Davranış Bozuklukları Otizm

Çocuğumuzda karşılaştığımız huysuzluk, saldırı, şiddet, içe dönüklük, korkaklık, hiperaktiflik, pasiflik, dikkatsizlik, çevreye uyum, utangaçlık, hırçınlık vs birçok sorununuzun paylaşıldığı konular.
MERHABA GUZEL ANNELER:) BU SUPHELER ICIME DUSELI 3 BUCUK AY OLDU.. YAVRUM DA ILERLEMELER BAYA OLDU.. DIYET VITAMIN TAKVIYESI VE 2 GUN KRESLE DEVAM.EDIYORUZ.. ISARET EDIYOR AMA ELIYLE PARMAGIYLA DEGIL .. YAPMAMI ISTEDI SEYLERI GETIRIP IHG YAPIYOR BALONU SISIR KOPUKTEN BALON YAP OYUNCAGUMI AC GIBI GELIYOR VE MASUM MASUM BAKIYOR IHGG YAPIYOR.. AMA BU DA ILETISIM.. SOYLENENLERI ANLIYOR SOZEL OLARAK COK COK DEGIL AMA KAPIYI KAPAT ISIGI KAPAT BEZI COPE AT SUNU BANA VER GIBI.. ISARET PARMAGIYLA YAPMASI GERRKEN OYUNLARI 3 PARMAGIYLA YAPIYOR ..ARABA OTOBUS MUNUBUS BIP.BIP YAPARIZ HANI YUZUMUZDE O UC PARMAGIYLA SADECE YANAGINA VE BURNUMA YAPIYOR. BIR BIR BIR YAPICANCA YINE OYLE.. DENGELI YURUYOR EGILIP KALKIP TUVALET POZIZYONUNDA OTURUYOR .. INSANLARI COCUKLARI SEVIYOR AMA HALA ONLARIN DIKKATINI CEKMEYE CALISMIYOR..ONLAR SEVERSE GULUYOR.. FANTAZI OYUN ICIN DAHA ERKEN AMA BEN YAPINCA ODA BEBEGE SU VERIYOR YEMEK VERIYOR.. HIC OTURMUYOR ELINDE SALLANAN BISEYLE ODADAN ODAYA YURUYOR KULAKLIK TESBIH GIBI... ELLERINI KASMASI BAYA BAYA BAYAAAAA BI GECTI BAZEN HAFTADA IKI UC KEZ GORUYORUM. DIYET VE VITAMINLER BAYA ISE YARADI GIBI.. HALA TEK KELIME YOK SICAGA KA DIYOR HAYVAN GORUNCE GEAA GIBI BISEY O KADAR .
.... IYI OLACAK INSALLAH INANIYORUM ... HEPINIZE SABIR VE MUTLULUKLAR DILERIM ..ARAMIZA YENI KATILAN ARKADASLARA ONCE METABOLIZMA UZMANI SONRA NOROLOG SONRA PSIKOLOG ONERIYORUM SONDAN BASLAMAYIN LUTFEN..ILGI SEVGI RELAX MUTLU ANNE BABA ..COCUGA GUVENDIGUNUZI VE SEVGIDIGINIZI HISSETTIRIN... VEEEEE EMIN OLUNKI EGER GOZ TEMASI KISITLIDA OLSA VARSA COK COK COK BUYUK SANSINIZ VAR... IYILESECEKLER BASKA CARELERI YOK BIZIM GIBI INATCI ANNELERI VAR KACIS YOK KUZULAR ...EMIN OLUN YAKINDA BUGUNLER GECECEK.. 3 BUCUK AY ONCEKI HALIMI GORSEYDINIZ ACIRDINIZ.. SIMDI BAKIN GECTI HERGUN BIRAZ DAHA IYILESIYOR... YAKINDA HERSEY GECECEK INANIN... HEPINIZI YUREGINIZDEN OPUYORUM HADI UYUYUN ALLAH VAR GAM YOK... ONLAR BIZIM DEGIL ALLAHIN O YARATTIGINI UNUTUP BI KENARA ATARMI HIC..

