Otelde izolasyon odası

Öyle oturup oturup da biri bir konu açsa da klavyeden öyle bilmişlik taslasam da günlük hayatta kimseye diyemediğim şeylerin hırsını burda konu açanlardan çıkarsam diye pusu da bekleyen bazı zavallılar var burda
Yazık zavallısınız
Konuyu nereye çeksem nasıl çeksem de egom tatmin olsa diye kıvranıp durduğunuz nasıl da belli oluyor farkında değilsiniz
ne demisler ki? cidden okudum goremedim bu kadar sinirlenecek bir sey.

Apartma hasta olan oluncada kapisindan geciyoruz sonucta.
Kapidan gecerken kimseye bulasmaz da benim anlamadigim otelde kovitli ne ariyor

Hasta insanların kapısının önünden geçmeye bile korkuyorsanız tatile gitmemeniz gerekirdi bence, en azından onlar hasta ve izole edilmiş, peki hasta olup test yaptırmayan ya da belirtisi olduğu halde dısarı çıkmaya sosyallesmeye devam eden asıl tehlike insanlar ne olacak

Hasta insanların kapısının önünden geçmeye bile korkuyorsanız tatile gitmemeniz gerekirdi bence, en azından onlar hasta ve izole edilmiş, peki hasta olup test yaptırmayan ya da belirtisi olduğu halde dısarı çıkmaya sosyallesmeye devam eden asıl tehlike insanlar ne olacak

belki konu sahibinin kendisi de taşıyıcıdır, belki de diğer müşterilerin ona dikkat etmesi lazımdır, bilebilir miyiz ?

Otel gibi işletmelerde covid-19 uygunluk belgesi alındığı için, hastalığı kesinleşen kişilerin sevk edilene kadar sadece bu hasta kişi tarafından kullanılmak üzere bir izolasyon odası belirlenmesi zorunludur. Yani prosedür olarak belirlenmiş bir odadır. Gerçekten pozitif vakaların orada olup izolasyon odasını kullandığını düşünmüyorum.

belki konu sahibinin kendisi de taşıyıcıdır, belki de diğer müşterilerin ona dikkat etmesi lazımdır, bilebilir miyiz ?
Aynen öyle, ben de hasta oldum, aynı dönemde disim kırıldı ve iltihaplandı diye yaşadığım bütün belirtileri dişten dolayı zannedip test yaptırmadım ama o süreçte covid gecirmisim, allahtan halsizdim de evde yattım genelde dısarı cıkacak enerjim yoktu, ama ne evde birine ne ailemden birine gecti şansımıza. Sonrasında antikor testi yaptırınca ortaya çıktı hasta olduğum da. Bilemiyoruz yani hic, izole olanlar en azından izole ediliyor, ama onlar da cok kucuk bir kısım maalesef gercek tehlike izole olmayanlar taşıyıcılar, hasta olduklarının farkında olmayanlar vs

Aynen öyle, ben de hasta oldum, aynı dönemde disim kırıldı ve iltihaplandı diye yaşadığım bütün belirtileri dişten dolayı zannedip test yaptırmadım ama o süreçte covid gecirmisim, allahtan halsizdim de evde yattım genelde dısarı cıkacak enerjim yoktu, ama ne evde birine ne ailemden birine gecti şansımıza. Sonrasında antikor testi yaptırınca ortaya çıktı hasta olduğum da. Bilemiyoruz yani hic, izole olanlar en azından izole ediliyor, ama onlar da cok kucuk bir kısım maalesef gercek tehlike izole olmayanlar taşıyıcılar, hasta olduklarının farkında olmayanlar vs

valla ana kriter temas etmek ama eğer insandaki virüs yükü azsa gerçekten başkasına bulaşmayabiliyor. ama tabi kimse bilemez neyin ne olduğunu. o yüzden mesafe şartı var.
bu konuda da o insanlarla bir temas , mesafe kuralı ihlali olmadığına göre sıkıntı yok. ki zaten otel odayı değiştirmiş.
ben hala derdin ne olduğunu anlamadım kısaca :)

Kovide yakalanınca nasıl ki karantinaya alınıp 10 gün evimizde kalıyorsak,otelde de belirti gösteren varsa ayrı bir yerde izole edilmeleri normal. Ne yapabilirler ki başka ben anlamadım ki zaten muhtemelen prosedür budur. Ha ne kadar kalırlar,nasıl bir yol izliyorlar sonrasinda bilemem ama güvenlik bile var dediniz kapıda,o insanlar sizin için bir tehlike değil bence ki odanızı değiştireceklermiş zaten. Sadece kapılarından geçerek hasta olacağınızı sanmıyorum ama diğer ortak kullanım alanlarında hasta olup belirtisiz atlatan biri yada farkında olup basit semptomlarla" tatile geldim yeaaa şimdi odaya mı kapanacağım" diye düşünen sorumsuzun biri pekala bulaştırabir size. Yaninızdan da geçecektir ,yeri gelecek aynı masa sandalyeyi,şezlongu vs kullanacaksınız yani. Bu dönemde tatile gitmenin böyle riskleri var maalesef.
İyi tatiller.

Birşey olmaz o kadarda abartmayın annem bizle aynı evde kovid kapmadi maskesini hic çıkarmadı maskeyle geçin ordan sağlık çalışanları birebir temas ediyor maskeyle

Tatile gidip bunları düşünmeniz enteresan geldi gerçekten.

Şu an çevrenizdeki bir çok kişi o virüsü taşıyor olabilir. Artık kimse açık bile vermiyor.

Garsonlara 4. günden sonra izin vermeyen patronlar var. Taşıyıcı olarak çalışıyorlar gibi gibi..

Ablam takma kafana ya, atın ölümü arpadan olsun nolacak?
Şaka şaka.
Zaten başka oda vereceklermiş oraya geçersiniz.
Korona olduğu halde dışarıda olan, bakkalda manavda kasapta henüz taşıyıcı olan ama fark etmemiş insan dolu.
Hemen ortaya çıkmaması kötü.

Ne kadar uzakta olmalarını isterdiniz mesela? Kaç metre yada kaç km? İzolasyon odası işte. Kapısından geç git. Alt katında sana ne zararı olabilir? İnsanlar aynı evin içinde farklı odalarda izole oluyorlar normalde. Sizinkisi bir de otel yani

X