Orgazm olamama(anorgazmi)nedenleri ve tedavisi

SİZ ANORGAZMİ YAŞADINIZMI?

• HER ZAMAN BU SORUNU YAŞIYORUM

OY: 373 50,6%
  • HİÇ BÖYLE BİR SORUNUM YOK

OY: 123 16,7%
  • ARASIRA BU SORUNU YAŞIYORUM

OY: 241 32,7%

• Ankete Katılan
    737
bu orgazm olayı sahiden çok zormuş
1 buçuk senelik evliyim
ilişki uzunda olsa kısada olsa
ön sevişme olsa da olmasa da
orgazm olduğum ilişki sayısı çook azdır

3 seneye yaklaşan cinsel yaşamımda 0 kere... durumum vahim. tedavi lazım.

Son düzenleme:
benimde 1buçukl sene oldu hala tıgg yok ilk zmaanlar takmyordum herkes çok normal diyordu bizde 1sene alamadık falan diyorlardı doğum yapıncada düzelirsin dediler 2aylık bebeğim var hala birşey yok eşimide çok seviyorum artık takıntı haline getirmeye başladım doktora gitmeyede utanıyorum(

merhaba bu konuda bilgisizliğimi mazur görürseniz bir şey sorucam,bilmediğim için soruyorum bunu nasıl anlıyosunuz yani orgazm olduğunuzu ya da olmadığınızı??

öncelikle konuya kadın ve erkek olarak 2 açıdan bakmak gerekir. kadın yaratılış itibariyle klitoral orgazma meyillidir. Çünkü vajinal orgazm olmaya meyilli yaratılsa orgazm olabilmesi için öncelikle kızlık zarının yırtılmış olması gerekirdi. bu aslında dert edilecek bir mesele değil. çünkü sadece Türkiye'de değil tüm dünyadaki kadınlar arasında vajinal orgazm olanların oranı çok az. kafaya pek takmamak gerekir. yanlız cinsel ilişki esnasında olabildiğince ilişkiye konsantre olmak gerekir. mümkün olduğunca sorun yaratan şeylerden kendimizi soyutlamamız gerekir. kafamızda ister istemez başka problemler varsa vajinal orgazm gerçekten imkansız. rahat olmak önemli olan. bir süre bu denenirse zamanla vajinal orgazm olunabileceği görülecektir. biraz sabır ve belirttiğim esaslar çerçevesinde süregelen bir ilişki gerekmektedir.

konuya erkek açısından bakarsak. erkekler sonuç almaya meyilli yaratıklardır. ve büyük bir çoğunluğu erken boşalma sorunu yaşamaktadır. erkek, partnerinin ilişki esnasındaki isteklerini algılayabilmeli ve bu isteklere yanıt verebilmeyi öğrenmelidir öncelikle. erkeklerin bu konuda partnerini çok fazla düşünmediği ve açıkçası bencil olduğu aşikardır. vajinal orgazm için erkeğin tempoyu belirli bir süre ve tek düze devam ettirmesi gerekir. yani 2 dakikada bir pozisyon değiştirise olmaz. örneğin en az 6-7 dakika partnerinin zevk duyduğu pozisyonda sürekli ve tempoyu çok yavaşlatmadan devam edebilmelidir. aslında ilişki esnasında kadın, psikolojik olarak rahatsa bütün iş erkekte bitiyor demektir.

G noktasına gelince; 1950'li yıllarda bir alman bilim adamı bunu ortaya atmıştır. g noktasının gerçekten olup olmadığı henüz kesinlik kazanmamıştır. ve kesinlikle bilin ki elle veya parmakla aranılarak bulunmaz. aksine rahiminizde ciddi tahrişlere ve hastalıklara sebep olur.

Esimle 5,5-6 senedir birlikteyiz ve 3 senedir evliyiz, bu zaman icerisinde 1 kez bile vajinal orgazm olamadigim gibi iliki esnasinda klitoral orgazmi da cooooook nadir oluyorum. O da oral ile oluyor zaten... Onsevisme ne kadar uzun olsa da, ben ne kadar iliskiye hazir olsam da ilk giris aninda sanki icime demir cubuk giriyormus gibi aciyor... sonra o aci kayboluyor... ama zevk yine yok

Ama kendim her seferinde orgazm olabiliyorum, her birlesmeden sonra esim dusa girdiginde istisnasiz klitoral orgazmi yasiyorum.

Esimle ten uyumumuz tam, onda gec bosalma/erken bosalma gibi bir sorun yok ama ne denediysek (pozisyon-atmosfer-farkli yerler...) olmadi olmuyor

Artik o da bende cok takmaya basladik ve cinsel hayatimiz gittikce gerilimli bir hal aldi. Sanki plastik bebek gibi hissediyorum kendimi. O da kendisini basarisiz bir es olarak goruyor...

