Östrojen kaynakli rahim duvari kalinlasmasi-Adet gorememe

Pinarisko

Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
16 Ağustos 2023
34
31
46
Merhaba, 46 yasindayim.Demir eksikligim 1 senedir devam edince doktora gittim. Fazla kanamadan olabilir diye dusunmustum. Rahim kalinligi dediler. Polip de olabilir dendi. Biyopsi yaptim. Östrojen kaynakli rahim duvari kalinlasmasi cikti. Hormon ilaclarinin yan etkisi cok diye herhangi bir ilac vermediler. Cok ciddi bir kalinlik da yok dediler. Her doktor ayri bir sey diyor o da ayri dert. Doktora gitmeden evvel adetlerin 28 gunde bir duzenli olurken, son iki seferdir adet gunleri 24-23 gune dustu. Bu adet gunum 23. gunde cok az kahverengi lekelenme seklinde oldu. İki gundur bunun disinda bir sey yok. Normal adet olamadim. Biyopsiden mi oldu, stresten mi, yoksa menopoz belirtileri mi? 10 gun sonrada rahimden ilacli mr cekilecek. İlk etapta polipten supehelenmislerdi. Biyopsi temiz oysa. Benzer seyleri yasayan varsa paylasirlarsa sevinirim, endiseliyim

Menapoz belirtisi olsa hormon değerlerinizden çıkardı. Size dışarıdan müdahele edildi biyopsi için sonuçta adet düzeniniz bir kaç ay değişebilir bence.

X