ortodonti

enamel82

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
26 Mart 2008
187
0
42
slm arkadaşlar ortodonti hakkında sorularınız olursa elımden geldıgınce yardımcı olmaya çalışırım.herkese guzel gunler dilerim

Son düzenleme:
slm arkadaşlar ortodonti hakkında sorularınız olursa elımden geldıgınce yardımcı olmaya çalışırım.herkese guzel gunler dilerim

a.s.a.s. tşr ederim canım sanada güzel günler dilerim benim kızımda 7 yıldır tedavi görüyo

ortodonti tedavisi için en son yaş kaçtır..oğlumu göndermişti dişçimiz ama henüz gidemedik karizmam bozulacak diyor beyefendi 14 yaşında

miyase sorun ne kızında ortodonti nasıl bir hastalık cahilligimi mazur gör cünki bu konu hakkında hic bir sey bilmiyorum

ortodonti tedavisi için en son yaş kaçtır..oğlumu göndermişti dişçimiz ama henüz gidemedik karizmam bozulacak diyor beyefendi 14 yaşında
canım artık ortodontinin yaşı yok abartmıyorum suan tam 30 yasında da hastam var.yaş konusunda için rahat olsun.yaş sadece şu konuda onemlı çocuğun eğer iskeletsel olarak bır problemı yoksa yanı çenesi aşırı ileride ya da geride ise anca o zaman yaş önemli çunku hasta büyüdüğünde cerrahi olarak bu sorun düzeltilir.ama sorun sadece dişlerinde çapraşıklıksa o zaman yaşın önemi yok

miyase sorun ne kızında ortodonti nasıl bir hastalık cahilligimi mazur gör cünki bu konu hakkında hic bir sey bilmiyorum

slm canım aşk olsun bizde sorun çıkana kadar bilmiyoduk ortadontiyi öğreti hayat dişlerle ilgili teller takılıyo düzene giriyo onun gibi benim kızımın da ön dişi tamamen bi tanes yok 18 yaşına kadar yer tutucu kulanacak artık o zamana kadar sonrada yaptıracaz

Mrhb
BEnim alt dişleirmde çarpılma var
BU 2-3 senedir daha belirgin hale geldi
Daha önce belki bi 6 sene fln oldu
Bir ortodonta gittim
Ama çok öenmli bi eğrilik olmadığını
Kalıcı tel takılırsa diş dipleirmi oynatacağı için şu aşamada gerek olmadığını söyledi
Ondan sonra kendi diş hekimimde aynı düşünceyle hiç müdahale etmiyor o dişlere
Bende hiç birşey yaptıramadım kafamçokkarıştı
Seneler öncesi alt azı dişimi çürükten dolayı dolgu yaptırdım
Sonradan tühledim dolgu yerien çektirseydim dişler kayar yer açılır çarpılanlar düzelirdi diyesırnaşık şey
Üstte dışarıya çıkı bi dişim öyle olmuştu
Çektirdiğim azı dişin yeri kaya kaya kapandı üstten çıkan diş yerleşti
Ama alt dişleirmi böylemi kalmalı hep fisfisfis

Mrhb
BEnim alt dişleirmde çarpılma var
BU 2-3 senedir daha belirgin hale geldi
Daha önce belki bi 6 sene fln oldu
Bir ortodonta gittim
Ama çok öenmli bi eğrilik olmadığını
Kalıcı tel takılırsa diş dipleirmi oynatacağı için şu aşamada gerek olmadığını söyledi
Ondan sonra kendi diş hekimimde aynı düşünceyle hiç müdahale etmiyor o dişlere
Bende hiç birşey yaptıramadım kafamçokkarıştı
Seneler öncesi alt azı dişimi çürükten dolayı dolgu yaptırdım
Sonradan tühledim dolgu yerien çektirseydim dişler kayar yer açılır çarpılanlar düzelirdi diyesırnaşık şey
Üstte dışarıya çıkı bi dişim öyle olmuştu
Çektirdiğim azı dişin yeri kaya kaya kapandı üstten çıkan diş yerleşti
Ama alt dişleirmi böylemi kalmalı hep fisfisfis

