Önemli bir sorunum var.bi bakar mısınız...

_aysu_

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
10 Mart 2009
287
3
merhaba.benim sorunum gogus olcumle ilgili.80 beden giyiyordum sutyeni.sonra kucuk oldugunu anladim.85 beden aldim.ama simdide doldurmuyor 85 i.yani 80 de tasiyor ama 85 i doldurmuyor.ne yapicam ben simdi anlamadim.simdi ben nasil anlaya bilirim sutyen olcumun kac oldugunu.nete bakdim ama cok karisik geldi pek anlamadim

dolgusuz kullanıyorsan gidip 85 dolgulu al bence o zaman doldurur

80- 85 gibi ölçüler aslında göğüslerle beraber sırt çevresi ölçüsüdür, gösüs büyüklüğünü belli eden ölçü A CUP, B CUP, C CUP, D CUP dedikleri göğüsün doldurduğu kısmın büyüklüğüyle ilgili ölçüdür. A cup en ufak D cup ise en büyük gösüsler içindir. türkiyede genel olarak b cup sütyen bulunur, sadece bazı markalarda diğer ölçülerde var belkide 85 sırt ölçün için büyük geldiğinden bol kalıyodur ondan göğüslerin doldurmuyodur canım, belki 80 beden c cup sütyen almalısındır. google'a "bra size calculator" yaz çıkan ilk linke tıkla orda resimle açıklıyo ölçüp değerleri giriyosun sana sütyen ölçünü veriyor.

tesekkur ederim mervesile.hemen yaptim ama simdi burda kac tane cikti her ulkeye gore.anlamadim pek

ustelik hepsi A cikti.ama baska bir hesaplamada 75B cikmisti.bana 80B zaten kucuk oluyor 75B baglanmaz bile.simdi ben A cup almali oluyorum bu durumda degil mi?

EU olana bak sen canım avrupa ölçüleri. değerleri doğru yere yazdın dimi, pembe renkli yere gögüs altınan ölçtüğünü, mavi yere göğüs hizasından ölçtüğünü, yeşil yere de göğüsün üstünden yani koltuk altından ölçtüğünü yazıcaksın. ben bakmıştım doğru çıkmıştı 85B bnm için en ideal sütyendir aynen öyle çıktı.

evet aynen dediginiz gibi yaptim.eu olanda 75AA yaziyor.hiç boyle bir suyten olçusu gormemisdim açikcasi.kafam karisti yaa:KK43:

ya açıkçası türkiyede b cup sütyen dışında bazı markalar dışında pek bulunmaz, ama AA nedir A'dan bi büyüğümü acaba, Bye yakın bişe olmalı ozmn. açıkcası AA'yı bnde ilk defa duydum bilemicem o yüzden cnm ya

o zaman tek bir carem kaldi magazadaki butun sutyenleri denemek:KK70:
tesekkur ederim yardimlariniz icin mervesile:)

onun sebebi beden ölçüne göre alıcaksın..bu sorunu ben de yaşadım..bazen 75 takıyodum bol geliyodu bazen küçük..şimdi 80 takıyorum...meğer hep bi büyük bedenin sütyenini kullanmışım...36 bedenim ben..ama 38 bedenin 75 numaralı sütyenini alırsan bol durur...bu da öyle bişey..kenarında yazıyo hangi beden olduğu...sadece 75 yahut 80 beden diye alıp geçme vücut ölçüne de bak...:1rolleyes:

banada 80 küçük geliyor 85 olduğu halde askıları ve sırtı bol geliyor 80c yada d kullanmalısın askıları 80 beden kadardır kupları 85 ve 90 kadar

arkadaşlar merhaba..şimdiye kadar hiç yaşamadığım bişeyle karşılaştım oyüzden korktum ve siznle paylaşmak istedim,azönce göğüsümden sıvı geldiğini fark ettm.hemde öle durup dururken yani badym birden ıslandı korktum nedeni ne olabilir??bekarım,adetim çok düzenli..

X