Bunun cozumu icin nasil bir yontem izlemeliyiz? Psikolojik yada klinik bir yardim mi almaliyiz?

Cozen arkadaslar, tavsiyede bulunabilecek olanlar lutfen yardimlarini esirgemesin.

Simdiden tesekkur ederim.

yıllarca, "aman kukuna dokunma", "aman zarını koru", "aman mastürbasyon yapma", "aman düzgün otur, aman erkeklerle konuşma, aman açık giyinme" diye diye beyni yıkanmış bir kadının orgazm olamamsından daha doğal bir şey yok takdir edersiniz ki...
nedir bu kadınların bu toplum düzeninin elinden çektikleri??
çocukluklarından beri "erkeklere hizmet etmeleri gereken mallar" gibi yetiştiriyoruz kızlarımızı...

tacize uğruyorlar seslerini çıkaramıyorlar...
erkek arkadaşları oluyor, "XXXXXXXXXXXXXXX ''diye babalarından dayak yiyorlar...
zar zar diye diye hayatlarını cehenneme çeviriyoruz...
sevişebilmeleri için illa belediyenin onayını almak zorunda olduklarına inandırıyoruz onları...

belediye onayı olmadan sevenlere-sevişenlere XXXXXXXXXXXXXXXXXXXXX yakıştırmalarını yapıveriyoruz utanmadan...
kocanın bir dediğini iki etme diyoruz...
kocan o, döver de sever de diyoruz...
kendini boşver, kocanı memnun et, kadınlık görevlerini(!) yerine getir diyoruz...

edebinle otur kalk, abinin, babanın, kocanın elini kana bulama diyoruz...
tacize, tecavüze uğramışsın, senin psikolojin kimin umurunda, ailemizin namusu gitti senin yüzünden diyoruz...
çarşafa gir, çocuk doğur, evde otur, daha fazlası senin ne haddine diyoruz...

ondan sonra da bu kadınlardan orgazm olmalarını, olabilmelerini bekliyoruz...
oldu canım... marsta koloni kurmak daha kolaydır!

o yüzden sevgili kadınlar... toplumun dayattığı bu saçmalıklara baş kaldırana kadar orgazm da, insanca yaşamak da hayal bizim için!
önce baş kaldıracağız, sonra çocuklarımızı bu saçmalıklarla yetiştirmemeyi öğreneceğiz...

o zaman bakın her şey nasıl da yoluna giriyor.

Son düzenleyen: Moderatör:

bence her kadın (rahatsızlıgı yoksa dıyabet vb.) vajınal yoldan orgazm olmayı ogrenebılır.

Arkadslar tum yorumlarınızı okudum. ama hala kafamdakı soru ısaretını bır turlu gıdermedım. genelde de bu soru sorulmus orgazm nasıl oluyor nasıl anlıyoruz dıye. hız kımse o an ne yasadıgını yazmamıs. yanı demek ıstıyorum kı klıtorıs ı elle uyardıgımızda kı orgazm ıle vajınasal olarak yasanan orgazmdakı fark nedır. kımısı 2-4 kere orgazm oldum dıyor. bu 2-4 kere olan sey nedir? ne oluyor ve vajınasal olarak yasanan orgazmda 1 sanıyelık suren tıtreme ve ılıskının uzun surmesıyle gelen rahatlama doyum mu nedır herkes bıldıgını aktarırsa sevınırım...

arkadaşlar,
öncelikle orgazm beyinde biten bir şeydir. yeterince tahrik olmuş, eşiyle tutkuyla ve istekle sevişen bir kadın için orgazm olmak çok kolaydır.
bakın burda anahtar nokta "sevişmeyi sizin tutkuyla istemeniz". eşiniz istedi diye değil, mecbur olduğunuz için değil, rutin bir görev gibi değil. gerçekten tahrik olarak ve isteyerek sevişmek.

şimdi, eğer yeterince istekli ve tahrik olmuş haldeyseniz hassas noktalarınızı keşfetmeniz gerekir. kimisi göğüslerinden çok tahrik olur, kimisi poposunun, sırtının, belinin okşanmasından, kimisi kulağından öpülmekten, kimisi klitorisiyle ufak ufak oynanmasından tahrik olur.

orgazmda klitorisin rolü elbette büyüktür. bu yüzden klitorisiniz uyarıldığı pozisyonları tercih etmek iyi olur ki en bilineni kadının üstte olduğu jokey pozisyonudur.

bence klitoristen daha önemli olan nokta g noktasıdır. vajinanın üst duvarında, hemen girişte tırtıklı bir bölge vardır, işte burası g noktasıdır ve vajinanın en hassas noktasıdır. buraya ritmik uyarılar yapılması orgazmı nerdeyse garantiler.

