Gebeliğe Hazırlık Ovitrelle Çatlatma İğnesi Kullananlar

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.
Ayyy negüzel ya banada nasip olsa böyle bir olay 🥰 ilaçları doktorun test yazdığı güne kadar bırakmam canım zaten, geç tutunma olma ihtimali de var elbet tabii de hem testler negatif hem bende bi değişiklik yok dudağımda uçuk çıkması dışında😂 bide normal zamanlarda daha çok belirtim vardı :KK48: yumurtlama kendisi olmadan topladıkları için mi böyle oldu bilmiyorum ama inan öyle.
Yazdığın bi nebze acaba olabilirmi dedirtti bana, teşekkür ederim 🌼🌼
Canım benimm inşallah rabbim bi mucize gerçekleştirir 🤲🏻 Sakın ümidini kaybetme kendinde ❤️ Bak sana hatta başka bi hastanın attığı mesajı buldum inşallah biraz olsun ferahlarsın 😍

Eklentiler

• 4B21E417-F518-466E-BD6E-843EBDBA91B3.png
    4B21E417-F518-466E-BD6E-843EBDBA91B3.png
    612,7 KB · Görüntüleme: 39
Canım benimm inşallah rabbim bi mucize gerçekleştirir 🤲🏻 Sakın ümidini kaybetme kendinde ❤️ Bak sana hatta başka bi hastanın attığı mesajı buldum inşallah biraz olsun ferahlarsın 😍
😍😍 kuzum çok teşekkür ederim ya, instada o hocayı ekledim videoları izledim (izlerken birsürü ağladım, pozitif haberlerini alanların ağlamasına ağladım) bununla alakalı birşeye denk gelirmiyim diye ama bulamamıştım, iyiki zahmet edip sen bulup gönderdin. Çok teşekkür ederim.
Bak yine umutlandırdın beni🌷 neyse en kötü ihtimal bir kere daha üzülürüm alıştı bünyem😄
Tekrar tekrar teşekkür ederim 💋

😍😍 kuzum çok teşekkür ederim ya, instada o hocayı ekledim videoları izledim (izlerken birsürü ağladım, pozitif haberlerini alanların ağlamasına ağladım) bununla alakalı birşeye denk gelirmiyim diye ama bulamamıştım, iyiki zahmet edip sen bulup gönderdin. Çok teşekkür ederim.
Bak yine umutlandırdın beni🌷 neyse en kötü ihtimal bir kere daha üzülürüm alıştı bünyem😄
Tekrar tekrar teşekkür ederim 💋
Canım beniiim ağlamaa Hiiiiç üzülme rabbim inşallah en hayırlılarını nasip edecek güzel haberlerini umutla bekliyorum 😍😍🤲🏻🤲🏻 inşallah sende LaRisaCca LaRisaCca ve edaecoo edaecoo gibi mutluluğuna kavuşacaksın 😍🌸❤️

Canım progestan ne kullanmıştın? Fitilmi, jelmi,göbekten iğne mi, kas içine olan iğneden mi? Yani extra bir şekilde progestan vermedimi doktor? İnşallah birdahaki testlerin çok iyi çıkar🤲
Kuzum 17 gunluk kapanmada tedavisiz hamile kalmışım, adet gunu test yapinca fark ettim Progestan kullanmamıştım bu yuzden. Yani doktor kontrolünde bisekilde gebe kalmadim.
Degerlerin yüksek olmaması sağlıksız gebelik olarak düşündürdü doktoru beni de simdiden hazırladı açıkçası. Nasip ne diyelim, aylarca kontrole gittim igneler asilamalar ilaclar, olmadi. Kendiliginden oldu, oda tutunamicak galiba 🤷

Canım bende rahim ağzı darlığı yoktu, 1. aşılma esnasında rahim ağzı yan duruyordu. O esnada bir düzeltme yaptı, fakat 1. Aşılamada ben idrarımı yapıp hemen aşılama odasına geçmiştim. Mesanem dolu olsaydı belkide hiç o acıyı çekmeyecektim.
2. Aşılamam da mesane dolu aşılama yapılmıştı ve inan aşılma 15 saniye sürmüştü. Hiç hissetmemiştim bile.
Tranaferde de rahim ağzıyla alakalı bir sorun yaşamadım canım. Transferde Çok hafif adet sancısı çektim.
Senin durumun ne, ne yapıyorsun? Tedavi görüyormusun?
Canım bugün görüşmeye gittim . Dr boru şeklinde rahim dedi . Rahime bı hiteroskopiyle bakmam lazım dedi . Ondan önce de usg çekip rahim duvarininin kalınlığına bakmaliyim dedi adetin 21. Günü ona bakıp sonra tüp bebek tedavisini konusalim dedi. Senin rahim duvarı kalinligin kaçtı gerçi herkesin rahimi farklıdır ama merak ettim

