Davranış Bozuklukları Otizm

Çocuğumuzda karşılaştığımız huysuzluk, saldırı, şiddet, içe dönüklük, korkaklık, hiperaktiflik, pasiflik, dikkatsizlik, çevreye uyum, utangaçlık, hırçınlık vs birçok sorununuzun paylaşıldığı konular.
benim çok sorunlu geçti o yüzden böle düşünüyorum psikolojik olarak çökmüştüm erken dönem 2kere kesem açıldı suyu boşaldı dr kalbi durmadan almam dedi ama yaşamasıda mucize olur dedi almadı allah okadar büyükki her gittiğimde kesesinin biraz daha dolduğunu gördü dr çok şaşırdı gerçekten benim oğlum bir mucize bebek kaç hastaneye gittiysek alalım dediler benim kendi dr hayır dedi kalbi atıyordu çünkü birinde 3.5 aylık öbüründede 4.5 aylık filandı suyum patladığında ozaman doğsa yaşamazdı bile ama o hayata sımsıkı tutundu ve 7aylık doğdu 4gün küvözde kaldı allah ne isterse o olur oğlumda allahın bana hediyesi çok akıllı maşallah zekası yerinde beterin beteri var daha kötü bişeyde olabilirdi biz oğlumla neleri aşmadıkki bunuda aşıcaz inş.

bu ağlamalar normaldir üzülmeyin hormonlardan dolayı birde fazla okumayın böle yazıları etkilenmeyin allah sağlıkla kucağınıza almayı nasip etsin bebeklerinizi amin canım amin

gerçekten mucize.yiyecek ekmeği varmış derler ya allah ın hediyesi oğlunuz maşallah.inşallah aşıcaksınız inanıyorum rabbim yardımcınız olsun inşallah.

selam nasılsınız canım sıkkın bu günlerde yine deprosyandayım sanırım yazdıklarınıza bakıp çıkıyorum herkese sevgiler

gerçekten mucize.yiyecek ekmeği varmış derler ya allah ın hediyesi oğlunuz maşallah.inşallah aşıcaksınız inanıyorum rabbim yardımcınız olsun inşallah.
bende buna inanıyorum inanç olmasaydı bu kadar kolay katlanamazdım bunca şeye amin sizde sağlıkla alın bebeklerinizi kucağınıza ne güzel bir kız bir erkek bi kerede :emir_bebek::emir_bebek:

bende buna inanıyorum inanç olmasaydı bu kadar kolay katlanamazdım bunca şeye amin sizde sağlıkla alın bebeklerinizi kucağınıza ne güzel bir kız bir erkek bi kerede :emir_bebek::emir_bebek:

hı hı evet rabbim nasip ederse bi kızım bi oğlum olcak ama o kadar çok zorlanıyorum ki ikiz gebelik her yiğidin harcı değilmiş diyorum ya gerçekten :S

daralıyroum sürekli artık nefes sorunu yaşıyorum.bel kasık sırt ağrısı.biri sağda biri solda.oğlanın kafası yukarıda sağda kız solda kafası aşşağıda ama oğlan beni çok zorluyor sıkıntı yaşıyorum :KK43:

hayırlı ve sağlıklı bir şekilde kucağıma alıyım eli ayağı düzgün aklı zekası yerinde olsun başka birşey istemiyorum

çok çok dualar istiyorum sizden hayırlı ve sağlıklı bir şekilde evlatlarımı kucağıma alayım.onlara birşey olacak diye korkuyorum.hele birde dr. risklerden bahsedince üzülüyorum.ama yiyecek ekmekleri var ise diyorum rabbime emanet ediyorum.

ne oldu canım yaa okulla ilgilimi durmuyormu oğlun nasıl

okul şimdilik iyi gidiyor çok şükü:nazar:r öğretmen iyi diyor hep böyle devam etsin allahım nolur..annanemi kaybettim geçen hafta vefat etti çok seviyordum ölmeden bir gün önce telde konuştuk anjio olmuştu geliyorum sana dedim gelme çocuk üşür yağmur yağıyo ben iyiyim dedi ertesi sabah öldü vicdan azabı duyuyorum şimdi niye gitmedim diye cenazesini yıkarken bende annemle girdim şimdi gözümün önünden gitmiyo hiç elim ayağam tutmuyo hep onu düşünüyorum

