OPA aşısı hakkında düşünceleriniz nelerdir?

greatcook

Guru
Kayıtlı Üye
24 Şubat 2013
260
223
Sevgili hanımlar merhaba bir şey sormak istiyorum 6. Ayda OPA yaptıranlar nasıl geçirdiniz süreci zorlandınız mı ? Çok fazla ateş vs oldu mu ben bebeğimin bütün aşılarını yaptırdım aşı karşıtı değilim rota ve menenjit aşısı da dahil hepsini yaptırdım şimdi ayin sonunda OPA var ama canlı virüs olunca bi tedirgin oldum annelik ne zor rota da canlı virüstü ama bu daha korkuttu beni nasıldı süreç birde yaptırmamak olmuyor malum ülke çeşit çeşit insan kaynıyor artık çok kararsız kaldım

Merhabalar biz yaptırdık ateş sorunu yaşadık.rota da yaptırmıştım oda canlı asi ancak onda ateşlenme olmamıştı .bizde özel aşılar konusunda kararsız kaldık dediğiniz gibi ülkede çok farklı insanlar var yaptırmaya lim diyoruz bu seferde insan vicdan yapıyor.

Sevgili hanımlar merhaba bir şey sormak istiyorum 6. Ayda OPA yaptıranlar nasıl geçirdiniz süreci zorlandınız mı ? Çok fazla ateş vs oldu mu ben bebeğimin bütün aşılarını yaptırdım aşı karşıtı değilim rota ve menenjit aşısı da dahil hepsini yaptırdım şimdi ayin sonunda OPA var ama canlı virüs olunca bi tedirgin oldum annelik ne zor rota da canlı virüstü ama bu daha korkuttu beni nasıldı süreç birde yaptırmamak olmuyor malum ülke çeşit çeşit insan kaynıyor artık çok kararsız kaldım
Merhaba. Biz herhangi bir sorun yaşamadık ateş sorunumuz da olmadı.

OPA ağızdan 2 damla olarak veriliyor. Ateş yapmıyor. Korkmanıza gerek yok. ( Rota ve verem aşısı da canlı aşı)

X