Kuzum 17 gunluk kapanmada tedavisiz hamile kalmışım, adet gunu test yapinca fark ettim Progestan kullanmamıştım bu yuzden. Yani doktor kontrolünde bisekilde gebe kalmadim.
Degerlerin yüksek olmaması sağlıksız gebelik olarak düşündürdü doktoru beni de simdiden hazırladı açıkçası. Nasip ne diyelim, aylarca kontrole gittim igneler asilamalar ilaclar, olmadi. Kendiliginden oldu, oda tutunamicak galiba 🤷
İnşallah sıkı sıkı tutunur canım progesteron kullanacaksın sonuçta, sıkı sıkı bağlanacak sana🌷kanaman olmadıkça korkma derim. Doktorlar hep ilk korkutuyor nedense. Progestanı o kadar düşük olupta kanaması olanların bile bebeği sağlıklı büyüyor, senin neden olmasın, endişe etme herşey güzel olacak🙏

Canım bugün görüşmeye gittim . Dr boru şeklinde rahim dedi . Rahime bı hiteroskopiyle bakmam lazım dedi . Ondan önce de usg çekip rahim duvarininin kalınlığına bakmaliyim dedi adetin 21. Günü ona bakıp sonra tüp bebek tedavisini konusalim dedi. Senin rahim duvarı kalinligin kaçtı gerçi herkesin rahimi farklıdır ama merak ettim
Canım ben bu ay tüp bebek tedavisindeyken, yumurta toplama öncesi kontrole giderken, yumurtaların en büyüğü 11 mm iken rahim kalınlığım 9.5 mm idi çok iyi demişti ve belkide tedavimde bu yüzden estrofem vermedi bana.
Normal şartlarda yumurtlama günü Rahim kalınlığı en az 8 mm olması lazımmış bunu biliyorum.

Yok canım tabbi bırakmam test gününe kadar, senin 9. Gün silik ama ne kadar silikti canım? Testin duruyorsa gönderirmisin lütfen.
Fotoğrafı yok bakınca hemen belli oluyordu öyle ışığa tutmama falan gerek kalmadı. 7. Gün kanda çıkıyor çoğu kişide ama idrar testi 2 3 Gün daha geç çıkıyor

T.c biraz zor canım ya, kıbrısta evimin dibinde tüp bebek kıbrısın en iyisi H.İ.T merkezi var burdan elim boş dönersem ilerleyen aylarda bir de orda denerim 5 nin euro biraz pahalı ama ne yapayım. Bir kere daha burda denerim ya da daha doğrusu sebebini araştırtırım, dna hasar testi- histeroskopi gibi şeyler. Evet çok su içiyorum canım ama sabah idrarıyla da yaptım yok bişey.
İnşallah senin tutmuştur birtanem İnşallah🤲 çok yoruldun sende🌷
Test sonucun ne zaman çıkacak?
5 bin euro ya burada 3 kere yaparsın 🤪 Adana'ya bizim dr a gel hatta gel bizde kal. Ev bile tutsan daha ucuza gelir. Histeroskopi olacaksan da buraya gel lütfen..

Arkadaşlar ben sebepsiz infertiliden tedavi görüyorum. En son gittiğim doktor bana ilaç kullanımı önerdi ama kistim olduğu için 2-3 ay bekledik bu ay erken yumurtladığım için erken regl oldum kontrole gittim kisti atmışım doktorum bana klomen yazmış bana dedi ki regl sonu kullanmaya başla 5 gün kullan sonraki 10 gün de bol ilişkide bulun adet olursan gel olmazsan gebelik takibi yaparız dedi. Burada bi çok konuda şunu okudum yumurta takibi yapılması gerekiyormuş bana doktorum öyle bişey demedi. Bi de ben de her ay kist oluşuyor. İlaç bittiğin de doktor çağırmasa bile ben gitsem mi kontrole kafam çok karışık şu an. Yeniden kist oluşumla diye de korkuyorum çünkü uzun süre o kist benden gitmiyor 😕
Ben de klomen kullandım, Reglin ilk kanamalı günü ultrasonda yumurtalarına bakıyor, bu yumurtalar minik daha. 4. günden 8. gün de dahil hapları kullanıyorsun. ertesi günü doktor tekrar ultrason kontrolünde yumurtaların büyümüş mü ona bakıyor ki genelde 2 yumurta büyümüş, çatlamaya hazır hale geliyor. O zaman doktor çatlamayı garanti altına almak için iğne veriyor evde sen kendin göbekten yapıyorsun. İğne vermezse çatlama olmayadabilir kist oluşur. Çoğu kist reglle gider ama sende bayağı zor gidiyormuş. Bu yüzden doktorların çoğu iğne verir. Doktorunuzla tekrar konuşsanız daha sağlıklı olur sanki, kontrolleri artırıp iğne vermesi daha mantıklı...