selam kızlarr uzun aradan sonra kavustum şükür pc çöktü yenı oldu daha güzel gelişmelere cok sevındım benım oglanda hıc konusuyo demeye gelmıy bırden susuverıyo :KK43: üzüyo benı anne pepe diyodu şimdi demıyo abov dıyo Allahım hiç susmasın ananesıne göndercem yarın 2 hafta burda canı cok sıkıldı degısıklık ıyı gelır umarım ama ben nasıl dayanacagım bılmıyorum Masumcum Allah rahmet eylesin gene son kez konusmussun canım üzme kendını ölümlü dünya işte hersey boş aslında

okul şimdilik iyi gidiyor çok şükü:nazar:r öğretmen iyi diyor hep böyle devam etsin allahım nolur..annanemi kaybettim geçen hafta vefat etti çok seviyordum ölmeden bir gün önce telde konuştuk anjio olmuştu geliyorum sana dedim gelme çocuk üşür yağmur yağıyo ben iyiyim dedi ertesi sabah öldü vicdan azabı duyuyorum şimdi niye gitmedim diye cenazesini yıkarken bende annemle girdim şimdi gözümün önünden gitmiyo hiç elim ayağam tutmuyo hep onu düşünüyorum

canım allah rahmet eylesin nur içinde yatsın napalım artık sırası gelen gidiyor diyorum bu sene okadar çok alıştımki artık biliyosun 2halamda aynı gün vefat etti birde yakın bi akrabamız ben tatildeyken vefat etmiş şimdide amcam belki demiş drlar annemi kaybedicektim nerdeyse herşey bizler için hiç olmazsa konuşabilmişsin üzülme canım oğlunun adapte olmasına sevindim inş hep böyle devam eder

kızlar ya bırde sey sorcaktım size bizim arkadasın oglu var kekelıyor dıye özel egıtıme gıdıyo devlet karsılıyormus rama gıttık dıyo bende gıtsem rama anlatsam dırek rapor cıkarmı yoksa önce psikiyatrı raporumu gerekıyo

kızlar ya bırde sey sorcaktım size bizim arkadasın oglu var kekelıyor dıye özel egıtıme gıdıyo devlet karsılıyormus rama gıttık dıyo bende gıtsem rama anlatsam dırek rapor cıkarmı yoksa önce psikiyatrı raporumu gerekıyo

kekemelik için rapor vermezler bence sanmıyorum kekemelik ile konuşma terapistleri ilgileniyo oda ücretli bizim okuldada var isteyen ücret verip gidiyor...rama gidip randevu alabilirsin onlar test yapıyormuş testin sonucuna göre sorun varsa doktora onlarda yönlendiriyorlarmış özel eğitime gerek var diye

bizim burda dilkom falan yok ondanmı özel egıtıme gıdıyo anlamadımkı cocugunda baska bişiyyi yok davranısları normal bende sasırdım

selam kızlarr uzun aradan sonra kavustum şükür pc çöktü yenı oldu daha güzel gelişmelere cok sevındım benım oglanda hıc konusuyo demeye gelmıy bırden susuverıyo :KK43: üzüyo benı anne pepe diyodu şimdi demıyo abov dıyo Allahım hiç susmasın ananesıne göndercem yarın 2 hafta burda canı cok sıkıldı degısıklık ıyı gelır umarım ama ben nasıl dayanacagım bılmıyorum Masumcum Allah rahmet eylesin gene son kez konusmussun canım üzme kendını ölümlü dünya işte hersey boş aslında

canım allah rahmet eylesin nur içinde yatsın napalım artık sırası gelen gidiyor diyorum bu sene okadar çok alıştımki artık biliyosun 2halamda aynı gün vefat etti birde yakın bi akrabamız ben tatildeyken vefat etmiş şimdide amcam belki demiş drlar annemi kaybedicektim nerdeyse herşey bizler için hiç olmazsa konuşabilmişsin üzülme canım oğlunun adapte olmasına sevindim inş hep böyle devam eder

allah razı olsun arkadaşlar bu dünya gerçekten boş nazdencim allah annene sifa versin..kızıldeniz oğluna nazarmı değdi canım biriktiriyordur belkide oğlum şiir ezberlemiş okulda tatlı tatlı bir okuyuşu varki sormayın atatürk şampiyon diyo nerden duyduysa şiirimiz

