Opu

Simal34

Üye
Kayıtlı Üye
27 Kasım 2023
116
23
27
Bugün opu işlemim oldu nasıl oldu bitti anlamadım sadece yarı çatal olan bir sedyeye yattım çok heyecanlıydım önce ki çıkanı gördüm biraz panik oldum ondan sanırım. Anestezici çok heyecanlısın sakin ol güzel rüyalar gör dedi 🥲 Ondan sonra kapanış artık ne kadar derin uyuduysam seslenmişler hiç duymadım zaten çok uykum vardı yorgunumdum uyanırken uyanmam için boğaz kısmıma baskı uygulamışlar o sırada ne basıyosun demişim kıza sonra teşekkür ederim demişim 😂😂 Opu saatim 10:00dı ben uyandığım da saat 11:35ti. Hemşire arkadan ağrı kesici yapmış sadece seslenip yapacağını söyledi onu duydum sonra uykuya devam ama uyanmam lazımmış eşim sesleniyor gözleri açıyorum tekrar kapat 😁 Ama çok baş dönmesi yapıyor hafif kanama var bir kaç gün olurmuş onun dışında #oscapar 10 günlük bir iğne verdi ve antibiyotik ağrı kesici. Sonra 1 aylık dinlenme süreci sonra tekrar Eylül de muayene ve bebek için ilaç kullanma. Tedavinin büyük kısmı çok şükür geri de kaldı kendimi hafiflemiş hissediyorum kendinizi olabildiğince rahat tutun ben stres yaptım ama ne oldu ne bitti duymadım 🥲🥹

Bugün opu işlemim oldu nasıl oldu bitti anlamadım sadece yarı çatal olan bir sedyeye yattım çok heyecanlıydım önce ki çıkanı gördüm biraz panik oldum ondan sanırım. Anestezici çok heyecanlısın sakin ol güzel rüyalar gör dedi 🥲 Ondan sonra kapanış artık ne kadar derin uyuduysam seslenmişler hiç duymadım zaten çok uykum vardı yorgunumdum uyanırken uyanmam için boğaz kısmıma baskı uygulamışlar o sırada ne basıyosun demişim kıza sonra teşekkür ederim demişim 😂😂 Opu saatim 10:00dı ben uyandığım da saat 11:35ti. Hemşire arkadan ağrı kesici yapmış sadece seslenip yapacağını söyledi onu duydum sonra uykuya devam ama uyanmam lazımmış eşim sesleniyor gözleri açıyorum tekrar kapat 😁 Ama çok baş dönmesi yapıyor hafif kanama var bir kaç gün olurmuş onun dışında #oscapar 10 günlük bir iğne verdi ve antibiyotik ağrı kesici. Sonra 1 aylık dinlenme süreci sonra tekrar Eylül de muayene ve bebek için ilaç kullanma. Tedavinin büyük kısmı çok şükür geri de kaldı kendimi hafiflemiş hissediyorum kendinizi olabildiğince rahat tutun ben stres yaptım ama ne oldu ne bitti duymadım

Bugün opu işlemim oldu nasıl oldu bitti anlamadım sadece yarı çatal olan bir sedyeye yattım çok heyecanlıydım önce ki çıkanı gördüm biraz panik oldum ondan sanırım. Anestezici çok heyecanlısın sakin ol güzel rüyalar gör dedi 🥲 Ondan sonra kapanış artık ne kadar derin uyuduysam seslenmişler hiç duymadım zaten çok uykum vardı yorgunumdum uyanırken uyanmam için boğaz kısmıma baskı uygulamışlar o sırada ne basıyosun demişim kıza sonra teşekkür ederim demişim 😂😂 Opu saatim 10:00dı ben uyandığım da saat 11:35ti. Hemşire arkadan ağrı kesici yapmış sadece seslenip yapacağını söyledi onu duydum sonra uykuya devam ama uyanmam lazımmış eşim sesleniyor gözleri açıyorum tekrar kapat 😁 Ama çok baş dönmesi yapıyor hafif kanama var bir kaç gün olurmuş onun dışında #oscapar 10 günlük bir iğne verdi ve antibiyotik ağrı kesici. Sonra 1 aylık dinlenme süreci sonra tekrar Eylül de muayene ve bebek için ilaç kullanma. Tedavinin büyük kısmı çok şükür geri de kaldı kendimi hafiflemiş hissediyorum kendinizi olabildiğince rahat tutun ben stres yaptım ama ne oldu ne bitti duymadım 🥲🥹
Tedavinin başlangıcından opuya kadar geçen süre kaç gün ve kaç güne bir kontrole gittiniz

Tedavinin başlangıcından opuya kadar geçen süre kaç gün ve kaç güne bir kontrole gittiniz
Benim sürecim adetin 3. gününden itibaren toplam 13 gün sürdü yumurta toplamaya kadar. Adetin 3. günü muayene oldum doktor herhangi bir sorun görmediği için iğneyi ilk hemşire yaptı 3 günde 1 olarak gittim. 2. kontrolden sonra 2 günde 1 düştü E2 testi yaptı 3 ve 4ten sonra ki günler de yine aynı şekilde 2 günde 1 gittim muayene ve kan olarak böyle ilerledi. Son gitmemde yani geçtiğimiz cuma cumartesi üst üste gittim çünkü artık yumurtalar olmuştu son kontrol be kan değerlendirildi iğneye gerek var mı diye. 11. gün çatlatma iğnesi oldum 2 tane peş peşe bugün opu oldu. Tedavi süreci tamamen kişiye göre değişiyor benim rahmim de ve yumurtalıklarım da bir sorun olmadığı için tedavim hızlı ilerledi ve iğne sayım azdı. 4 kutu gonal f 450 kullandım o kadar. HSG gerek duymadı doktorum bir sorun varsa çekilirsin demişti. Bu şekilde ilerledi

Anladım çok teşekkür ederim bende yakın zamanda başlayacağım ortalama tarih öğrenip o tarih aralığına nöbet yazdırmayacağım verdiğiniz bilgi ile kafamda bi taslak oluştu bu arada dilerim en kısa zamanda hamiş olursunuz ve bebişinixi sağlıkla kucağınıza alırsınız amin 🙏🏻🧿♥️

Anladım çok teşekkür ederim bende yakın zamanda başlayacağım ortalama tarih öğrenip o tarih aralığına nöbet yazdırmayacağım verdiğiniz bilgi ile kafamda bi taslak oluştu bu arada dilerim en kısa zamanda hamiş olursunuz ve bebişinixi sağlıkla kucağınıza alırsınız amin 🙏🏻🧿♥️
Çok teşekkür ederim inşalllah 🥰

X