Merhaba deneyimli annelerden yardim istiyorum. Daha önce yazmiştim yaklaşık 1 ay önce teşhis aldik. Oğlum şuanda 22 aylik. Komut alma ve taklit becerileri maşallah iyi durumda ama işaret etmiyor inatla. Ben bu inatçı sipaya işaret etmeyi nasil öğretebilirim? Acele etme daha çok yeni diyor eğitmenler ama potansiyeli olan bir çocuk ve vakit kaybetmek istemiyorum. Bana tavsiyeleriniz olursa çok sevinirim

Merhaba deneyimli annelerden yardim istiyorum. Daha önce yazmiştim yaklaşık 1 ay önce teşhis aldik. Oğlum şuanda 22 aylik. Komut alma ve taklit becerileri maşallah iyi durumda ama işaret etmiyor inatla. Ben bu inatçı sipaya işaret etmeyi nasil öğretebilirim? Acele etme daha çok yeni diyor eğitmenler ama potansiyeli olan bir çocuk ve vakit kaybetmek istemiyorum. Bana tavsiyeleriniz olursa çok sevinirim

Oglum 28 aylık hala yapmiyor bi ara yapti ama su an yok. ogretiyorum elimle parmagini tutup yapiyorum henuz ogrenmedi yinede yilmadan yapiyorum. Ornegin parmagini tutup avizeyi gosteriyorum ışık diyorum. Bir keresinde kendi kendine ısık gorunce ışık dedi ama bi daha demedi. Zor öğreniyolar ve durmadan tekrar etmek gerek.

Oglum 28 aylık hala yapmiyor bi ara yapti ama su an yok. ogretiyorum elimle parmagini tutup yapiyorum henuz ogrenmedi yinede yilmadan yapiyorum. Ornegin parmagini tutup avizeyi gosteriyorum ışık diyorum. Bir keresinde kendi kendine ısık gorunce ışık dedi ama bi daha demedi. Zor öğreniyolar ve durmadan tekrar etmek gerek.
Ne kadar zamandir eğitim aliyorsunuz? Teşekkür ederim cevabiniz için, bende hep kendim işaret ediyorum artik onun elini tutarak yaptirmayi deneyeyim bende. İnşallah hepimizin yavrulari iyileşecek akranlarini yakalayacak gelişme gösterecekler.

Ne kadar zamandir eğitim aliyorsunuz? Teşekkür ederim cevabiniz için, bende hep kendim işaret ediyorum artik onun elini tutarak yaptirmayi deneyeyim bende. İnşallah hepimizin yavrulari iyileşecek akranlarini yakalayacak gelişme gösterecekler.
Kasimda basladik. Ilk 1.5 ay agladı hep cok verimsiz gecti. Simdi iyi alısti artik. Bence de hepsi duzelecek belki biseyler kalcak takinti gibi belkide kalmayacak ama iyilesicekler buna canı gonulden inaniyorum. Allah hepimize saglik sabir versin. Guclu olmaliyiz ki evlatlarimiza faydamiz olsun

kızlar merhaba..ben özel eğitim okulunda psikolojik danışmanım..bu başlığı görünca kayıtsız kalamadım..soracağınız ya da danışacağınız şeyler olursa seve seve yardımcı olurum..
Aradan cok uzun zaman olmus ama bu yazinizi gorunce sormak istedin umarim ilgilenirsiniz. Bir kac gundur kafamdan atamiyorum bu dusunceyi oglum 10 aylik olacak bir kac gune genel olarak bisey yok gibi ama bazi hareketleri beni suphelendiriyor. Yurtfisinda yasadigim icin burda ha deyince doktora goturmeside bir hayli zor. Genel olarak anlatcak olursam ilk sikinti 6 aylikken basladi asla goz temasi kurmuyodu onu guldursem bile baska yere bakip guluyordu adinada asla tepki vermiyodum ama suan adinada tepki veriyor eger biseyle cok mesgul degilse bir kerede donip bakiyor ve goz temasi yakindanda uzaktanda kuruyor. Kafami uzatinca kafama carptiriyor kafasini tos oynuyoruz cak yapinca elini getiriyor oyuncaklariyla gayet guzel oynur ama bu aralar en zevk aldigi halkalari yere atiyor halka donerek uzaklasiyor o emekleyip halkayi aliyor ve birdaha atiyor bu sekilde surekli oynuyor ama baska oynadigi seylerde var cee ee oyununu biyerden saklanip cikarak oynuyoruz cok guluyo cok huzursuz bi cocuk degil insanlara aglayarak tepkiler vermiyo yuzlerine dokunup gulumduyo disarda huzursuz degil ortam degisiklikleri onu bozmuyo yemesi gayet iyi gece uykulari sikintili saat basi uyanip bi yudum su icip uyuyo tekrar ama bunun yaninda gel gel tel sarar bye bye opucuk istedigi biseyi gosterme yok bi ara kendice aaa uuu diye konusmasi var ama heceleme durumu yok ama asil beni endiselendiren yemek yerken iki kasik arasinda bileklerini donduruyor surekli yada yerde yuzu koyun yatarken bi anda gobek ustunde durup ellerini ve ayaklarini cirpiyo genelde heyecanli veya Sevinirken yapsada ortada bisi yokkende yaptigi oluyor 10 aya girmemize ragmen ayaklarinin uzerine nadir basiyo genelde basmak istemiyo ve bastigindada cogunlukla parmak ucu oluyor desteksiz oturuyor ama hala emeklerken oturma durumuna gecmiyor tv reklam bi sure kitleniyor sonra bi yandan oynayip bi yandan izliyor otizm olabilirmi diye suphe var icimde bu konuda bana yardim ederseniz cok ama cok sevinirim

