orada yaşayamam!

Bir önceki 3,5 yıllık ilişkimi 26 yaşındaki v askerliğini yapmış olan sevgilimin beraber iftar açmamız için ailesinden izin almak istemesi sonucu bitirdim. 26 yaşında ve kendi ayakları üzerinde duramayıp kendi aldığı maaşa ve kararlarına ailesini sokan kişiden hayır gelmez. Şu anki sözlüm diyim kendi aramızda taktığımız için. 32 yaşında ailesiyle beraber yaşıyor ama maddi açıdan şu sıralar sıkışık olmasına rağmen tatilde yanıma geldi 3 saat için otele para vermemek için kumsalda yattı. Cimri değildir ama sıkışık olduğundan ve evlenmek için para biriktirmek zorunda olduğundan yaptı bunu. Gerçi ailesi sağolsunlar beni severler ve karışmazlar ona. Benden önceki 6 yıllık sevgiliyse aynı eve çıktı ailesi karşı gelse de. Evlendiğimizde de benim şehrimde, onun şehrinde vs aileler çok karışırsa ikimizin de ailesinin olmadığı başka bir şehirde hayat kurmayı düşünüyoruz. Szün kısası YETİŞKİN erkek dediğin ailesinin sözünü dinlemez kendi kararları üzerinde durur sevgisini riske atmaz ve ortak bir çözüm yolu bularak bu işe devam eder. Karar senin.

valla canım yaşadıkların zor şeyler seni anlıyorum ..kendimden örnek vereyim sana..bende eşimle severek sözlendim .. eşimde her zaman ailesine yakın oturma takıntısı vardı..daha snr düzelir elbet dedim.. fakat düzelmedi ailesinin yakınında oturmak için neler neler yaptı ve bana en son ya otururusun yada düğün olmaz dediği bir akşam yüzüğü çıkartıp eline verdim.. 1 ay boyunca ailesiyle bize taşındı.. beni ikna etmeye çalıştılar tabi ailemide.. nerde isterse orda otursunlar demeye başladılar.... ailemde resti çekip arkamda durmuşlardı.. çünkü onların bu yakın oturma fikrini anlayamıyorlardı.. en sonunda beni ve ailemi ikna ettiler ve 2 ailenin ortasında bir yerde ev tuttuk.. eşim daha sonraları iyiki yakın oturmadık kafamız böyle daha rahat dedi durdu hep.. cnm bende çok taviz vermiştim herşeyde ama fazla taviz zarar getiriyor.. öncelikle ailenin senin arkanda olması gerekir.. sen sahipsiz değilsin bir kere bunu anlasınlar.. o babam ne derse o olur diyorsa sende ailene atıcaksın topu ailem ne derse o olur diceksin.. sen orda oturmak istemediğin içinde ailen uzaklığı bahane eder ve izin vermezler.. herşeyi kendin haledemezsin inan aile desteğini arkana alman gerekiyor.. inşallah hakkında hayırlısı olur cnm..

hakkında hayırlısı ne ıse o olsun ama bencede ıı dusun evlenmeden once her seye gogus gererım dıosun ben bı onunla evleneyım dıosun ama zaman gectıkce ahhh sımdıkı aklım olsa dıosun ıı dusun ayrıl dyemem ama cok ıyı dusun ve herseyı konus ıcındekı herseyı sole

slm aysaa işin gerçekten çok zor.sana evlen yada ayrıl diyem.ama ben 1 yıllık evliyim.İnsan evliliğe karar verince değil evlendikten kısa bir süre sonra evliliğin ne demek olduğunu anlıyo.onun için çok iyi düşün ve öyle karar ver.ne yaparsan yap ama kendini ve aileni asla ezdirme ve laf söyletme.çünkü inan bazı şeylere nasıl başlarsan öyle devam eder.

tatlı dil yılanı deliğinden çıkarır canım sende azcık işveyle cilveyle herşeyi yoluna getirebilirsin bence.

:a015:Arkadaşlar ben geldim.Buluşalı 5gün oldu.Ailesi çok üstüne gitmiş belli.bitkin ama bana bakışı sevişi aynı....Babası burdan çıkarsan evlatlıktan red ederim demiş.Düğünü,altını,eşyayı ben yapıcam.Ancak mayısa hazır olabilirz ancak demiş..Nişanlım da mayısta evleniriz bi kaç ay sonra da göçer gideriz ordan diyo...İşte.Durum bu..Çalıştığı yerde özelleşti artık( ancak istifa ederse aynı şartlarla(özelleştikleri için maaş biraz düştü,ikramiye vs.yok.)) çalışacak...

canım oraya gidersen ordan çıkman çok zor gibi geldi bana.eşinin ailesiyle aynı şehirde yaşamak sorun değil bence asıl sorun ailenin ve eşinin tutumu eğer orda sizin herşeyinize karışırlarsa ve eşinde buna izin verirse çok yıpranırsın canım sana söyleyim.o zaman ne sevgi ne saygı hiç bişey kalmaz iyi düşün bence

ya çok üzüldüm inan...umarım herşey yolun a girer..bizde aynı durumdaydık..ben batıda çok güzel bir yerdeyken o doğuda küçücük bir yerdeydi..ve her ikimizin aileside eşimin çalıştığı yerde...nişanlıyken evli arkadaşlarım hep derdi bak sakın sen gitme oraya o gelsin buraya çok mükemmel yaşarsınız,ailelerden uzak olun diye...bende istemiyordum aslında gelmeyi ama eşim sağolsun aynen seninki gibi aman kurulu düzenim var,yok çevrem var,yok aileler burda,yok bilmem ne.....ona kıyamadım ve beni razı etti geldim buraya..ve inan hayatımda yaptığım en büyük hataymış bunu geçte olsa anladım...6 aylık evliyiz ama inan aileler yüzünden ayrılma noktasına geldik.biz ne kadar iyi anlaşırsak anlaşalım sürekli çomak soktular...bence erkekleri ailesine yakın oturtmayacaksın...uzak duracaklar..yoksa evliliğinde nişanlılığında hepsi zehir olur....
bize gelince baktık olacağı yok,iyice kötü olduk,eşim tayin isteyecek buradan,dağ başında köy bile olsa razıyız ikimizde yeterki uzak olalım....

eğer bizim gibi kötü tecrübeler yaşamak istemiyorsan nişanlını ne yap et tayin istesin..sakın evlenipte sonra tayin istemesini bekleme,yoksa çok bekletir erkekler....bizim gibi kendinizi avukatın karşısında bulursunuz....

arkadaşım,eğer bir erkek ailesine çok bağlıysa o evlilik de baraberlik de asla yürmez..heleki ailesi ii birileri değilse...hep sorunlar olur hep ezilirsin canım.bence bir erkek ailesini de eşini de kırmadan orta yolu bulmalıdır...sonuçte evlendikten sonra kendisi de bir aile olacağının bilincinde olup ailesine bağımlı kalmamalıdır..eğer öyle olursa asla mutlu olamazsınız...eğer vazgeçemeyecek kadar çok sevmiyorsan ayrılmayı düşünmelisin...şimdi ayrılmak daha kolay evlendikten sonra bukadar kolay olmuyor...nışanlınla konuşmalısın ve bi karar varmalı bence...eğer öyle devam edecekse olmaz bu iş...Allah herşeyin hayırlsını versin canım...inş. herşey istediğin gb olur...

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…