şimdilik kısaca aklıma gelenler bunlar. yardımcı olabileceğim başka şeyler varsa cevaplamaktan mutluluk duyarım.

pekı dedıklerının hepsını yaptım orgazm oldugumu nasıl anlıyacagım yanı ne olacak ılıskı sırasında. dıger arkadasların 2-4 kere oldum dedıgı sey ne ne hıssedılıyor pekı.

vajinada kasılmalar hissedersiniz, kan basıncınız yükselir, ateş bastığını hissedersiniz, suratınız kızarır, ve en önemlisi çok yüksek bir haz duyduğunuzu hissedersiniz. zevk alırsınız yani.
orgazm olmayı sevişme sırasında denemektense önce mastürbasyon yaparak deneyebilirsiniz.

içgüdüsel bir olay sonuçta. kendinizi rahat bırakıp çeşitli fanteziler kurarak mastürbasyon yaparsanız yaşadığınız şey büyük ihtimalle orgazm olacaktır.

bır arkadasım masturbasyon sırasında 8-9 sanıye kasılma yasadıgını soyluyor. ve ılıskı sırasında yasadıgı seyın masturbasyonla aynı olmadıgını soyluyor ılıskı sırasında 1 sn lık bır çıt'ın oldugunu ve bunun ılıskı boyunca devam ettıgını soyluyor ve bundan ılskı boyunca 15-20 kere oldugunu ve bu cılarında onu doyum ulastırdıgını soyluyor. yanı ılskı sırsındakı orgazm la mastubasyondakı aynı olmuyormus

Her pozisyonda olabiliyomusunuz yada en cok hangisinde zevk alıyosunuz
bari ordan yakalamaya calısalım :26::26:

Her pozisyonda olabiliyorum ama bununda dereceleri farklı farklı oluyor tabi. Yalnız bu herkes için geçerli değil sanırım. Her pozisyonda pnsn noktaya değmesi sürtmesi farklıdır. Deneyerek yaşamak lazım

Her pozisyonda olabiliyorum ama bununda dereceleri farklı farklı oluyor tabi. Yalnız bu herkes için geçerli değil sanırım. Her pozisyonda pnsn noktaya değmesi sürtmesi farklıdır. Deneyerek yaşamak lazım

size bravo
nasıl farklı değme????

mesajlara genel olarak göz attığımda ilk izlenimim hanımların çoğunun cinsel bilgi eksikliklerinin oldugu ve hem kendi hem de erkek cinsel organlarını yeterli seviyede tanımadığı oldu.bence erkek - kadın cinsel organlarını, zevk noktalarını ,sexual massage tekniklerini, tantrik sex i, kamasutra, yoni lingdam masajları ,g-spot,prostat vb konularını arastırmak ve bilgi eksikliklerini gidermek dogru bir başlangınç olabilir.

kadının g noktası bir zevk üretecidir. velakin çocukluğundan beri g noktasını (cinsel organını) içinde taşıyan kadın için bir çıkmazdır bu; çünkü idrar torbası dolunca karın duvarına doğru genişleyemediği için, g noktasına basınç uygulamaya başlar.

bu da (yani çiş tutmak) her kadına zevk verir. ne var ki kadın, hissettiği şeyin "cinsel bir zevk" olduğunu bilmez. kadın için o hissin adı "çiş gelmesi hissi"dir. yani biçok kadın sevişirken çişini tuttuğunu zannederken aslında orgazmını tutar

lafı şuraya getiricem; mesela misyonerdeyken elinizi/avuç içinizi kadının kasığına bastırıp g noktasını (penisinizle karın duvarı arasına) sıkıştırırsanız, orgazmı bilmeyen kadın "tuvalete gitmem lazım" diyerek sizi üstünden atabilir. delicesine zevk alıyordur, ama aldığı şeyin zevk olduğunu bilmiyor ve "adamın üstüne işeyeceğim sanırım" gibisinden kontrolünü kaybetme paranoyası yapıyordur.

doğrudur da, mesane boş değilse kadınlar ilk orgazmlarında (hatta mütekip çok şiddetli orgazmlarda da) kontrolü kaybettikleri o anlarda genellikle işerler.

o çiş hissine aldırmayınız/aldırtmayınız. biraz daha devam ederseniz, az ileride orgazm bekliyor kadını çünkü :)

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…