Aradan cok uzun zaman olmus ama bu yazinizi gorunce sormak istedin umarim ilgilenirsiniz. Bir kac gundur kafamdan atamiyorum bu dusunceyi oglum 10 aylik olacak bir kac gune genel olarak bisey yok gibi ama bazi hareketleri beni suphelendiriyor. Yurtfisinda yasadigim icin burda ha deyince doktora goturmeside bir hayli zor. Genel olarak anlatcak olursam ilk sikinti 6 aylikken basladi asla goz temasi kurmuyodu onu guldursem bile baska yere bakip guluyordu adinada asla tepki vermiyodum ama suan adinada tepki veriyor eger biseyle cok mesgul degilse bir kerede donip bakiyor ve goz temasi yakindanda uzaktanda kuruyor. Kafami uzatinca kafama carptiriyor kafasini tos oynuyoruz cak yapinca elini getiriyor oyuncaklariyla gayet guzel oynur ama bu aralar en zevk aldigi halkalari yere atiyor halka donerek uzaklasiyor o emekleyip halkayi aliyor ve birdaha atiyor bu sekilde surekli oynuyor ama baska oynadigi seylerde var cee ee oyununu biyerden saklanip cikarak oynuyoruz cok guluyo cok huzursuz bi cocuk degil insanlara aglayarak tepkiler vermiyo yuzlerine dokunup gulumduyo disarda huzursuz degil ortam degisiklikleri onu bozmuyo yemesi gayet iyi gece uykulari sikintili saat basi uyanip bi yudum su icip uyuyo tekrar ama bunun yaninda gel gel tel sarar bye bye opucuk istedigi biseyi gosterme yok bi ara kendice aaa uuu diye konusmasi var ama heceleme durumu yok ama asil beni endiselendiren yemek yerken iki kasik arasinda bileklerini donduruyor surekli yada yerde yuzu koyun yatarken bi anda gobek ustunde durup ellerini ve ayaklarini cirpiyo genelde heyecanli veya Sevinirken yapsada ortada bisi yokkende yaptigi oluyor 10 aya girmemize ragmen ayaklarinin uzerine nadir basiyo genelde basmak istemiyo ve bastigindada cogunlukla parmak ucu oluyor desteksiz oturuyor ama hala emeklerken oturma durumuna gecmiyor tv reklam bi sure kitleniyor sonra bi yandan oynayip bi yandan izliyor otizm olabilirmi diye suphe var icimde bu konuda bana yardim ederseniz cok ama cok sevinirim
Öncelikle sizi takdir ettim ne kadar dikkatlisiniz ben oğlumu 21-22 aya kadar bişey farketmedim zamsn zamsn bu çocuk niye hep kendi halinde takılıyor desem de göz teması Ve ismini bakmada problem olmadığı için hiç
Otizm aklıma gelmedi bi gün bir akrabam sanki bizimle çok alakadar değil dedi kendi hakinde dddi o gün işgillendim böyle oldu aradan aylar geçti şu an o günlere göre çok yol katetti.
Şu an önünüzde önemli günler var işaret etme 18 aya kadar beklenebilir ama bu konuda yetkin
Çocuk psikiyatrları 12-15 ay arası işaret etmeyi bekliyorlar onum duşunda anlamlı 3-4 kelime söylemesini bekliyorlar ortak dikkate önem veriyorlar . Size yardımcı olmak isterim ama İnan'ın çok küçük onunla hep oynayın göz teması kurarak . Küçük motor Ve büyük motor gelişimine dikkat edin bu Aya göre ne yapması gerekiyorsa . Duyularını açın yaz mevsimine doğru gidiyoruz bol
Bol su oyunları kum oyunları oynatın çoçuğunuzda korktuğunuz gibi bir durum olmasa dahi bunlar gelişim için önemli .

