onları unutmayalım!

vuslat06

Nirvana
Kayıtlı Üye
23 Aralık 2007
942
2
46
Biz insanlar istemesekte bir gün yaşlanacağız, hemen hemen her şehirde var olan ve belkide çoğumuzun önünden geçtiğimizde sadece kısa bir süre aklimiza gelen huzurevleri mevcut. Düşündüm kü bu huzurevlerinde kimsesi olmayan, ziyaretine kimsenin gelmediği yaşlı insanlar var. Lütfen onları kimsesiz bırakmayalım, en kısa zamanda bir plan yapalım ve onları ziyarete gidelim, bu yaşlı insanları sevindirelim. Unutulmadıklarını gösterelim, bende ziyarete gideceğim, sizde düşünün olmaz mı? a.s.

a.s. Vuslatçım yazın şimdi dikkatimi çekti. Ben özellikle bayramlar gibi duyguların çok yoğun olduğu günlerde illâki huzurevini ziyaret ederim ve bundan büyük keyif alırım. :smiley-cool:Oranın yaşlı sakinleriyle sohbet ederiz... Kimisi kızım diye sarılır. Uzunca bir süredir bunu alışkanlık haline getirdiğim için beni kendilerinden biri gibi görüyorlar.:asigim: Geçen yıllarda bir bayram, mazeretim nedeniyle geç gidebilmiştim. Bana 'gözümüz yolda kaldı' diye sitem ettiler.:çok üzgünüm: Senin fikrine katılıyorum ve herkese ziyareti tavsiye ediyorum.:1hug:

okuyunca aklıma geldi..
babam,halamlar dedemi alzehimier hastası diye huzurevine yatırmak istemişlerdi.
daha rahat edebileceğini düşünüp,bahçesinde daha rahat vakit geçirebileceği düşüncesiyle..
ama ben dedeciğimi bırakmadım.tabi çalışmamanın da verdiği bir rahatlık vardı evin içinde.
kardeşim okuyordu o dönem üniversitede..
ben evi çevirip,hemde dedemle ilgileniyordum..çalışmaya başladım çok yorulduğum halde gene de devam ettim bakmaya ..taaki onu kaybedene dek..senağlama
güzel bir düşünce ama onları mutlu edeyim derken ağlama krizine girip orda onları mutsuz edeceğimi düşünüyorum şahsen ben..:sm_confused:

yazı için tsk ler,konu cok onemli.
ben kendi annemi,hastayken bakamadım,cunku tr deyim,ama o hala içime bir boşluk olarak duruyor.
kardeslerime kıskandım,annemi yakın oldukları,ve ona bakabildiler diye.
yaşlılar bizim gibi,bir kalp tasıyor,ve sevindirilmek isterler bence.

Çok güzel bir konuya değinmişsiniz, ama bakıyorum ki bu tür konular pek kimsenin dikkatini çekmemiş, nedense hep biz insanlar dikkat çekici şeyler arıyoruz, gün gelecek bizde yaşlanacağız, kim bizimde bir huzurevinin camından dışarıyı seyretmeyeceğimizin garantisi verebilir ki. Elbette kimsesiz yaşlı insanları ziyaret etmeli ve onların kırıklıklarını gidermeliyiz...

X