Ortaokula giden kardeşimin açtığı hesap...

pozitifkiz59

Geçici Olarak Hesap Pasiftir !
tek ayak cezası
Kayıtlı Üye
22 Aralık 2017
377
121
Merhaba, benim 5. sınıfa giden bir kız kardeşim var. Ben, bana yeni telefon alınınca tabletimi ona oynaması için verdim. İkizimizin cihazlarında da aynı e-posta kayıtlı. Bugün o e-posta ile kendime yeni bir instagram hesabı açacaktım. Kaydola basınca "Bu e-posta ile hesap var." şeyi çıktı. Ve gördüğüm şeyin karşısında şok oldum. Açılan hesap cinsellikle ilgiliydi. Anladığınız hesaplardan yani. O hesaba giriş yaptım. Engellenenler kısmında ben de vardım. Ve kardeşimin sevdiği ünlünün antileri engellenmişti. Sanırım o hesabı %90 kız kardeşim açtı. Başka birisi açmış olamaz çünkü bu e-postayı sadece ikimiz biliyoruz. Sizce ne yapmalıyım? Cinselliği internette oynadığı online oyunlardan öğrendiğini düşünüyorum. Büyük bir ihtimalle de o hesabı birilerini işletmek için açtı.

Son düzenleme:
yani bence alıp karşıııza konuşmanız lazım .

aratın internnetten nasıl konuşulur çocukla diye veya bir pedagoga sorabilirsiniz nasıl davranmam gerekiyor diye sakın kızmayın sesinizi yükseltmeyin ki sizden gizli bir şey yapmaya ihtiyaç duymasın.

yani bence alıp karşıııza konuşmanız lazım .

aratın internnetten nasıl konuşulur çocukla diye veya bir pedagoga sorabilirsiniz nasıl davranmam gerekiyor diye sakın kızmayın sesinizi yükseltmeyin ki sizden gizli bir şey yapmaya ihtiyaç duymasın.
Tabi ki kızmam güzellikle anlatırım bir abla olarak. Ama mesajları görünce elim ayağım titredi gerçekten iğrenç ya.

Kız daha 5. sınıfa gidiyor ya mesajları okudum iğrençti :KK43: Hesabı kapatmalı mıyım sizce?
Cinsel merakları olması çok doğal, ama sosyal medya aracılığı ile bir sürü çocuk kandırılıp, istismar ediliyor. Bence bunun tehlikelerini, hesaptan haberiniz yokmuş gibi anlatın. Örnekler verin, biraz korkutun. Ama utandırmayın sakın.
Hesabı da gizlice kontrol edin. Eğer hesabı bildiğinizi anlarsa yenisi açar. O zaman ne yaptığını bilmezsiniz işte.

Yapacağın şey çok basit. Kardeşini karşına oturt ve ona güvendiğin için tabletini ona verdiğini ancak onun seni hayal kırıklığına uğrattığını, bu yaptığının çok tehlikeli birşey olduğunu ve kendine daha fazla zarar vermemesi için bir daha belli bir yaşa gelene kadar senin gözetimin haric internet kullanamasina izin vermeyeceğini, itiraz ederse meseleyi ailenizle paylaşacağını söyleyeceksin.

Kız daha 5. sınıfa gidiyor ya mesajları okudum iğrençti :KK43: Hesabı kapatmalı mıyım sizce?
Ne mesajı vardı? Birileriyle mi konuşmuş? Konuştuğu kişilerin yaşı kaç? Eğer büyükse şikayet edersiniz ve kardeşiniz korkar bir daha da yapmaz.
5.sınıf ya daha çok küçük.

Malum sosyal ağda e-posta bilinmesi ile şifre bilinmez ki, nasıl girdiniz? Bir de sizin hesabınız yoksa sizi nasıl engelledi?
Benim hesabım var, ama YKS ile ilgili blog açacaktım. Yani yedek hesap. Kaydola bastım. E posta adresiyle kaydol kısmına girdim. Orada ikimizin ortak e-postası vardı. İleriye basınca sex... olarak giriş yap yazısı çıktı. Bu e-posta adresine kayıtlı instagram hesabı var. yazısı çıktı :KK43: "sex.. olarak devam et"e bastım ve giriş yaptı

eski günlerim aklıma geldi 7.sınıfta filan biz de arkadaşlarımla fake hesaplar açıp abaza dayıları kandırırdık "aşkım hadi havhav de" filan diye. :KK48:

öyle bir şey mi?
Keşke öyle bir şey olsa :KK43: Bir sürü sapık sapık hesaplarla sohbet etmiş, bildiğiniz sanal sex yapmış 10 yaşındaki çocuk :KK43:

Benim hesabım var, ama YKS ile ilgili blog açacaktım. Yani yedek hesap. Kaydola bastım. E posta adresiyle kaydol kısmına girdim. Orada ikimizin ortak e-postası vardı. İleriye basınca sex... olarak giriş yap yazısı çıktı. Bu e-posta adresine kayıtlı instagram hesabı var. yazısı çıktı :KK43: "sex.. olarak devam et"e bastım ve giriş yaptı

kardeşinize çaktırmadan hesabı kapattırabilirsiniz. instagramın şikayet formları var yardımcı olabilirim. temsil ettiğiniz 13 yaşından küçük bir çocuğun açtığı hesap olarak şikayet edip kardeşiniz olduğunu da kanıtlayınca hesap kapanıyor. böylelikle hesabın ceza aldığını düşünür. diğer türlü kendiliğinden kapanırsa birinin kapattığı belli olur.

Ay Allah'im teknoloji gittikce zararli olmaya basliyor :KK43:
offf yaaa bu konular benı çok kötü yapıyor nasıl anlatacaz nasıl ögretecez bende bilmiyoum benımde 10 yaşında bir kızım var gerçekten kötü oluyorum

Mümkün olduğu kadar sosyal medyadan, özellikle online oyunlardan uzak tutun. Mesajlara baktım, kardeşim bir hesaba "İç çamaşırımın resmi" yazıp bir fotoğraf yollamış cidden korkmaya başladım

X