Otelde izolasyon odası

Paranızla gitmişsiniz sonuçta başka odada kalmak hakkınız. Herkes çok bunaldı korksa da gitmiş olabilir yani. Ama ben olsam odamı değiştirirdim. Rahat edemezdim.

Vereceklermiş yeni oda
En azından bir aksiyon almışlar, güzel.
Bu arada ben olsam rahatsız olmazdım, sonuçta odasında duran adamdan bulaşacak değil bana. Ama o tatile para verip gittiniz, huzurla tatil yapmak istiyorsunuz; eğer yapılabilecek bir değişim vs varsa istemek en doğal hakkınız.

Öyle oturup oturup da biri bir konu açsa da klavyeden öyle bilmişlik taslasam da günlük hayatta kimseye diyemediğim şeylerin hırsını burda konu açanlardan çıkarsam diye pusu da bekleyen bazı zavallılar var burda
Yazık zavallısınız
Konuyu nereye çeksem nasıl çeksem de egom tatmin olsa diye kıvranıp durduğunuz nasıl da belli oluyor farkında değilsiniz

Adinizin hakkını vermişsiniz :)

Bu korona ilk çıktığı zamanlar bizim üst kattaki komşuya bulaşmış. Evinde karantinada duruyordu. Ben balkon ve camlara çıkamıyordum o da balkona çıkarsa başımdan aşağıya virüs düşer diye🤣🤣🤣
Şimdi saçma geliyor da o zamanlar mantıklı geliyordu🤣
Ne kadar psikolojimizi bozmuş. Ben de geçen yıl pencereleri falan açamıyordum bir ara. Sanki hava kirlenmiş her yerinde virüs var gibi geliyordu 🤦🏼‍♀️.

Öyle oturup oturup da biri bir konu açsa da klavyeden öyle bilmişlik taslasam da günlük hayatta kimseye diyemediğim şeylerin hırsını burda konu açanlardan çıkarsam diye pusu da bekleyen bazı zavallılar var burda
Yazık zavallısınız
Konuyu nereye çeksem nasıl çeksem de egom tatmin olsa diye kıvranıp durduğunuz nasıl da belli oluyor farkında değilsiniz

Yok artık abartmayın

ee ortalıktaki diğer insanlarda hatta garsonlarda, görevlilerde olmadığının garantisi var mı ?
covid testini bulan adam testinin %100 doğru sonuç vermediğini söylüyor yahu, kimde var kimde yok bilemeyiz. zaten bu yüzden kalabalıklara karışmayın diyorlar ya.
yani tatile gidip bu riski peşinen almış oluyorsunuz, izolasyondakilerin alt katta olmasını büyütmek bence fazla.
çok rahatsızsanız, işletme de saygılı bir yerse farklı oda verirler, ki zaten değiştiricez demişler.

konu buradakilerin suspusluğunaa nerden geldi anlayamadım.

Yazık zavallısınız
Peki nasıl cevaplar duymayı istersiniz mesela ? Sizi destekleyen , oteli ve personeli kötüleyip arkalarında topa tutmayı mı ? Siz alt kattaki otel misafirlerinin karantinada olduğunu ve bunun normal olup olmadığını ve size bulaşma olasılığının olup olmadığını sormuşsunuz anladığım kadarıyla . Ozaman söyle cevap vereyim , otel degil nerde olursanız olun siz dikkatli olduğunuz sürece size bulaşmaz . Yada buluşacağı varsa en güvenilir yerde bile bulaşır . İnsanlar zaten odada karantinada virüs sizin kata hangi yolla transfer olabilir sizce ?

Ben hicbir şey demedim ama merak ettiğim bir şey var burda bilmiş cevap verenlerin günlük hayatta suspus olduğunu nerden cikariyorsunuz. Gelen geçen aynı tezi yazıyor. Böyle bir deney yapılmış, sonuçlar ortaya çıkarılmış da benim mı haberim yok.

günlük hayatta çatır çutur verdiğim cevapları burada yazsam her gün ban yerim yahu ben :) sırf sitede takılma hakkım elimde kalsın diye cevaplarım naif mesela benim.

Sizinle aynı odada yaşamadıkları sürece bir sıkıntı olmaz diye düşünüyorum.
Buna ek olarak ; ben asıl dışardaki insanlardan korkuyorum. Millet corona olduğunu bile bile beş vesaitle şehri geziyor, düğünlere gidiyor, taziyelere katılıyor. Karantinadakilerden değil, karantinada olmayan gamsızlardan korkmalıyız bence.

Otel çalışanıyım. Bizimki butik otel olduğu için 1 tane odamız izalosyon odası. Bu kış sadece 1 kişi temaslı olduğu için karantinada kaldı. Odasından çıkması 10 gün boyunca yasaklı. Sonra testini yaptı, ülkesine geri döndü.
Bizde bodrum kat diye bir şey yok. Nasıl ayıralım? Çoğu otelde öyle bir şey olamaz. Tek 1 katıda kapamak maliyet açısından imkansız.
Aynı apartmanda yaşadığım komşum nasıl karantina geçirdiyse oteldeki müşteride aynı şekilde geçirdi. Hastaneye gittiğimde acilde önümde koronalı hasta vardı. İlacını verdiler yolladılar. Korona artık her yerde.
Bununla yaşamaya alışmak zorundaydık. Ben geçen Haziran’dan beri koronanın ortasındayım. Her milletten insan ağırladık. Aman evimden çıkmayayım gibi bir lüksüm olmadı. Bir de bu süreçte tüp bebek tedavisi oldum. Dün telefonuma mesaj geldi, aşı sıram gelmiş. Gebeliğimin 3. Ayı bitince aşımı da olacağım.

Bana biraz tuhaf geldi isteğiniz doğrusu
Yan komşumuz korona olunca başka daire isteyemiyoruz kimseden
Bu da öyle bi şey
Kaldı ki hem alt katınızdalar hem de kapı önünden geçtiğiniz için rahatsız oluyormuşsunuz
Elle tutulur yanı yok isteğinizin

Sizden önce şezlojga uzanan adamın koronalı olmadığından emin misiniz?
Sizden önce masaya oturup yemek yiyen, elini ağzına yüzüne sürdükten sonra sandalyenin kolunu tutan adamın?

Bunları daha çok dert etmelisiniz
Aynen hiçbir belirti vermeyen süper yayicilar var. Hatta kadının biri oteldeki açık büfeden baya bir cok kisiye bulastirdi. Güney kore 31nolu hasta diye arayabilirsin.

X