canım dığer dış hekımı arkadaslarımın soyledıgı dogru eger alt dişlerinde çaprasıklık az ise inan gerek yok tedaviye.ayrıca alt dişin dolgu yerıne çekım yapılsaydı alt dıslerınde devrılme olur sorun daha çok artardı ınan bana

merhaba benım bi sorum olucak alt cenem ilerıde 23 yasındayım cerrahi bi çozum gerekiyor amelıyat hakkında rısklerı ve amelıyat oncesi ve sonrası tedavisi tek tel mi baska tel dısında tedavi uygulanacak mı suresı ne kadardır yuz yapım cok farklı olur mu cenem ileride rahatsız oluyorum estetık acıdan da guzel olur mu dişlerım birleşmiyor on dişlerımde de yardımcı olursanız sevınırım

iyi akşamlar canım.oncelikle cerrahı öncesı ortodonti tedavi çaprasıklığa veya çenede darlık varsa bu durumlara gore degışır ama ortalama 1.5 sene sürer.ortodonti cerrahı oncesi sadece bır on hazırlıktır.amelıyat sonrası agrı ya da bır surede yemek yemede sorun olabılır.estetık açıdan tabıkı daha ıyı olur ama gerçekten fedakarlık gerektırır bu ışlem yanı gerçekten hazır olmalısın

Merhabalar ben de bişey sormak istiyorum.32 yaşındayım ve üst ön dişlerimde diestema var.Ortodontik tedavi olmak istiyorum.yani sadece aralıkların kapanması için.Aşağı yukarı maliyeti ne olabilir bana.Şimdiden çok teşekkür ederim.
iyi akşamlar ortodontik tedavide size göre sadece diastemalar göze çarpsada biz tüm ağızı bütün olarak göze alıp herseyı duzeltmeye calışıyoruz.o yuzden sabıt tedavı ucretlerı hemen hemen her yerde ortalama aynıdır.

merhabalar.ben 20 yaşındayım ve ortodonti tedavisine başlamak istiyorum.sorum şu.üst damak alt damaktan daha öndeymiş ve bu bende sorun yaratıyo gerçekten rahat olamıyorum.alt çene yapımda dar olduğu için 1 dişim öne kaymış ve o kayan dişin yanındaki diş çekilip tel takılınca o öndeki diş çekilen dişin yerine kayacakmış.tedavim ne kadar sürede biter ve damak problemim için sadece tel yeterli mi yoksa başka bişey takılabilir mi ?en kısa zamanda başlamak istiyorum bende tedaviye ...

merhabalar.ben 20 yaşındayım ve ortodonti tedavisine başlamak istiyorum.sorum şu.üst damak alt damaktan daha öndeymiş ve bu bende sorun yaratıyo gerçekten rahat olamıyorum.alt çene yapımda dar olduğu için 1 dişim öne kaymış ve o kayan dişin yanındaki diş çekilip tel takılınca o öndeki diş çekilen dişin yerine kayacakmış.tedavim ne kadar sürede biter ve damak problemim için sadece tel yeterli mi yoksa başka bişey takılabilir mi ?en kısa zamanda başlamak istiyorum bende tedaviye ...

iyi akşamlar burdan anladıgım kadarıyla evet sabıt tedavı yeterlı olur üst dişlerin ileri oldugu goz onunde bulundurursak çekimli tedavı gerekır buda ortalama 2.5 sürmektedir.

iyi akşamlar teşekkürler yardımcı oldugunuz için ne gıbi fedakarlıktır bunlar ortalama yemek yememde konuşmamı iş hayatımı ne kadar etkıler acık konuşursanız sevınırım bu zorluklar nelerdır anlatırsanız sevınırım bunları duyupta kabul etmek hazır olmak benım ıcin cok daha ıyı olucak tesekkur ederım

öncelikle dediğim gibi ağrıların olacaktır.yüzünde ilk zamanlarda şişlikler oluşabilir.ağzını kısıtlı açacağın için yemek yemede sorun yaşayabilirsin.gerçekten zor bir durum sonuçta bunlara katlanmak gerçekten fedakarlıktır.