ATATÜR YOKTU
DÜŞMANLAR ÇOKTU
ATATÜRK GELDİ
DÜŞMANLARI YENDİEn Büyük TÜRKİYEEn Büyük TÜRKİYEEn Büyük TÜRKİYE

allah razı olsun arkadaşlar bu dünya gerçekten boş nazdencim allah annene sifa versin..kızıldeniz oğluna nazarmı değdi canım biriktiriyordur belkide oğlum şiir ezberlemiş okulda tatlı tatlı bir okuyuşu varki sormayın atatürk şampiyon diyo nerden duyduysa şiirimiz

ATATÜR YOKTU
DÜŞMANLAR ÇOKTU
ATATÜRK GELDİ
DÜŞMANLARI YENDİEn Büyük TÜRKİYEEn Büyük TÜRKİYEEn Büyük TÜRKİYE

:KK9::KK9::KK9::KK9::KK9::nazar::nazar::nazar::nazar::nazar::nazar:

arkadaşlar hepinize iyi geceler öncelikle..benim dünya tatlısı bir yeğenim var 3.5 yaşında ancak onda bir takım değişiklikler sezinleyip bir uzmana gösterdik..bu çok ünlü prof bize çocukta otizm olmadığını sadece damlacıklar bulunduğunu söyleyp geri gönderdi....özel eğitime başladık ancak pedagog yaklaşık bir yıldır çalışıyoruz ama ben ondan çok şey beklediğim halde az aşama kaydettik demez mi..bir de farklı bir uzmana gidin belki dikkat dağınıklığı için ilaç önerir dedi...tabii kardeşim çok üzgün,ben de yankı yazgan a götürelim deneyelim istedim,siz bu hekim hakkında neler duydunuz<<<<<<<<<<<<<<<**bu otizm değil ama o yelpazede duram bir çocuk diye tabir etmeleri bizi üzüyor...yani henüz bir ad konmadı bu duruma...biz de çaresiz kaldık açıkçası...

ne gibi sikayetlerı var canım damlacık ne demek kı ılk defa duydum ben benım oglusada şimdilik uyaran eksıklıgı dedıler ama benım ıcım hıc rahat degıl kasımda kontrolü benım oglanda göz teması var ısmıne bakıyo kısa komutlar (kalk uyu yat otur al ver ) yapıyo ama uzunları yapmıyo bıde konusmuyo 31 aylık oldu içim içimi yiyor bişiyler var ama bende anlayamıyorum

arkadaşlar hepinize iyi geceler öncelikle..benim dünya tatlısı bir yeğenim var 3.5 yaşında ancak onda bir takım değişiklikler sezinleyip bir uzmana gösterdik..bu çok ünlü prof bize çocukta otizm olmadığını sadece damlacıklar bulunduğunu söyleyp geri gönderdi....özel eğitime başladık ancak pedagog yaklaşık bir yıldır çalışıyoruz ama ben ondan çok şey beklediğim halde az aşama kaydettik demez mi..bir de farklı bir uzmana gidin belki dikkat dağınıklığı için ilaç önerir dedi...tabii kardeşim çok üzgün,ben de yankı yazgan a götürelim deneyelim istedim,siz bu hekim hakkında neler duydunuz<<<<<<<<<<<<<<<**bu otizm değil ama o yelpazede duram bir çocuk diye tabir etmeleri bizi üzüyor...yani henüz bir ad konmadı bu duruma...biz de çaresiz kaldık açıkçası...

yankı yazgan çok değerli bir doktor oğluma ilk teşhis konulduğunda birisi bize tavsiye etti ulaşamadık ama kendisine randevuları 1 yıl doluydu ve seansları çok pahalı

canım yeğenim konuşamıyor,eliyle işaret ediyor bir de aç kelimesini ğrenmiş herşeyi aç diyerek yaptırmaya çalışıyor..göz teması var ama çok değil..fakat sevdiği bir oyunu oynarken kovalamaca gözlerinin içine bakıyor gülerek ....basit komutları yerine getiriyor,bizimle dalga gecer gibi inatlaşıyor gülerek özellikle istedğimiz bazı şeyleri yapmıyor..sosyal diil,yaşıtlarıyla değil de 9-10 yas grubu çocuklarla oynamak istiyor:dr tipik otizmli bir çocuk diil ama damlacıklar halinde çok az belirtiler taşıyo özel eğitimle düzelir demişti

X