Olumlama ve pozitif enerjiyle dua

busenebenimsenem

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
29 Ocak 2016
636
724
Arkadaşlar, pozitif enerjinin, olumlu düşünmenin, hayal ettiğimiz şeyi yaşıyormuşuz gibi hissetmenin de dileklerimizin gerçekleşmesi için önemli. Elbette dualar ile. Hayırlı kılan da Allah, o hayali yaşatan da.

Hepimiz Arapça olarak dua okuyoruz ama belki de çoğumuz anlamını bilmeden okuyoruz. Okuduğumuz duaları anlamlarıyla bilmek, anlamlarını yaşamak da önemli.

Ben bu başlıkta ise Türkçe dualar edelim, dileklerimizi sanki yaşıyormuşçasına yaşayalım, yazımızı okuyan bir arkadaşımızın içinden "Amin" demesi bile belki kısmetlenmemize vesile olur diye düşünerek açtım. Belki birimizin duası diğerimize ilham kaynağı olur.

İlk ben başlayayım.

Yarabbim! Kalbimde olan kişiyi benim için, beni de onun için hayırlı eyle. Kalbimiz birbirimiz için atsın. Ruhumuz, bedenimiz, beynimiz, kalbimiz birbirimize ait olsun. Birbirimize muhabbet ile, aşk ile, sadakat ile bağlanalım. Onun yuvası benim yuvam, benim yuvam onun yuvası olsun Allahım. Senin sevgini yaşayalım ve yaşatalım. Senin yolundan ayrılmayalım. Sen yardımcımız ol, birbirimize kavuşmayı nasip eyle, hayır eyle Allah'ım. Amin.

Aminnn canimmm Allahh kabul etsin dualarini

Bende duami yaziyim ozaman :)

Allahim biliyorumki sen bi bebegi dunyaya yollamak icin anne ve babayi vesile kilarsin ol dersen olur biliyorum. Rabbimm bi cani dunyaya yollamak icin de beni ve esimi vesile kil. Senden istiyorum sana guveniyorum sana teslim oldum. Rabbim bana ve esime hayirli saglikli imanli salih saliha evlatlar nasip et nasip etki seni evlatlarimizla birlikte zikredelim. OL DERSEN OLUR ALLAHIMM

Amin inşallah sen sevdiğine sende bebegine kavuşursun hayirli bir sekilde :) benim duam da ;
Allahim bana hayirlisiyla memurluk nasip et ki kendi geçimimi annemin geçimini kimseye muhtaç olmadan sağlayabileyim. Bana imkan ver ki yardima ihtiyaci olanlara kol kanat gerebileyim. Bana imkan ver ki çaresizlere derman olmak için vesilen olayim ,amin .

Güzel kardeşlerim dualarınıza gönülden bir Amin diyorum :)

Benim duam şöyle:

Rabbim sen her şeyin sahibisin, sen yoktan var eden, varı yok edensin. Sen ol dersin ve olur. Gönlümdeki insanı hayırlısı ile bana nasip eyle. Yaptığı hatalardan, hatalarımızdan ders almayı bize nasip eyle. Bu insanla senin yolunda hayırlı bir yaşam istiyorum. Rabbim biliyorum ki sen bu isteğimi kabul ettiğinde hiçbir şey önünde duramaz. Alim isminle sen en iyisini bilir, Rahman sıfatınla verirsin. Birbirimizin kıymetini bildiğimiz, huzurlu bir ömrü bize nasip eyle. Rabbim gönlümden geçen mesleğe, kariyere bir an evvel ulaşmayı, maddi sıkıntılarımdan kurtulmayı, aileme bakmayı çok istiyorum. Kısa zamanda yaşadığım ağırlığı üzerimden atmak, doğrulmak ve yola devam etmek istiyorum. Sen el açanları boş çevirmezsin. Benim ve buradaki kardeşlerimin dualarını kabul eyle. Verdiğin sonsuz nimetler için şükürler olsun. Amin...

Ben de duamı yazayım: allahım su an ezan okunuyor. Başta peygamberimizin hürmetine gönlümde gecen duamı en hayırlı şekliyle bana nasip et. Tez vakitte bana duamı yasat Allahım. İnsallah duamın sükrünü Yapmayı nasip et. Beni seytanın vesvesesinden uzak eyle. Sana sonsuz inanıyorum ol dersen olur. Tez vakitte duama ol de gönlümü feraha kavuştur Allahım Amin Amin sonsuz amin

(Herkesin duasına hayırlısıyla olması dileğiyle AMİN diyorum..)

Rahman ve Rahim olan Yüce Allah'ın adıyla.

Yüce Allah'a hamdolsun.. Peygamber efendimiz Hz. Muhammed'e (SAV), ailesine, ashabına ve diğer hak olan peygamberlere salat ve selam olsun..

Rabb'im bütün kusurlarımızdan, günahlarımızdan, isyanlarımızdan, haddi aşmaktan dolayı bizi af eyle af eyle af eyle Ya Rabbi.. Emrettiğin gibi olmaya çabalayacak irade, güç, iman nasip eyle bizlere..Bu dünyada da ahirette de bizlere iyilik, güzellik nasip eyle.. Bizi cehennem ateşinden koru.. Cennetini nasip eyle..

Rabb'im, ümmed-i Muhammed'in, bütün mazlumların, çaresizlerin dertlerine, hastalıklarına, sıkıntılarına derman eyle şifa eyle. Feraha çıkar hepimizi Allah'ım.

Sen'den gelecek her hayra öylesine muhtacız ki.. Gönlümüzdekini hakkımızda hayırlı eyleyecek şekilde nasip eyle. Hayırlısıyla ''Ol'' de oluversin..

Bütün isteyenlere hayırlı eş, iş, evlat(lar), yuva,.. nasip eyle..

AMİN

Herkesin duasına yürekten amin diyorum.

Rabbim sen gönlümü feraha çıkar. Beni üzen, canımı yakan şeylerden beni kurtar. Hakkımda hayırlı olan neyse onu nasip eyle. Dertlerime derman ver, mutlu ve huzurlu bir yaşam sürmemi nasip eyle. Her iki tarafta da güzellikler nasip eyle. Amin.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…