Opu öncesi E2 değeri yumurta sayısı ile uyumlu degil

birazcikhuzur

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
2 Mayıs 2021
611
450
35
Hanımlar merhaba, yumurta büyütme sürecindeyim. 7 gün boyunca günlük 150 gonalf 150 menopur ve 8 ünite omnitrope kullandım. Yumurta rezervim düşük diye doktor ilaç dozunu yüksek başlattı galiba. Bugün 8. Günümdu kontrole gittim doktor ooo ne yaptın sen böyle dedi yumurtalar çok büyümüş dedi içimden ben bisey yapmadın sen yüksek girdin dedim. Sağda 20 ml düzeylerinde 3-4 folikul, solda ise 20 ml üzerinde 1 folikul 12 ml bir folikul göründü. E2 değerim ise 1980 küsür çıktı. Folikul sayıma göre e2 hormon çok yüksek geldi bana. Bu iyi bisey mi kötü bisey mi anlayamadım doğrusu. Yüksek dozda ilaç kullanımı beni endişelendiriyor açıkçası yumurta kalitesi açısından. Bu konuda deneyimi ya da bilgisi olan yardımcı olur mu bana.

E2 değerinin yok tuttuğunu ve net bir gösterge düşünmüyorum. 3 kez yumurta toplama işlemi yapıldı bana. İlkinde 1100 dü 12 yumurta toplandı 6sı döllendi, son güne 2 tane gitti. 2.sinde 400 küsürdü 8 toplandı, hiç embriyo oluşmadı. 3.sü 520 lerdeydi 10 tane toplandı 5 tanesi 5. Güne gitti ve taze transferle hamileyim. 520 yi görünce kesin yine olmayacak demiştim. Yani yükseklik düşüklük sanırım ilaçlara karşı yumurtaların yanıt vermesi ve taze transfer için bir kıstas anladığım. Yumurta başına 200 sayılıyor diye okumuştum burada ama bende hiç tutmadı. Endişelenecek bir durum olduğunu düşünmüyorum. Sağlıkla sürecin devam etsin

Yüksek olunca taze transfer olmuyor mu
yüksek olunca taze transfer yapılmıyor mu

Her bir olgun yumurta yaklasik 225 degerinde oluyor. Yuksek olmasi iyi bir sey yani, yumurtalarinizin cogu olgun demek

Merhaba, bugün opu oldum. Çok şükür süreç güzel ilerledi şimdiye kadar. 9 yumuşum toplandı. Açıkçası benim için büyük sürpriz oldu en fazla 5 toplanır diye bekliyordum buraya yazdığımda bana cevap vermiştiniz, bu güzel haberi sizinle paylaşmak istedim

Ayy Çok sevindim umarım döllenen ve sağlıkla ilerleyen de çok olur

Merhaba benim de yarından sonra yumurta toplamam var bugün doktor yumurtalar beklenenden fazla büyümüş dedi iyi bişey mi kötü bişey mi çarşamba anlarız dedi kafam çok karıştı şimdi baktım estradiol değerim 2012 sizin nasıl geçti süreç acaba? Benim de amh düşük gonal 300 vuruldum hep.

Kaç tane yumurta gördü peki?bende tedavilerimde hep dolu yumurta başına e2 400 gibi bir değerdi,doktorun demek istediği toplayınca anlayacak içi dolu mu yoksa boş mu?

Kaç tanesi döllendi embriyo oldu yüksek doz yumurta kalitesini bozdu mu acaba

Kaç tane yumurta gördü peki?bende tedavilerimde hep dolu yumurta başına e2 400 gibi bir değerdi,doktorun demek istediği toplayınca anlayacak içi dolu mu yoksa boş mu?
Bu beklediğim bişey değildi deyince ben kötü algıladım ama inşallah iyi bişeydir. 3-4 tane dedi tam sayı yumurta toplanırken belli olur dedi.e2 nin onunla alakalı olduğunu bilmiyordum açıkçası.

Merhaba, benim de aynısı oldu. Ultrasonda 4-5 folikül görünürken opu da 8i olgun 9 yumurta toplandı. 8 olgun yumurtadan 5 tanesi dollendi ki bana göre 8de 5 düşük bir oran oldu, en azından 6 döllenme beklerdim. 5 dollenen yumurtadan bir tanesini 3. Gün dondurdular 2 tanesi 5. Gün yani bugun donduruldu. Kalan ikisi yarına kadar takip edilecek istenilen seviye gelebilirler ise dondurulacak. Sizde sadece gonalf kullanılmış, bende 150 gonalf, 150 menopur, 0.8 ünite büyüme hormonu olan omnitrope kullanıldı. Sadece 7 gun vurdum iğneleri çok çabuk büyüdü yumurtalar. İyi oldu mu olmadı mı ben de bilmiyorum. Önceki tedavimde sizin gibi sadece 300 gonalf ile yapıldı tedavi. 6 yumurta toplandı 5 tanesi olgun çıktı, 4 tanesi dollendi, sadece 2 tanesi 5. Güne geldi ama orta kaliteydi gelişimi geriden geliyordu . İkisi de transfer edildi ama tutmadi

Anladım teşekkür ederim cevap için inşallah gönlümüze göre olsun her şey.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…