Davranış Bozuklukları Otizm

Çocuğumuzda karşılaştığımız huysuzluk, saldırı, şiddet, içe dönüklük, korkaklık, hiperaktiflik, pasiflik, dikkatsizlik, çevreye uyum, utangaçlık, hırçınlık vs birçok sorununuzun paylaşıldığı konular.
oglunun kelimeleri varmis annesi acildikca artacak merak etme. bizimde insallah. kardes kavgasi bizde de var hatta kizim siz beni sebmiyorsunuz diyor onunla ayri mucadele kucukle ayrı mucadele ver .ama ablalar sayesinde daha cok açılıyor benim oglum beraber resim yapiyorlar oyun oynuyoruz kavga ediyoruz.

Çocuğunuz hiperaktif olduğu için mi siz ismiyle seslenince bakmiyormus o zaman daha önce ki otizm teşhisi yanlış bir teşhismis demi

Çocuğunuz hiperaktif olduğu için mi siz ismiyle seslenince bakmiyormus o zaman daha önce ki otizm teşhisi yanlış bir teşhismis demi

Bu hanimefendi siteye girmiyor keske baksalar size bilgi verip yardimci olsalar
Bende melodiyi merak ediyorum en son biri telefonda konuşmuştu öyle hatırlıyorum oglu ilkokula baslamisti ve gelişmeleri iyi diyordu yanlış hatirliyorsam bilen varsa düzeltsin kaynaştırma olarak başlamıştı sanırım..

Kızlar özel egitime başlarken değerlendirme süreci nasıl oldu sizde bizim iki haftadır değerlendirme sürecinde haftada birer saatten üç saat eğitime başladı yapıp yapamadıkların göre bi program hazirlayacaklarmis
Birde diyaloglu konuşma için dil terapistinden fayda gören oldumu

Hasan Önal a sonuçları gösterdik bugün. B12 iyi dedi, ama vücudu bunu kullanamıyormuş. 5 doz b12 iğne ve D-vit kapsül verdi bir doz. Tabi diyet olmazsa olmazı. Bu diyeti birebir uygulayın iğneleri yaptırın farkı göreceksiniz. hareketleri yavaşlayacak algısı artacak dedi. Diyet yapmaktan korkuyorum. zaten yemek yemiyor çok seçiyor offff

Endişelenme cnm diyetle birlikte çok çocuğun iştahının açıldığını okudum en zoru ılk 10 15 gün diye yaZmışlardı elinde sonunda acıktığında yıyıyecek ınsanın doğası bu bir yere kadar direnebilir açlığa diyete başlayıpta açlıktan ölen çocuk yok sen iradeli ol baştan zor olucak mutlaka

İnşallah canım. Kreş var birde. Haftanın 3 günü öğlene kadar eğitimdeyiz, kreşe nasıl hazırlık yapacağımı düşünüyorum.

Merhaba canım Hasan hocanın başı çok kalabalık oluyor quercetini Kleopat ın oğluna vermemişti unuttu mı yaşı küçüklere vermiyor mu öğrenemedik yazmazsa reçeteye sor mutlaka bi de bakso veriyor bize şasesini verdi onun kapsülü olur mu diye de sor oğlun hap yutabiliyorsa şase formu toz hali yoğurda falan katmak gerekiyor kapsül olursa onu kullanabilirsen daha iyi olur
Bize çok faydalı olduğunu düşünüyorum erken başlasak belki de tamamen normale dönmüştü biz Hasan hocayla tanıştığımızda oğlum 6 yaşındaydı şimdi 7 yaşında geçen bir yılda yol katettik ama takıntı ve kanat çırpmaları arttı
Bu arada İzmir'de adil zorlu ve Hacettepe doktorları da diyet öneriyor Hasan hocaya özgü diil Ankara ve İzmir dekilerin dikkatine
Bi de epeydir okumuyordum pek... birara her yazanın çocuğunun nasıl da aslında otizm olmadığını okumaktan sıkılmıştım isimleri dahi hatırlamıyorum kimse üstüne alınmasın grup otizm grubu konumuz da otizmli çocuklarımız için en iyisini yapma çabalarını paylaşmak olmalı diye düşünüyorum çünkü insanın kendi sıkıntılarını paylaşacak derdini anlayacak insanlara ihtiyacı var buraya da o yüzden yazıyorum uzun süre de o yüzden yazılanları okumadım şimdi ha bi cesaret çocuğum için deyip tekrar başladım zor süreçler yaşadım yaşıyorum affınıza sığınarak bunları yazıyorum iyi akşamlar herkese

Geç kalmışım kuntaycım vermedi mi qercetin size de...

Bi de çok önemli bi mevzu var benim büyük oğlanın lisesinin psikoloğu aradı oğlunuz kaynaştırma gözüküyor RAM a götürüp sildirin dedi RAM a gittik oğlana en son 2009 da rapor almışız adlında kaynaştırma filan da dilmiş ama raporu sildirmemix gerekiyormuş onun için okuldan normal olduğuna dair yazı alıp hastaneye başvurcaz onlar sağlam raporu verecek RAM a götürcez geçmiş raporu silinecekmiş bilginize....

