Davranış Bozuklukları Otizm

Çocuğumuzda karşılaştığımız huysuzluk, saldırı, şiddet, içe dönüklük, korkaklık, hiperaktiflik, pasiflik, dikkatsizlik, çevreye uyum, utangaçlık, hırçınlık vs birçok sorununuzun paylaşıldığı konular.
Haklısın yeterki davranış problemi olmasın geç yapsın geç öğrensin elbet yaşıtlarına yetişecek gelişim geriliği diyor bizim hoca inşallah öyledir arayı kapatırız inşallah

Bizde bir ay haftasonu eğitime gittik aynı bu tarz olmuştu eğitim bile demiyorum oyun terapisi sizin eğitimci nerede belki aynı yerdir

Her ihtimale karsi psikiyatriye gitmenizde fayda var. Insallah sandiginiz gibi bi durum yoktur.

Merhaba arkadaşlar biz ikidir eğitime gidiyoruz ilk gün ergoterapi çok güzel geçti ikincisi masa başıydı normal olarak durmadı daha iki yaşında ikizinizde götürsem o da durmazdı çok takılmadım evde inanılmaz ilgi alaka arttı bütün aile seferber oldu nerdeyse olumlu gelişmeler var bence azda olsa göz teması arttı yolum uzun biliyorum dün parkta teyzenin biri sevdi onu önce teyzeye baktı gülümsedi sonra bana baktı çok mutlu oldum bir kitap edindim bilenler vardır muhakkak riskli bebekler ve küçük çocuklar için etkinlikler diye çok faydalı şüpheleri olan annelere tavsiye ederim çok işlevsel evde vakit geçirirken nasıl iletişim kurmamız gerekir çok net anlatıyor

Merhaba size özellikle yazmak istedim bence bebeğinizde bir şey yok özelikle bu kadar tepki veren bir bebek masallah inanın birşey yok 2 çocuk büyüttüm hatta oğlum otizmli diye çok az ağladım buraya yazdım ama 4 yaşına girecek cin gibi bir oğlum var hatta bazen ogrettigimi 1 gün sonra unuttu sonra bir anda hepsini tekrar yaptı sevgiler

Kızım hakkında fikirlerinizi paylaşırmışsınız lütfen 23aylık seslendiğimde bakıyor göz TEMA'sı kuruyor nene mama dede baba hecelemeleri var anlamsız ben gülünce gülüyor kızıdıgımı bakışlarımdan anlıyor ama işaret parmağını kullanmıyor beni çekiyor komut almamız otur gel hayır al ver koş yat dışında yok söylediklerimin çocuğunu anlamıyor ama anladıklarıda var.takıntısı yok tekrar eden hareketi yok.8 aylıktan itibaren 18 aylık olana kadar çok yoğun televizyona maruz kaldı.sıcak kanlı kucağa alınmayı seven bir çocuk çok endişeleniyorum doktorlar gelişim geriliği diyor benim gibi çocugunda benzer bir durum yaşayan varmı otizmden şüphesi içimi yiyip bitiriyor

Ikisininde belirtileri ayni ve ikisi icinde ayni yolda gideceksiniz. Cok agir otizm olmadigi kesin. Atlatilma ihtimaliniz ve umudunuz var cok sukur. Bir senedir bu islerdeyiz kimse kesin otizm tanisi koymadi zaten 4 yasina kadar da soyleyemiyolarmis hepsinin belirtileri benzer oldugu icin. Siz icinizi ferah tutun ve cocugunuzun elinden tutup farki kapatmaya calisin. Yoksa ne kadar dusunsenizde isin icinden cikamazsiniz. Otizm deseler de yapacaginiz degisik bisey yok cunku.

haklısınız eğitime başladı hocasıda çok tipik bir gelişim geriliği dedi yaşıtlarını yakalar diyor.sizin çocugunuz kaç yaşında

haklısınız eğitime başladı hocasıda çok tipik bir gelişim geriliği dedi yaşıtlarını yakalar diyor.sizin çocugunuz kaç yaşında
3 yasinda 2 yasindan beri ozel egitime gidiyoruz. Bizede yaygin gelisimsel bozukluk ve atipik otizm yazdilar raporuna. 4 yasinda yenilenecek raporu. Gelismelerimiz var cok sukur ama konusmamiz yok hala. Cocuklarla ayni otamda kalamazdi su an duruyor yanlarinda. Ama hala oyun oynamiyor kendi takiliyor en fazla onlari izliyor. Insallah siz daha cabuk atlatirsiniz.