şişlık agrı agzını fazla acmamak yemek zor yemek bunlarsa problem katlanırım gercekten iş hayatımı etkılermı duyduguma gore amelıyattan sonra dişlerını bırbırıne baglıyorlarmıs konusamıyor 1.5 ay boyle bişey varmı ben cok soru soruyorum cunku benı anlayacak anlatacak kımsem yok kusura bakma tel dışında damaga bırsey takıyorlarmış bi suru sey tek tel amelıyatsa sorun yok
yok canım önemlı degıl.senın dedıklerınde doğru ama bu her amelıyat için gecerlı degıl canım.ayrıca zaten ortalama 1 ayda şişlik ve ağrıların anca toparlanır ilk 1 ay bunlardan dolayı senın ıçın zor gecebılır bunun yanı sıra eger ust cenede darlık varsa damaga aparey takılıyor ama ortodontıstın gorevı dedıgım gıbı cerrahı oncesı on hazırlıgı sağlamak.

Ben 20 yaşındayım ortodontik tedavi görüyorum da sadece çevremden duyduğum kadarıyla tellerin çıkması,acılı ve ağrılı bi işlemmiş bu ne kadar doğru? Doğruysa çıkarmıcam :)

:)canım yok abartmışlar bıraz:) sandığım gıbı agrılı olmayacak sen rahat ol

merhaba..ben 18 yaşındayım ve ön dişlerimden birtanesi oldukça yamuk 20 lik dişlerimde duruyor alt dişlerim düz..diş teli taktırmak istiyorum ne kadar sürer acaba..ve tahmini fiyatı ne kadar olur..şimdiden teşk.ederim..
canım ıyı akşamlar eger sorun sadece ust dişlerindeyse tedavı suren 1 yada maksımum 1.5 sene surer ama doktorun oncelıkle muayne etmesı gerek ben fakultede ortodontı hastalarına baktıgım ıçın bızde emeklı sandıgı doktor ucretını karsılıyor hasta sadece malzemeyı oduyor ama dışarda duydugum kadarıyla 2000 dolar ücretı oluyor.sana tavsıyem ortodontık tedavı dusursen once 20lık dışlerını çektırmen

slm sana bir sorum olcak aslında baska birine daha sordum bugün bu soryu ama o diş hekimi ortodontist değil.yerimseniben ben 24 yasındayım ve geçen hafta dişlerime tel takıldı.köpek dişlerim oldukça geride üst dişler.doktor o dişlere braket takmadı önce onlara yer açılsın dedi.ama bnm ağzımda söylendigi gibi ne yara oldu nede dayanılmaz ağrılar war.sadece kesici dişlerle hiç bişi ısıramıyorum ısırmakta istemiyorum.o kdr acaba bnmki anormal bi durummu yani bi işe yaramicak diye korkuyorum :KK43: yardım edersen sewinirim :)) çok teşekkürler şimdiden..

slm sana bir sorum olcak aslında baska birine daha sordum bugün bu soryu ama o diş hekimi ortodontist değil.yerimseniben ben 24 yasındayım ve geçen hafta dişlerime tel takıldı.köpek dişlerim oldukça geride üst dişler.doktor o dişlere braket takmadı önce onlara yer açılsın dedi.ama bnm ağzımda söylendigi gibi ne yara oldu nede dayanılmaz ağrılar war.sadece kesici dişlerle hiç bişi ısıramıyorum ısırmakta istemiyorum.o kdr acaba bnmki anormal bi durummu yani bi işe yaramicak diye korkuyorum :KK43: yardım edersen sewinirim :)) çok teşekkürler şimdiden..
canım ıyı aksamlar bence sen şanslı hasta grubundansın:))braketler her hastada yara yapacak dıye bır kaıde yok.emınım dışlerın çok guzel olacaktır.için gerçekten rahat olsun

çok teşekkür ederim cevap verdiğin için.umarım dedigin gibi düzelir çünkü bu tedaviyi olmayı gerçekten istiyorum.değer umarım o kadr zamana :))

enemal82 merhaba , öncelikle yardımcı olduğun için teşekkürler. Benim üstteki ön dişimi tedevi esnasında fazla kesildi şimdi diş hafif gömük ucu dışarıda diş çok kısa olduğu için porselen takılabilirmi yoksa daha uzun bir tedavi sürecimi var?

X