Davranış Bozuklukları Otizm

Çocuğumuzda karşılaştığımız huysuzluk, saldırı, şiddet, içe dönüklük, korkaklık, hiperaktiflik, pasiflik, dikkatsizlik, çevreye uyum, utangaçlık, hırçınlık vs birçok sorununuzun paylaşıldığı konular.
EVET KIZLAR DAHA NÖROLOG GÖRMEDI ZATEN YİĞİDİ 19 UNDA GIDICEZ ASISTAN RUTIN OLAN TAHLILLERI ISTEDI O ZATEN KONUSMA GERILIGI DIYE TANI KOYDU OTİZME BENZEMIYO DEDI AMA masumcum özlüyoruz ama senı

EVET KIZLAR DAHA NÖROLOG GÖRMEDI ZATEN YİĞİDİ 19 UNDA GIDICEZ ASISTAN RUTIN OLAN TAHLILLERI ISTEDI O ZATEN KONUSMA GERILIGI DIYE TANI KOYDU OTİZME BENZEMIYO DEDI AMA masumcum özlüyoruz ama senı

konuşur üzülme susturamazsın seninki seninde dediğin gibi biraz yanlız kalmış konuşma geriliği içinde eğitim aldırabilirsin hele bi nörolog görsünde bülbül gibi şakıycak inş allahında izniyle olmayacak hiçbişey yok hayatta çokmasum cum evet yokluğun hissediliyor biran önce geri dön lütfen

nihayet bütün tahlil sonuçlarımızı tamamladık şimdide göstermek kaldı bakalım ne diyecek dr merakla bekliyoruz

selamlarnasılsınız bakalım ben söylemiştim ya canım sıkkın dı biraz halada iyi sayılmam arkadaşlar hayırlısı artıkonun dışında oğlum çok iyi gün geçtikçe konuşması algılaması artıyo çok kibar birde oğlum herkese teşekkür ediyo evimize gelenlere güle güle selam söyle afiyet olsun diyo evde ambalajı kapalı çikolata kek vs bulunca bize getirip anneciğim babacığım size kek getirdim süprizzz diyo tabi bunların çoğunu cailo dan öğrendi sağolsunbeni resim çekiyo şakacıktan çektim anne çok komiksin hadi gülümse diyo ben bütün gün poz veriyorummelodicim tahlil sonuçlarınızı bende merakla bekliyorum güzel haberlerle gel inşallah
kızıldenizcimmelodi çok haklı sonra susturamıycaksın oğlunu biliyomusun otizim belirtisi yok demiş ama asistan demiş sen yine uzmana git canım vakit kaybetme ne kadar erken o kadar iyi ama oğlum konuşmuycak diye üzülüp harap etme kendini ben çok yıprattım kendimi şimdi onların acısını çekiyorum sinir sistemim alt üst olmuş

hepinizz çok özelll annlersinizzz hepinizz den allah razı olsunn, otizim lii tüm anne ve çoçuklarına şifa versin rabimm

hepinizz çok özelll annlersinizzz hepinizz den allah razı olsunn, otizim lii tüm anne ve çoçuklarına şifa versin rabimm

çok teşekkür ederiz canım ilgilendiğin iki satırda olsun bişeyler yazdığın için amin canım amin çoğunlukla şöle bi uğrayıp gidiyolar koca sitede sanki iki üç kişiyiz

canın neden sıkılıyor bilsek belki bi yardımımız dokunur anlatmak istersen özel değilse tabiki senin oğlan ne zaman başlamıştı konuşmaya anlamlı cümleler kurmaya pazartesi yada salı gidicez bakalım hayırlısı inş bişey çıkmaz bana sanki bişeyler var gibi geldi bu metabolizmadan aldığımız kanda birde adli tıpa verdiğimiz idrarda sanki bişeyler var gibi geldi bazıları ortalamaya göre düşük bazıları yüksek geldi bana ama en iyi cvp için beklemek zorundayız bakalım dr ne diycek

