Opudan sonra 2 ci adet kanaması

Yani laboratuvar olarakta bence şuana kadar en başarılısı oldu burası yani Brüksel tüp benek merkezi ilk kez bukadar güzel sonuç aldım . Doktorum genetiğe yolladı genetikten 3 embriyo temiz geldi biri imha edildi . Birindede sonradan kendini yeniliyevek bir kromozommuş o saklanıldı en sona bırakır galiba . Adet ne zaman ? Bende bu ay yani pazartesi günü histeroskopiye gelicem rahime çizik atıcak önümüzdeki adetlede inşallah transfer. Bu arada doktorum histeroskopi için reglin bitmesi yeterli dedi yani bu az kanamayı adetten sayıyor . Önemli olan aktif kanama olması miktarın önemi yok dedi . Az önce cevap yazdı . Senin doktorun kim ?

Merhaba kanama bozukluğunuz nasıl teşhis edildi acaba testle falanmi

Benim doktorum Murat Berkkanoğlu canım ben Antalya ıvf merkezinde tedavi görüyorum. Doktorumu seviyorum. Zaten ikinci denemeyi onunla yaptık düşükle sonuçlandı sanırım embriyonun genetiği ile alakalı biz embriyoları teste göndermedik. Adetim ağustosun başında yani daha var canım. Bu ay değerlerim iyi çıkmadığı için doktorum transfer yapmam dedi. Diğer aya kaldı. Rahime çizik atılması da işe yarıyor canım inşallah güzel geçer

Merhaba kanama bozukluğunuz nasıl teşhis edildi acaba testle falanmi
Merhaba ben 14 /15 yaşımdan berri sadece sol burunumda kanamalr yaşıyordum bazen hergün bir kez kanar bazen 1/2 kez zor dururdu . Sonra sürekli bir yerlerim morarırdı ufak bir çarpma kan verme gibi olaylarda bile . Çok araştırdık ama bulamadık sonra kadın doktoruma evlenmeme yakın doğum kontrol ilacı için gittim sivilcelerim stresten arttmıştı oda hematolojiye gönderdi o tarz ilaçlar pırtı yapabiliyor diye. Ve orada olabilir dediker ama tehşis konulmadı sürekli kan verdim bu sene bu opumdan önce doktorum kesin bir tehşişs istedi ve kan tahlilleri tekrarlandı ve net tehşis konuşdu von willebran sendromu çıktı . Kan bakılıyor özel bir kit varmış orada bakıyorlar.

Anladım canım hayırlısı olsun ne kadar plan yaparsan yap bazen olmuyor senin yaşın kaç canım ? Histeroskopi yapılıyor yabi kamera ile giriliyor rahime ve sağ ve sol duvarına lazerle çizik atıyorlar . Histeroskopi sırasında tahim o su ile temizleniyor bakteri kalmıyor ve çizikte tutunmayı kolaylaştırıyor deniliyor canım . Yara düşün iyileşirken yavaş yavaş kapanıyorya kapanırken embriyonun rahim duvarına yapışması kolay oluyor deniliyor .

Evet canım duydum ama rahim filmi çekildikten sonra doktor gerek yok dedi bi de sen hamile kaldın sonuçta dedi. Ne kadar plan yaparsak yapalım olmuyor akışına bırakabilmek önemli ben 31 yaşındayım ama 32 olmak üzereyim bişey kalmadı yaşlanmış hissediyorum kendimi..

Bende geçen ay rahim filmi çekrirdim . Benim doktorumda lady artık sende allah ne verdiyse taktiği ile gidicez çok yıprandın denenmesikleri hep deneyeceğiz dedi ama türkiye çok pahalı ya . Yani attığın adım tüp bebekte para demek . Cidden allah yardımcımız olsun senin de daha yaşıngenç canım . Bende senin gibiyim inan piskologlar vs herşeyi denedim . Aklımızı kafa tasımızın içinde tutmamız gerek zor süreçler

İnan çok zor zamanlardan geçtik eşimle. Yani şu günlerim bi tık daha iyi. Zaten başka sebepler vardı bi de bu tüp bebek süreci psikolojimi iyice yıprattı psikolog falan filan hepsini denedim. Ama işte kendinin doktoru olmak lazımmış. Doktorun haklı aslında her tuşa basmak lazım. İnşallah bu son olur ya kavuşuruz artık bebeklerimizle

İnsanı kabullenme süreci ve yaşadıklarıda yoruyor . Tüp bebek zor bir sreç ama çok şükürki tıp ilerledi ve var böyle bir tedavi düşünsen bizden önceki kısırlık tehşisi alanlar ne yaptı .