Öncelikle sizi takdir ettim ne kadar dikkatlisiniz ben oğlumu 21-22 aya kadar bişey farketmedim zamsn zamsn bu çocuk niye hep kendi halinde takılıyor desem de göz teması Ve ismini bakmada problem olmadığı için hiç
Otizm aklıma gelmedi bi gün bir akrabam sanki bizimle çok alakadar değil dedi kendi hakinde dddi o gün işgillendim böyle oldu aradan aylar geçti şu an o günlere göre çok yol katetti.
Şu an önünüzde önemli günler var işaret etme 18 aya kadar beklenebilir ama bu konuda yetkin
Çocuk psikiyatrları 12-15 ay arası işaret etmeyi bekliyorlar onum duşunda anlamlı 3-4 kelime söylemesini bekliyorlar ortak dikkate önem veriyorlar . Size yardımcı olmak isterim ama İnan'ın çok küçük onunla hep oynayın göz teması kurarak . Küçük motor Ve büyük motor gelişimine dikkat edin bu Aya göre ne yapması gerekiyorsa . Duyularını açın yaz mevsimine doğru gidiyoruz bol
Bol su oyunları kum oyunları oynatın çoçuğunuzda korktuğunuz gibi bir durum olmasa dahi bunlar gelişim için önemli .

Aslinda dikkat bazen iyi bazen kotu insani paranoyakta yapabiliyor. Yurtdisinda yasiyorum ve cok yanlis ve zor dogum gecirdim ama allaha sukurler olsjn bebegimi saglikla kucagima aldim. Dogum sonrasi hatalar yuzunden ameliyat oldum belime civi takildi anlicaginiz hala etkisinde oldugum bi durum o yuzdende hep aklimda bu dogumdan kaynakli oglusumda bi sikinti oldumu sorusu veni dikkate yoneltti ama bi artik geceleri uyutmamaya basladi beni tecrubelerinizi anlatirsaniz banada bende ayazda bunlara dikkat ederim sizce bosunami kuruntu yapiyorum yada daha nelere dikkat etmem gerekiyo mesela ayazda kendi kendine oynayan bir cocuk ama yanina yabanci biri yaklastimi doner bakr gulumser elini yuzune uzatir yada evde bizle oynadigi oyunlarda var top atmak gibi yada saatlerce gulmelerimiz gibi bu bi kistasmidir yani

Merhabalar kızlar,
Beni bekleyen arkadaşlar vardı onlar için yazıyorum gittik dün Hasan önal hoca ya
İlk gittiğimizde diyet yapalım mı demiştim dur bakalım demişti oğlanın durumu da fena değil demişti o da aksine şirin şirin gülümsemişti ben otizmli değilim der gibi tek numaramız sevimliliğimix
Neyse değerlere baktı methionin / ???? Bişey oranı öyle olmucakmış bu beyinde ciddi karışıklık yaparmış halbuki bu değerlere Cem kınacı ve başka bir metabplizma dr normal demişti
Zaten diyettteydik kitaba göre ama acil başka bi diyete başlıyoruz bu daha katı hiç karbonhidrat almıcaz pirinç be patates de Yok artık peynir ve ev yapımı yoğurt serbest süt Yok sadece glütensiz ekmek var et ve et suyu çorbayla beslemeye çalışıcaz hergün bi havuç ya da kabak Yicek valla zor bi diyet
Bi de bi toz şase var bi de b12 iğneleri haftada bir bir ay boyunca.. herkes normal dedi tahlillere kızlar meğerse beyninde karışıklık yapıyormuş methioninin bilmemneye oranı böyle olmamalıymış kızlar şaştım kaldım
Yandaki sekreter dedi ki her yerden hasta geliyor fayda oluyo mu dedim diyeti uygularsan fayda görürsün dedi paylaşayım dedim hoşçakalın kızlar kolay gelsin hepimize

