Ömer Ali'me Kavuşma Öyküm

EbrarinAnnesi

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
13 Kasım 2016
742
1.133
35
33.haftadan itibaren yalancı sancı çekmiştim bu süreçte ara sıra nstde düzenli sancılarım da çıkıyordu ama doktorum önemsemiyordu magnezyum ve prog. ilacı kullanıyordum hep erken doğacak diye bekliyordum ama 38ine ulaştı öyle geldi minikam.. 7 temmuz 2017 günü doktor randevum vardı annem doktora yakın olduğundan onda kalıyordum yanıma da döneceğim diye hiçbir şey almamıştım.. Eşim de o gece ablasında kalacaktı.. Doktor randevum elektiriklerin kesik olması nedeniyle 8 temmuz saat 12ye ertelendi ben de gündüz yine hafif bir sancı vurmuştu önemsemedim zaten haftalardır olan şeylerdi.. Akşam oldu annem ve babam uyudular saat gece 2 gibi acıktım mutfakta kurufasülye buldum yedim :) birazdan suyumun gelip hastaneye gideceğimi bilmiyordum tabi baya güzel karnımı doyurdum dişimi fırçaladım ışığı kapatıp yatmak üzereyken çıt diye bi ses duydum ve hafif bi su geldi hemen anladım ama ne olur şimdi olmasın hazır hissetmiyorum diye düşünüyorum sonra daha yataktan kalkmadan ikinci kez bu sefer bi şişe boşalmış gibi bacaklarımdan sıcak sular aktı titremeye başladım korkudan annemi uyandırdım kalk suyum geldi anne diye o da telaşlandı abimi aradı ben eşimi aradım hangisi önce gelirse o götürecekti sandığım gibi stresli değildim hiç sancım yoktu artık bitti sonuna geldik kavuşcaz oğlumla ağrılarım panik ataklarım geride kalmış olacaktı çantamı toparladım zaten hastane çantam evdeydi sonradan eşim getirdi.. Abim geldi yengem benden telaşlı sancın çok mu diyo ben gülüyorum yoo hiç yok ki diyorum :) sular bi yandan akıp duruyo ped dayanmıyo rezil durumdayım bi yandan kk dan tanıştığımız temmuz anneleri grubumuza doğuruyorum diye yazıyorum kızlar da heyecanlanıyor bi kısmı zaten doğurmuş bi kısmı hala bekliyor :) Hastaneye varıyoruz sandalyeye oturtup kadım doğumcuya çıkarıyolar peşimde bi ordu yengemler annemler görümceler eşimi görüyorum asansöre koşuyo gülümsüyorum beni tanımadıgım kadın doğumcu erkek bi doktor muayene ediyor su çok azalmamış emin misin idrar olmasın diyo sanki idrarı anlamıcam :) Hayır eminim diyorum bi cm açılma var diyor sadece odaya çıkıyorum o meşhur yatıştan yapılıyor odadaki yatağı da ıslatıyorum ama nasıl bir su nerden geliyo bunun kaynağı diyorum hemşireye bitmiyo mu bu diyorum çocuk susuz kaldı vs bişey olmaz ona susuz da kalsa diyor önlük veriyorlar altıma da hasta bezi takıp odada yürü diyolar miden bulanır veya büyük abdest gibi bir baskı hissedersen hemen bize haber ver.. Doktorumla irtibat halindeler sabah gelicem diyor bana evden çıkmadan onu aramıştım zaten.. Hala sancı yok nstye bağlıyolar arada bebek fazla hareket etmiyor fasülyeden sonra birşey yiyip içmemiştim çünkü kafamda normal doğum yoktu.. Sabah 6 gibi ebe açıklığa bakıyor çok canım yanıyor bi daha anlıyorum ben normal yapamıcam.. Doktorum sabah 8de geliyor bir de o muayene ediyor onunki hiç acımıyor ama ben diyorum hocam bende panik atak var biliyosunuz siz bunu alın benden :) Senin kararın diyor açılma geldiğin gibi hiç açılmamış bi cm anca suni veririm istersen yok istemezsen çok da bekleyemeyiz su azalmış.. Sezeryan diyorum odaya gidip kan alıyolar benden anestezist geliyor sorular soruyor sonra kağıt imzalıyoruz sonda takmayın bana diyorum tamam diyor doktorum wcye git son kez sonra gidiyoruz diyor. Eşim şebeklik yapıyor güldürmek için içimde fırtınalar kopuyo çok korkuyorum ama bi yanım mutlu birazdan kavuşcaz ömer aliye.. Sedyeye yatıyorum ameliyathaneye giriyoruz asansörde doktorum ve eşim var bi de küvez koyuyolar bu ne diyorum doktorum her bebeği koyuyoruz diyor selfi çekelim diyo poz veriyorum.. sandıgım kadar panik değilim genel anestezi istiyorum ameliyathane soğuk beyaz bi oda herkes çok sevecen espiri yapıyolar bebeğin adını soruyolar anestezist burnuma hava maskesi takıyor doktorumu görüyorum ellerini sabunluyor başıyla bi işaret veriyor bi kolumda tansiyon aleti birine damar yolu açıyolar anestezist tatlı uykular r hanım diyor dudaklarım uyuşuyor diyorum çok normal diyor gözlerim ağırlaşıyo sonrası zzzz bi uyanıyorum başımda iki insan ağlıyorum ağlamayın dikişlerinize zarar verir diyolar bebek nerde diyorum odada oğlunuz çok iyi diyolar sonrası yine yok bi de gözümü açıyorum odadayım doktorum başımda elimi tutmuş ben titriyorum derin nefes al r ciğim diyor alıyorum bebeği tutuyo gözümün önüne bak güzel bişey doğurdun kız diyo bana :) bu babasını benzemiyor ki diyorum.2950 gr 48 cm doğmuş sevdam.. Sonra kendime geldim ama ağrım vardı açıkçası ilk tanışma anlarımız iyi değildi okğlumla herkesin bünyesi aynı değildir ama benim baya ağrılı ve zor geçti ilk bir haftam.. Zaman geçtikçe zeytin gözlü ömer alime daha çok bağlandım şimdi 9 aylık oldu çıldırıyorum :)) Allah herkese nasip etsin inşallah hayırlı doğumlar diliyorum

X