Çok zor o dönemde yaşayanların olmamıştır tabiki Allah’a şükürler olsun yöntemi var demeyebiliyoruz canım. En zoru beklemek beklemek anksiyeteyi tetikliyor

Çok zor o dönemde yaşayanların olmamıştır tabiki Allah’a şükürler olsun yöntemi var demeyebiliyoruz canım. En zoru beklemek beklemek anksiyeteyi tetikliyor
Aynen öyle ama bende hiç birşey yapmamak daha çok tetikliyor . Opuya kadar olan bekleme süreci benim için sancılı

Merhaba hanımlar bende Mayıs'ta opu oldum opudan 2 gün snra Mayıs 27 de regl oldum 2 aydır regl olamıyorum transfer olucm ama reglm gelmiyo stres yapıyorum 20 gün önce gittim doktora kontrole kendigilinden gelmesini bekleyelim dedi ama karnım şişti iyicene iyi hissetmiyorum kndimi arada sancılarım oluyo ama gelen giden yok söktürücü kullansam mi diye düşünüyorum iki geç geçmesi nrmalmidir ha

Canım ultradonla bi baktırsan belki kist felan vardır bende kist oluşmuştu . Söktürücü transfer öncesi kullanmamaya çalış . Ne kadar az ilaç okadar iyi sonuçta .

Canım ultradonla bi baktırsan belki kist felan vardır bende kist oluşmuştu . Söktürücü transfer öncesi kullanmamaya çalış . Ne kadar az ilaç okadar iyi sonuçta .
Ayın 14 de doktoruma gittim muane etti sıkıntı yok adetinin kendiliğinden gelmesini bekleyelim dedi ama olamicam süre iyicene korkuyorum artk stres yaptıkçada geleceği varsada gelmiyo

Ayın 14 de doktoruma gittim muane etti sıkıntı yok adetinin kendiliğinden gelmesini bekleyelim dedi ama olamicam süre iyicene korkuyorum artk stres yaptıkçada geleceği varsada gelmiyo
Sakin ol inanırsan nekadar stres yaparsan yap o geleceği zamanı kendi seçiyor bende hep aceleciydim hep birşeyler çıkıyor transfer öncei bak 5 ci ayda opu oldum sonra direk adetle hsg dediker yaptırdım sonra histeroskopi dediler 8 hafta adet olamadım kist oldu şimdi hsg de yaptırdım rahim perdeleri genişletilmiş şimdi yine 2 adet bekleyip 3 adetle transfere başlıycaz dedi doktorum . Yani boşa stres yapma herşey olacağına varıyor . Ben de direk önümüzdeki adet transfer istiyordum ama bak beklemek zorundayım rahat bırak kendini ilaç felan alma regl masajı yap

Sizinde hakkınızda hayırlısı olsun inşallah Allah isteyen herkese hayrlisyla nasip etsn yol uzun Rabbim sabırla ilerlemeyi nasip etsin hepimize

Merhabalar opudan sonra ben de hep düzensiz adetler oldum. 2.si 56 günde 3. Adetim 50.günde oldu. 3.adetimde artık o kadar huzursuz ve şiş hissediyordum ki doktorum tarlusal kullandırdı. Ateş basmasından geceleri ayağıma bacağıma buz koyup yatıyordum. Hayat kalitemi yerle bir etmişti. Doktorumun birşeyleri yanlış yaptığını düşünmeye başlamıştım çünkü hiç normal değildi 2 ayda bir adet olmak, böyle ateş basması ve hiç müdahale etmesi. Başka bir doktora muayene olmaya karar verdim. İsmi duyulmuş bir tüp bebek doktoruydu ankarada hemen randevu aldım kendisinden. Evet ortada yanlışlık var adet gecikmesi yaşadığın an hemen tarlusal kullandırmalıydı 2.adetten itibaren hem senin hormon düzeylerin düzensizleşmiş hem de rahim duvarın aşırı kalınlaşmış gecikmeden dolayı dedi. Rahmin bu denli kalınlaşması transferde istediğimiz durum değil dedi. 3 ay boyunca adet günün gelmeden tarlusal kullanacaksan ki düzene binsin rahim normal kalınlığa gelsin ancak o zaman transfer düşünülür şuan uygun değil dedi. Yani transferimi 3 ay ertelemek durumunda kaldım adet gecikmesinde tarlusal kullanmadığım için. Bu konuyla alakalı açtığım başlıklar var inceleyebilirsin. Geçmiş olsun.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…