Canım çok teşekkür ederim fakat biz bugün gittik size dün yazmıştım. 3 ay sonra artık gidersem sorarım. Benim oğlumu büyük oğlunuza benzetmiştiniz. Bende sizin küçükle büyüğün karışımı demiştim :)
Bizim olumlu yönleri kadar olumsuz yönleri de arttı. Duraklamalar oluyor fakat öğrendiklerini unutmuyor. Çok hareketli sebepsiz koşar durur. Kelimeler var fakat aşırı sıkıştığında kullanır. 40 aylık olduk zaman ne çabuk geçiyor. Hasan hoca b12 ve d vitamini verdi şimdilik. 4 yaş üstü diye biliyorum ben quercetin ve benzeri ilaçları.

Canim bu diyeti 7 ay yaptim hergun krese de hazirladim orda acikirsa diye hasan bey pek onermiyor ama glutensiz makarna aldim koydum cantasina. Oyle boyle yapiliyor diyet cocuklarda alisiyor. Ogluma da iyi geldigine inaniyorum. Hemde ilk haftasinda iyi geldi. Okudugum kaynaklarda en az 5 ay diyet diyorlardi. Diyeti oglumun saglik sorunlarindan dolayi biraktik ama halen iyi durumda algisi. Yani oyle eskisi gibi degil ilgili ve cogu seyi de anlamaya basladi cok sukur. hala bazi geriliklerimiz devam ediyor tabi. Ama su anki halinden geriledigini farkedersem kesinlikle diyeti yapmaya baslarim tekrardan. Zaten diyetten dolayi beslenme aliskanliklari da degisiyor ekmek yemiyor mesela cok ender. Cikolata filan da istemiyor. Cok yazdim kusura bakma sana destek olmak istedim.

Ne demek!!! çok uzun mu yazdın? Buraya yazmaya, destek olmaya içimizi döküp Bilgi paylaşmaya giriyoruz. Benim günah çıkarmam gerek o zaman. Ne uzun Yazılar yazdım bir bilseniz.

Ben sadece burada veya özel hayatımda etrafımda gördüğüm bazı durumları kabullenemiyorum sanırım. Çocukları normal ya da normale yakın gelişim gösterdiği halde bizden daha fazla olayı abartma eğilimine girip abartan aileler etrafta dolanıyor. Oğlumdan bir yaş küçük çocuk var gittiğim kurumda. Çocuğun net 100 kelimesi var, akranlarıyla oynuyor, oyun kuruyor göz teması sorunsuz. Hatta bana oğlumu şikayet edebilecek kadar iyi. Fakat annesi onca zorluk yaşayan aile arasında bir türlü memnun olamıyor. Ailelere de hak veriyorum çünkü o çocuğu özel eğitime yollayan da bir Psikiyatrist. Yaşıtları kadar iyi konuşamıyor ve bazı ufak tefek takıntıları var diye. Biz ölelim o halde

Son düzenleme:
Senden yasadiklarindan ögrenecek seylerimiz var senin sayende inanmayarak gittim hasan onal a. Diyeti sayende yaptim fayda da girdum mesela. Bunu da unutma gonlumuzdesin canim benim

Senden yasadiklarindan ögrenecek seylerimiz var senin sayende inanmayarak gittim hasan onal a. Diyeti sayende yaptim fayda da girdum mesela. Bunu da unutma gonlumuzdesin canim benim
Sağol kleopat yaşamasaydık iyiydi ama yaşadık, yaşıyoruz....
düşünüyorum sıkıntı çekmek insanları olgunlaştırmasa peygamberimiz yetim ve öksüz büyümezdi zaten hayat kısa başımıza bi sıkıntı geldi ve bununla birilerine faydalı olduysam çok sevinirim
Kuntaycım benim oğlum ekmek makarna patates üçlemesinde yaşıyordu ilk çok bocaladı 2 kilo verdi tabii küçücük çocukta 2 kilo çok belli oluyor ama eski performansını yakaladı zamanla verdiği kiloları aldı canım kleopat ın dediği gibi alışıyorlar
Yalnız bu yıl ben okula yollamadım okul çok sıkıntı çünkü hergün pasta hergün doğumgünü. Evde kaldı oyun merkezine götürüyoruz hemen her gün eve hoca geliyor okuma dersi alıyor harf öğrensin diye bence diyet yapacaksa oyun grubuna falan gitsin okul çok yıpratıyor

Ya evet yasamasaydik bunlari keske. Aptal saptal seyleri sorun etseydik de cocuklarimizla sinanmasaydik keske iste ben de zaman zaman dusuyorum karamsarliga. Bazende daha agir engelli analar ne yapsin diyorum utaniyirum dusunduklerimden iste herkesin derdi kendine.

Merhaba çocuğunuz kaç yasındaydi bu mesajı yazdiginizda

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…