun degerlendirdiniz mi? Adete cok varken adet gibi agrin oluyorsa o gun ve ertesi gun mutlaka iliski olarak degerlendirin canim. Duzenli iliskiyi birakmayin

Canım pik olduğu gün yani cuma gecesi değelendirdik dün gece eşim olmadığı için malesef değerlendiremedik
Bu akşam da zor gibi

Şimdi ovu testi yapıcam dünkü biraz silikleşmişti ama yine de netti bugünkü nasıl çok merak ediyorum yapayım da geleyim

Tamam canim yumurtlaman gerceklesiyor o yuzden bu agri. Pazartesiyi ihmal etmeyin mutlaka degerlendirin

Pik olan cuma gününe ait

Peçetesiz olan düne ait

Peçeteli olan ise bugüne ait

Evimde olmadığım için alt alta çekemiuorum

Eklentiler

• 20190414_110224.jpg
    154 KB · Görüntüleme: 60
  • 20190413_111141.jpg
    59,8 KB · Görüntüleme: 64
  • 20190412_180640.jpg
    81 KB · Görüntüleme: 75
[QUOTE="Aselece, post: 59594810, member: 914195"
Pik degil kuzum bugun saat 5 te testi tekrarlar misin canim koyulugun ilerleyisine bakalim. Iki saat onceden sivi alimini durdur kuzum. 5 teki teste gore iliski yapip yapmicana karar verelim. Bir de son ilişkinden sonra kac gun gecti. Uzun sure ise bugun iliskiyi mutlaka yapin
[/QUOTE]
Canım 2 gün geçti ilişkinin üzerinden bugünde yapmazsam 3 gün olacak. 5 te tekrarliyim o halde ona göre değerlendiririz.

Canım 2 gün geçti ilişkinin üzerinden bugünde yapmazsam 3 gün olacak. 5 te tekrarliyim o halde ona göre değerlendiririz.
[/QUOTE]
Test bir yana pik olana kadar 2 gune bir ilişkiyi aksatmayin canim. Test pik olunca 4 gun ara vermeden iliski canim. Sen bugun iliskiyi degerlendir. Saat 5 te yine testine bakalim

Merhaba bende bu ay test yapmayi dusunuyorum ins guzel sonuclar aliriz cuma adetim.oldu normalde 25 gunde adet oluyorum buna gore kacinci gun tesde baslamam lazim

Merhaba bende bu ay test yapmayi dusunuyorum ins guzel sonuclar aliriz cuma adetim.oldu normalde 25 gunde adet oluyorum buna gore kacinci gun tesde baslamam lazim
Adet bitimi hemen baslamalisin canim kisa surede oldugun icin. Buraya resimlerini at testlerin yaptikca bakalim

Adet bitimi hemen baslamalisin canim kisa surede oldugun icin. Buraya resimlerini at testlerin yaptikca bakalim
Tesekur ederim bitiminde baslayip atacaim benim.yumurta rezerv.dusuk ymurta oluyormu onu bile bilmiyorum geriye donuk okudum hamileymiisniz rabbim tamimina erdirsin

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…