selam kızlar evet gün yaklastıkca heyecan artıyo bende dünya işte böyle ugraslarla akıp gıdecek bilecik devamlı sallanıyo depremden dolayı cok hassaslastım 2.5 lik depremı bıle duyuyorum cok kötü Allahım göstermesın bıdaha kımseye deprem. melodicim cok arada fark yoksa normalınden doktorlar kaale almıyo 2-3 sayılık oynamalar olablıyor şimdiden üzme tatlı canını. masumcum canım annelık işte hersey evham bana bugune adar kımse demedı otizme benzıyo dıye ben netten arastır arastır böle oldum :) oglum artık ılk anlamlı kelımesını yaptı hitti (bitti) dıyo hemde öle herseye demıyo mesela meyve suyu içiyo içince hitti kıtap sayfası cevırıyo arada sayıda sayıyo bitince hitti diyo ama bana cok düşkünleşti kucagıma bı cocuk alsam aglıyo küsüyo oyuncaklarınıda tanıyo bırı alsa gene baslıyo aglamaya sonra alıyo getırıyo bana verıyo sadece işaret parmagını kulanmıyo hala benım elımı kullanıyo ama kıtap bakarken kullanıyo resımlere işaret parmagıyla gösterıyo ama ıhtıyacını benım elımle hayırlısı bakalım masumcum hayat cok kısacanım hiç bişey için kendını sıkma boşver akısına bırak. masallah oglusuna bu arada özle egıtıme gıdıyomu hala

selam canım teşekkür ederim ama benim geçmişten yaşanan şeyler zaten kendimi biliyorum ve arada böyle duygu değişikliği yaşıyorum nasıl desem geçmişi düşününce hatırlayınca dengem bozuluyo.oğlum geçen yıldan beri konuşuyor ama tam uzun cümleler kurmaya bu yeni yılda başladı tahl,l sonuçlarınızı çok merak ediyorumm canım tertemiz çıksın inşallah...

canım çok geçmiş olsun allah yaşatmasın tekrar benim oğlumda ilk zamanlarda bitti ye tiii diyıdu mama tiii diyodu fua ti su fuydu :))oyuncaklarını sahip çıkması çok güzel işaret parmağını kullanmayı evde ben öğrettim öğretmen bile şaşırmıştı ben onun işaret parmağını tuttum kitap okrken resimleri gösterdim bide allah bir yaptırdım allah bir yap diyodum işaret parmağını kaldırıyodu :))dolaptan bişey işterse senin elini kullanırsa sen hemen onun parmağını tut böyle gösterelim de:))özel eğitime devam canım iyki var öğretmenlermiiz allah razı olsun onlardan

Son düzenleme:

slm canım hayırlı haberlerle gelirsin inş deprem evet çok ürkütüyor geçmiş olsun allah bi daha yaşatmasın ama malesef alışmak zorundayız deprem kuşağında yaşıyoruz evet fazla farkları önemsemiyolar benimkide tiii diyordu şimdi bitti diyor ilk defa bugün su dedi inanamadık ne kadar sevinmişsindir tahmin ederim benimkide paylaşmıyor oyuncaklarını geçen parkta bi çocuk nasıl ağlıyor vermedi ağlattı çocuğu benimkide benim parmağımı kullanıyor ama çokmasumun dediği gibi bende onun parmağını tutup göstermesini sağlıyorum bide renklerle ilgili bi kitap aldım 4ana rengi öğrenmişti zaten bende geri kalanları öğretiyorum hatta öğrendi bazılarını öğretmenimize süpriz yapıcaz salı günü

selam kızlar bugun doktora gıttık doktor yiğidi muayene ettı dedıgınız gıbı MR a gerek yok dedı EEG cekıldı doktor otizm ve atipik otizm bulgusu yok dedı direk bizi dilkoma yönlendırecektı beni biraz evhamlı görünce eeg istedi bakalım hayırlısı kızlar :)

aslında eeg yede gerek yok ama istiyo doktorlar bişey olmamasına otizim olmamasına çook sevindim canım gözün aydın diyeyim o zaman telaşa gerek yok sorun olmadığına göre oğlunda güzel güzel başlar konuşmaya