Ben de klomen kullandım, Reglin ilk kanamalı günü ultrasonda yumurtalarına bakıyor, bu yumurtalar minik daha. 4. günden 8. gün de dahil hapları kullanıyorsun. ertesi günü doktor tekrar ultrason kontrolünde yumurtaların büyümüş mü ona bakıyor ki genelde 2 yumurta büyümüş, çatlamaya hazır hale geliyor. O zaman doktor çatlamayı garanti altına almak için iğne veriyor evde sen kendin göbekten yapıyorsun. İğne vermezse çatlama olmayadabilir kist oluşur. Çoğu kist reglle gider ama sende bayağı zor gidiyormuş. Bu yüzden doktorların çoğu iğne verir. Doktorunuzla tekrar konuşsanız daha sağlıklı olur sanki, kontrolleri artırıp iğne vermesi daha mantıklı...
İlk kez kullanacağım için süreç nasıl işliyor bilmiyorum. Sorun şu ki benim doktorum gel yumurta takibi yapıcam falan demedi iğneden hiç bahsetmedi. Kurduğu cümle “adet olursan gel kontrol edelim eğer adet olmazsan da gebelik takibi yaparız” dedi. Burada okudum tecrübesi olan kişiler sağolsun yardımcı oldu.size de teşekkür ederim bilgilendirdiğiniz için 🙂

İlk kez kullanacağım için süreç nasıl işliyor bilmiyorum. Sorun şu ki benim doktorum gel yumurta takibi yapıcam falan demedi iğneden hiç bahsetmedi. Kurduğu cümle “adet olursan gel kontrol edelim eğer adet olmazsan da gebelik takibi yaparız” dedi. Burada okudum tecrübesi olan kişiler sağolsun yardımcı oldu.size de teşekkür ederim bilgilendirdiğiniz için 🙂
Rica ederim, doktorun bunları bilmesi gerekiyor... Gelişen yumurtalar çatlamazsa kist yapar acı verir daha büyük sıkıntılar oluşturur.. Siz arayın yumurta takibi isteyin. Yapmıyorsa ben güvenmem gerçekten.. başka dr mu yok yapacak.

Rica ederim, doktorun bunları bilmesi gerekiyor... Gelişen yumurtalar çatlamazsa kist yapar acı verir daha büyük sıkıntılar oluşturur.. Siz arayın yumurta takibi isteyin. Yapmıyorsa ben güvenmem gerçekten.. başka dr mu yok yapacak.
Ben ona ilk gittiğim de yumurta takibi yaptırmak istiyorum dedim. Hiçbir cevap vermedi yumurta büyümüş mü durum nasıl falan. Kistin var git sonraki ay gel dedi. Gerçekten çok sinirim bozuldu şu an ne umutlarla aldım ilacı.

5 bin euro ya burada 3 kere yaparsın 🤪 Adana'ya bizim dr a gel hatta gel bizde kal. Ev bile tutsan daha ucuza gelir. Histeroskopi olacaksan da buraya gel lütfen..
Ayy canım Allah razı olsun 🌷🌷 böyle söylemen yeterli. Kısmet bakalım zaman ne gösterecek. Hakkımızda hayırlısı olsun.
Bebeğini sağlıcakla kucağına alıp doya doya koklarsın inşallah 🙏🙏🧿🧿

Yok kuzum, birsey vermedi. İki gün sonrasi icin yeniden kan vereceğim ama kanama olabilir dedi. Progesteron un 8 çıkması olumsuz konusturdu iste ama birsey de vermedi ne bileyim
Allah Allah çok ilginç... Pozitifi gördükten sonra bana takviye vs verilmemişti. 2. kez kan alındığı gün hafif kanamam başladı, ogün sonuç çıkmıştı progestan azalmıştı, dr hemen progestan başlattı. Vardır herhalde senin doktorunun bir bildiği kuzum. İnş düzelir.

X