Merhabalar kızlar,
Beni bekleyen arkadaşlar vardı onlar için yazıyorum gittik dün Hasan önal hoca ya
İlk gittiğimizde diyet yapalım mı demiştim dur bakalım demişti oğlanın durumu da fena değil demişti o da aksine şirin şirin gülümsemişti ben otizmli değilim der gibi tek numaramız sevimliliğimix
Neyse değerlere baktı methionin / ???? Bişey oranı öyle olmucakmış bu beyinde ciddi karışıklık yaparmış halbuki bu değerlere Cem kınacı ve başka bir metabplizma dr normal demişti
Zaten diyettteydik kitaba göre ama acil başka bi diyete başlıyoruz bu daha katı hiç karbonhidrat almıcaz pirinç be patates de Yok artık peynir ve ev yapımı yoğurt serbest süt Yok sadece glütensiz ekmek var et ve et suyu çorbayla beslemeye çalışıcaz hergün bi havuç ya da kabak Yicek valla zor bi diyet
Bi de bi toz şase var bi de b12 iğneleri haftada bir bir ay boyunca.. herkes normal dedi tahlillere kızlar meğerse beyninde karışıklık yapıyormuş methioninin bilmemneye oranı böyle olmamalıymış kızlar şaştım kaldım
Yandaki sekreter dedi ki her yerden hasta geliyor fayda oluyo mu dedim diyeti uygularsan fayda görürsün dedi paylaşayım dedim hoşçakalın kızlar kolay gelsin hepimize
O hormonu ilk defa duydum ben de sasirdim. ama şaseleri duymustum. Onları kullandıktan sonra ciddi düzelmeler gören bir otizmli cocugun hikayesini okumustum. İnsallah sizde fayda görürsünüz. Hatirladigim kadariyla cok kucuk cocuklara verilmiyodu. 4 yas ustuydu.

Merhabalar kızlar,
Cok rica ediyorum arkadasim bana bi cevap ver. Interneti alt ust ettim herkes farkli seyler yazmis.
Bu hasan hocaya bu sonuclari almak icin kac kez gittin? Kac hafta surdu? Once baska doktora gidip sevk mi aldin?
Yurtdisindayim sadece 2 haftaligina turkiyeye gelecegim. Benim hasan hocaya gitmem icin ne yapmam lazimm
Allah rizasi icin bi acik bilgiye ihtiyacim var.

Cok rica ediyorum arkadasim bana bi cevap ver. Interneti alt ust ettim herkes farkli seyler yazmis.
Bu hasan hocaya bu sonuclari almak icin kac kez gittin? Kac hafta surdu? Once baska doktora gidip sevk mi aldin?
Yurtdisindayim sadece 2 haftaligina turkiyeye gelecegim. Benim hasan hocaya gitmem icin ne yapmam lazimm
Allah rizasi icin bi acik bilgiye ihtiyacim var.
Canım şöyle yurtdışındakiler için açık kontenjanı oluyo galiba eski yazılarda vardı bulabilirsin sabahtan gidip barkod alıp sıraya giriyorsun kanı da aynı gün alıyorlar ama eeg mr vs ister mi bilmiyorum çocuğu bi kez götürüyorsun o gün kan alınıyor dış laboratuvara gidenler de olduğu için bir iki hafta içinde çıkıyor sonuç sonuç göstermeye çocuksuz gidiyorsun Kanuni sultan Süleyman eğitim ve araştırma hastanesinden çalıştığım günlere bakın öyle gelin sonuç göstermeye demişti o sitede doktorun poliklinikte olduğu günler yazılı onun poliklinikte olduğu senin de Türkiye de olduğun ilk gün gidersin Allah yardımcın olsun

Alla
Merhabalar kızlar,
Yandaki sekreter dedi ki her yerden hasta geliyor fayda oluyo mu dedim diyeti uygularsan fayda görürsün dedi paylaşayım dedim hoşçakalın kızlar kolay gelsin hepimize[/QUOTE
Canım inşallah fayda görürsün.Sorunun ne olduğunu öğrendin en azından.Diyetle mi düzelirmiş bu değerler sadece.Bir de birinin n normal dediğini diğeri normal bulmuyor.Allah hepimizin yardımcısı olsun

Canım şöyle yurtdışındakiler için açık kontenjanı oluyo galiba eski yazılarda vardı bulabilirsin sabahtan gidip barkod alıp sıraya giriyorsun kanı da aynı gün alıyorlar ama eeg mr vs ister mi bilmiyorum çocuğu bi kez götürüyorsun o gün kan alınıyor dış laboratuvara gidenler de olduğu için bir iki hafta içinde çıkıyor sonuç sonuç göstermeye çocuksuz gidiyorsun Kanuni sultan Süleyman eğitim ve araştırma hastanesinden çalıştığım günlere bakın öyle gelin sonuç göstermeye demişti o sitede doktorun poliklinikte olduğu günler yazılı onun poliklinikte olduğu senin de Türkiye de olduğun ilk gün gidersin Allah yardımcın olsun
O kontenjan kalkti diye okudum bir yerde.
Once normal doktordan sevk almadan direk mi kanuniye gidecegiz?
Cok tesekkur ederim