İnşallah canım benim hepimizin evladı atlatır inşallah.ben umudumu kaybetmiyorum daha çok küçükler.benim kızım bir aydır eğitim anlıyo ama masa başı veya öğretime dayalı bir eğitim almıyor rehabilitasyona götürmüyorum hocamız 17 yıllık bir özel eğitimci atölyesini kurmuş bir seans içinde duyu bütünleme floortime ve anat baniel metodu birlikte ugluyor göz temasında belirgin artış oldu bide dikkati çok dağalır uzun süre oturup oyun oynamazdı şuan son bi kaç derstir 20 dakika hocasıyla yerde oyun oynuyor.çok tipik bir gelişim geriliği kitap gibi tam karşılıgı dedi geçen ders.ama bişey farketmiyor önemli olan nasıl gelişim göstereceği.sizin eğitimler nasıl oluyor.?

Masa basindada oynuyolar yerde hali serip arabada suruyolar ayna karsisinda cocuk sarkilariyla agzini burnunu ogretiyor bazen top oynuyorlar bazen de alip spor yaptiriyor kosu bandinda yurutuyor degisiyor hep. Ilk 2 ay agladi.sonra al ver gibi basit komutlari ogretti oyuncaklarini koydurup cikarttirdi. Zamanla degisiyor tabi. Mesela trafik isiklarini ogretmis oyun halisinda araba surerek. Ben bilmiyodum bir gun trafik isiklarina bakip guldu takip etti. Sordum ben ogrettim dedi. Cok mutlu oldu.

Benim oğlum 1 hafta sonra 37 aylık olacak. Çok eksiğimiz var. Haftada 1 özel eğitim haftanın 5 günü kres şeklinde tempo devam ediyor. Buara çok hastalandi oyuzden herşey sekteye uğradı ama toparlama sürecine girdik çok şükür. İyileşince daha ağırlık vereceğiz. Akılları birseylere erdikce eğitim daha zor oluyor. Oyuzden küçükken bir eksiklik tespit ediyorsanız hemen halletmeye çalışın bence

Haklısınız küçükken önüne geçmek en önemlisi benim kızım 23 aylık hocası çok memnun durumundan iki yıllık eğitimle atlatacagına inanıyor bizde kreşe gidiyoruz beş yarım gün eğitimde çocukların bir kırılma noktası oluyormu.? atak yapdıkları?

merhaba beyzaelif merak etme burdaki butun cocuklar hep iyi oldu olacakta sen elinden geleni yapiyorsun aradaki farkta kapanacaktir. her cocugun atak donemi var erkek cocuklarina 3 yas deniyor .bizde 23 ayligiz konusma gecikmemiz var tembellik cok var 4.5 yasinda bir ablamiz var. komsumun 2.5 yasinda bir kizi var gecen gun konustuk kizi 2 yasindayken anne demeye baslamis su bile istemeyi bilmezdi diyor suan konusmasi tam anlasilir degil ama konusuyor cok icine kapanik bir cocuk ama akranlarindan bilissel anlamda cok önde merak etme hepsi açılacak zamanla sabirla senin kizinda gunden gune acilacak 2 yila kalmadan arayi kapatir merak etme

İnşallah canım evet biliyorum buradakiben çoğu cocuk atşattı ve ben gerçekten buradaki çoğu çocuğun otizm olmadığını düşünüyorum ben hocam geçen gün bana beyza otizm değil ama otizm olmamasıda kendi kendine son sürat gelişmesini gerektirmiyor dedi.ayrıca bu kadar artan otizm değil gelişimsel yetersizlikler çok çok arttı dedi.bizimkiler belki geç açılacak geç gelişecek ama olacak Allah'ın izniyle.birçok otizm hikayeleri okudum gerçekten farklı.bizimkilerin gelişim geriliği var ama mucizede beklememek lazım bizim hocamız okul zamanına kadar yaşıtlarını tam anlamıyla yakalar dedi

her cocuk farklı tanisi olsun olmasin. kizim anasinifina gidiyor sinifindaki cocuklar cok farkli okul basarisi da benim icin kriter degil ben ilkokulda cok tutuktum okumayi sokemedim teyzem ve dayım ogretmendi onlar ogretti okuldaki ogretmenim cok ilgilenmezdi.teyzem her cocuk farkli donemde acilir der bazisi ilkokul da digeri lisede axilir ben lisede acilmistim. buna ragmen cok iyi yerlere gelir dedigum ogrencim meslek sahibi olamadi okumaz dedigim ogrenci eczaci oldu karsima cikti der. mühim olan davranis bozuklugu olmasin .

Haklısın en önemlisi davranışında problem olmasın gerisi zaten gelir öyle böyle hangi çocuk konuşmamış hangisi anlamamış inşallah düzelcekler inşallah

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…