çok sevindim canım gözün aydın

cok sagolun kızlar Allah razı olsun zaten motor gelişimleri yasına uygun cıktı ınce motor kaba motor dil gelişimi 17 aylık cıktı ama ozaman yiğit hiç bişiy demıyodu şimbi hitti (bitti) atti (attı) hadı baybay HA BA BA diyo cok şükür ama keci orda hiç durmadı hatta yiğit diyom cektı gıttı bakmadı normalde bakıyo genelde ögretmenı de dedı mesela yiğit deyınce bakıyo dıye EEG de Allhtan uyudu ben beklemıyodum uyucanı Allahım yardım etti kucagımda cektıler sedyeye bırakırsam uyanma ıhtımalı copktu tehlıkeye atamadım D:

ya kizlar cok korkuyorum bana bi fikir verin kafayi yiycem simdi sürekli netten arastirmaya calisiyorum bir cikar yol bulmak icin.
bizim hikaye su:
oglum 21 aylik.
simdiye kadar herseyi normaldi. Insanlarla ilgili.sesine tepki verir. bisey yap deyince genelde isine gelirse yapar. Anlar. Cok tv izlettim
Ama
konusmasi 4-5 kelime söylüyor. Sanki ilk daha iyiydi geriledi gibi geliyor bana
-Bazen bazi seylere asiri heyecan yapiyor. böyle nefesini alip tutup kendini SIKIYor. ayni hareketi ben yaptim kafamin arkasi agridi.
-Mutlu oldugunda kosup oynarken ellerini hafif kanat gibi cirparak kosar bazen
-Birde biseyi istediginde bizim elimizi alip götürüp yaptiriyor bize. Ama kitapta biseyi soracagi zaman isaret parmagini uzatabiliyor.

Bu tuahf süpheli davranislari benim beynimi cürütücek. otizm belirtilerine baktim aralarinda bazisi var.belirti lerde Elektronik esyalarada ilgili olurmus. elektrik süpürgesi, cep telefonu filan.. benimkide süpürgeyi ben acinca ilgilenir.

Gecen ay nörolojiye gittim. anlattim.doktor anlattiklarina bakarsak otizm baslangici olabilir bakalim dedi. psikologa yolladi. oda test yapti yani gelisimini sordu. Sonuc olarak normal baslangic yok dediler. krese ver tv izletme dediler. sürekli insanlarla olsun dedi yinede.

Ama gelin görünki bu hareketleri var. Icim hic rahat degil. Allahim sürekli cocugu gözlüyorum .baskalarina bakiyormu onu yapiyormu bunu yapiyormu diye. offf.doktora gidene kadar icim icimi yiyecek.
bana bi fikir verin nolur yaa

meleodicim tahlil sonuçlarınızı gösterdinizmi doktora ne dediler kaç gündür aklımdasın yazamdım gitti bir şuraya

canım biz doktor değiliz nihayetinde ama yardımcı olmak isteriz elbette...şimdi ismi ile çağarınca tepki veriyomu onu çağarınca yanına geliyormu göz teması varmı bunları gözetmiştir zaten doktor anlatıklarına bakılırsa otizim belirtileri gösteriyor ama daha çok küçük zamanla kaybolabilir 4.5 kelime konuşuyor demişsin doktor başlangıç yok demiş ama banada hemen demediler 3 ü gittiğimde demişti doktor sana bi tavsiyede bulunucam oturduğunuz muhitte rehabitilasyon merkezleri vardır mutlaka bunların içinnde en iyisi olanı araştırman ve oğlun için randevu alman onlar onlar ımeız diye bir rapor hazırlıyorlar çocukla vakit geçirip bulguları inceliycekler sen o raporla doktora bile gitsen daha erken yol almış olucaksın ben öyle yapmıştım ve tanıyı almam çok kolay oldu

Son düzenleme:
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…