Buradaki annelerin hiçbiri bu konuda uzman değiller ama hepsi kendi çocuğu üzerinde ihtisas yaptılar çocuğunuzda otizm var mı yok mu evet hepimizin ilk olarak büyük bir acıyla kendimize sorduğu soru bu . Ama zamanla çocuğumuz geliştikçe otizm yada değil bu durumdan bir çıkış ışığı görünce artık daha Ne yapabiliriz e dönüyor bu soru . Ben de zor bir ilk emzirme dönemi yaşadım lohusalıığım kesinlikle benden kaynaklanmayan sebeplerden dolayı çok kötü geçti ve belki de oğluma tam olarak kendimi veremedim bunun bazen sebep olduğunu düşünsem de artık sebepleri kendime sormayalı da çok oldu oğlumun her yeni
Öğrendiği şey her cümlesi her sorusu beni kötü günlerimden çıkardı
Siz şakın paranoya yapmayın benim oğluma İstanbul daki en iyi3 çocuk psikiyatrından biri sadece konuşma gecikmesi dddi ama brnim oğlum otizm belirtileri gösteren otizmin yelpazesinde olan bir çocuk yada çocuktu mu demeliyim henüz buna tam emin değilim . SiZe şunu söyleyeyim kendinizi yıpratmayın çoçuğunuzun her hareketine anlam yüklemeyin bu kendiniZi üZmekten başka işe yaramaz ben 1 yıl önceki halime göre 5 yaş yaşlandım kendimi bıraktım biz iyi olmalıyız ki onlar da iyi
Olsun benim oğlumla sağolsun teyzesi de çok ilgilendi ve kreş kreş kreş bu en önemli kazanç.
Konuşma önce davranışla başlar ona iki elini açarak nerede yapmayı karnınızı ovalayarak acıktın mı ellerinizi sanki yapmur yağıyormuşcasına hareket ettirerek yağmur yağıyor demeniz bunları da özel eğitimci yazılarından okudum Ve benim bir Yakınım özel eğitimci o kendi doğal gelişimli çoçuğuna bu şekilde öğretiyor çocuk 22 aylık bilmediği şey Yok . Sizin çoçuğunuz küçük Ve hiçbir şeyden emin olamazsınız Allahım korktuğumuzdan emin kılmasın sevgiler

slm ii geceler 4 yaşındaki atipik otizm oğlum için İstanbul ataşehir yakınlarında kreş bakıyorum şimdi bi kreşe gidiyor fakat yeterince ilgilenmiyolar ve yarım gün tutuyolar oğlumu psikiyatrisi tüm gün bakın dedi bildiğiniz varmı bu taraflarda bi kreşş yardımcı olursanız sevinirim herkesin kuzusuna rabbim sağlık sıhhat versin inşallah öneclikle biz annelere meleklerimizin bizelere ihtiyacı var

hasan önala 2 hafta önce gittik önce yeşil alan açtırıyoruz herhangibir devlet hastanesinden sonrada 182 den randevu alıyorsunuz genelde ayın ortasında randevu sayfası açılıyormuş kazein ve glüten diyeti yapıyoruz farklılık göz teması çok fazlalaştı

slm ii geceler 4 yaşındaki atipik otizm oğlum için İstanbul ataşehir yakınlarında kreş bakıyorum şimdi bi kreşe gidiyor fakat yeterince ilgilenmiyolar ve yarım gün tutuyolar oğlumu psikiyatrisi tüm gün bakın dedi bildiğiniz varmı bu taraflarda bi kreşş yardımcı olursanız sevinirim herkesin kuzusuna rabbim sağlık sıhhat versin inşallah öneclikle biz annelere meleklerimizin bizelere ihtiyacı var
Geçmiş olsun canım biz Avrupa yakasındayız karşıyı bilmiyorum sma ilgilenmek şart video görüntülerini istemek yuva sahibiyle konuşmak laxım çünkü bizimkiler konuşamıyor ne yaşadıklarını bilebilmemiz çok mümkün değil rabbim iyi insanlarla karşılaştırsın

X